پردرآمدترین شغل در ایران کدام است؟!

پردرآمدترین شغل در ایران کدام است؟!

خبرگزاری تسنیم در فهرستی پردرآمدترین مشاغل ایران را اعلام کرده است. شغل‌هایی که آسان نیستند و برای رسیدن به آن‌ها باید تلاش کرد و مهارت به دست آورد.

همه افراد جامعه آرزوی داشتن یک شغل پردرآمد و ثروتمند شدن را در سر می‌پرورانند. اما پول درآوردن به همین آسانی‌ها هم نیست و برای به دست آوردن مشاغل پردرآمد و به اصطلاح پولدار شدن باید زحمت کشید.
طبق آمار رسمی اعلام شده توسط دولت، حداقل دستمزد کارگران در ایران برای سال ۱۳۹۶ با افزایش ۱۴٫۵ درصدی نسبت به قبل به رقم ۹۳۰ هزار تومان در ماه رسیده است، اما افرادی هستند که رقم ثبت شده در فیش حقوقی یک ماهشان حتی از دست‌رنج یک عمر زندگی ۵۰ درصد افراد جامعه ما هم بیشتر است.

اما مهمتر از این که بدانیم پردرآمدترین شغل ایران کدام است این است که بدانیم تلاش زیاد، تحصیلات در حوزه مد نظر و کسب مهارت کافی از لازمه‌های داشتن یک شغل پردرآمد محسوب می‌شود، نه داشتن روابط و پارتی در محل کار.

در این شرایط اقتصادی و رکود حاکم بر کشور، پیدا کردن یک شغل مناسب با درآمد کافی به عملیاتی ناممکن تبدیل شده است؛ به خصوص برای جوانانی که تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و دستاورد آن‌ها از دانشگاه، یک برگ کاغذ معمولاً کم ارزش به نام مدرک است. امروزه نرخ بالای بیکاری به یکی از معضلات اساسی کشورمان تبدیل شده و بیش از ۴ میلیون دانشجو نیز به زودی به جمع متقاضیان میلیونی کار افزوده خواهند شد.

در ادامه، فهرست پردرآمدترین مشاغل ایران را مشاهده می‌کنید. مشاغلی که می‌توانید در آن‌ها به دستمزدهای میلیونی یا حتی میلیاردی دست پیدا کنید و البته برای رسیدن به این مرحله باید زحمات زیادی هم بکشید.

جراحی پلاستیک پردرآمدترین شغل در ایران است و پس از آن فوتبالیست شدن و البته دندان‌پزشکی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پردرآمدترین مشاغل ایران در سال ۹۶
۱٫ جراحی پلاستیک
۲٫ فوتبالیست ها
۳٫ دندان پزشکی
۴٫ طراحی لباس عروس
۵٫ مدرسان کنکور
۶٫ بازیگری سینما
۷٫ تعمیرکارها

منبع: خبرگزاری تسنیم


مطالب مرتبط با این موضوع
اگر بازار لوازم صوتی و تصویر ایران را در طی پانزده سال گذشته بررسی کنیم
تعداد فروشگاه‌های اینترنتی که تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ اقدام به اخذ نماد اعتماد از مرکز

درباره نویسنده

سهیل قدری
سهیل قدری 422 نوشته

مشاور بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات هستم. تمرکز فعالیت من در حوزه دیجیتال مارکتینگ هست و علاقه‌مند به موضوع مارکتینگ و برندینگ هستم. در تیم طراحی چندین کمپین بازاریابی و تبلیغاتی برای برندهای ایسوس، بانک سامان، کارگزاری بانک پاسارگاد، برند تاژ و ال‌جی به عنوان ایده‌پرداز یا استراتژیست کمپین همکاری کرده ام.

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.