بستن
بازاریابی

اجرای بد چالش اصلاح ، فیلیپس را به چالش کشید

philips 2

یکی از مزایای کمپین‌های آنلاین، میزان مشارکت مخاطب (Engagement) در آن کمپین است، مخصوصاً اینکه طراحی کمپین به صورت یک چالش باشد.
اخیراً شاهد برگزاری کمپین دیجیتال چالش اصلاح از شرکت شکوفا الکتریک نماینده فیلیپس در ایران بودیم.

کمپین فیلیپس با موضوع اصلاح در شرایط نامتعارف تعریف شده بود که مخاطبین عکس و فیلم‌های مرتبط را با هشتگ #چالش_اصلاح در اینستاگرام به اشتراک می‌گذاشتند.
philips banner
کمپین چالش اصلاح با ۱۰ فرد مشهور در شبکه‌های اجتماعی یا همان اینفلوئنسر ، ریپورتاژ آگهی و ویدئوهای جذاب شروع شد و در اواخر آن نیز با معرفی در رسانه محیطی ادامه پیدا کرد. ولی خروجی آن با توجه به امکانات موجود ضعیف بوده است.
philips challege
یکی از اولین عملکردهای ضعیف این کمپین مربوط می‌شود به پست‌های صفحه اصلی کمیپن instagram.com/philimen.ir که بسیار ابتدایی و با عکس‌های ویرایش شده در برنامه‌های ویرایش عکس، که این موضوع می‌تواند مسیر کمپین را از حالت چالش خارج کند.
عملکرد دوم مربوط به انتخاب نوع اینفلوئنسرها است که از اثربخشی مناسبی روی فالوورهای خود برخوردار نبوده و نتوانستند درصد مشارکت بالایی را به این کمپین اضافه کنند و حتی نوع ویدئوهای طراحی شده و اجرا شده توسط این افراد کمکی چندانی به وایرال شدن این کمپین نداشته است!

مدت کوتاه چالش و عدم انتشار محتوای مناسب در معرفی این کمپین نیز از دیگر نقاط ضعف این کمپین است.

در این کمپین خیلی از ابزارهای مورد نیاز برای اجرای یک کمپین موجود است ولی همانطور که مشهود است نوع اجرای کمپین توسط مجری باعث شده تا خروجی مناسب بدست نیاید و حتی با بازشماری اعداد مربوط به بازید و لایک می‌توان دریافت که نسبت هزینه به آورده ROI و شاخص کیفی KPI در این کمپین بسیار پایین است.

philips hashtag
مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
فیلیپس برای معرفی فناوری Optimal TEMP اتوی هوشمند خود دست به اجرای یک کمپین در
یکی از معضلات عمده در خرید یک اتومبیل جدید، انتخاب خودرو متناسب با نیاز است.
رسانه‌های تبلیغاتی منفک از نوع ارتباط با مخاطب و میزان اثربخشی، در این ویژگی حتماً
برچسب : چالش اصلاحکمپین چالش اصلاحکمپین دیجیتالکمپین دیجیتال مارکتینگکمپین فیلیپسکمپین موفقموفقیت کمپین
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

36 − = 27

پیشنهاد میکنیم بخوانید
پیشنهاد میکنیم بخوانید
آیا تا به حال عوامل عدم موفقیت کسب‌و‌کار خود را…