بستن
مقاله

ارزش اپلیکیشن اوبر بیشتر از برند فورد و جنرال موتورز و هوندا

Uber-w600

اوبر یک اپلیکیش در حوزه حمل‌و‌نقل است که مسافرین از طریق آن تقاضای سواری کرده و موقعیت خودروهای نزدیک به خود را ردیابی می‌کنند. اپلیکیشن اوبر Uber از ماه مارس ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.
uber banner
این اپلیکیشن در دو سال اخیر سروصدای زیادی به راه انداخته است و توانسته است به‌عنوان یک استارتاپ تغییرات بزرگی در صنعت خود ایجاد کند شبیه به کاری که سرویس AirBnB در صنعت هتل‌داری انجام داد.
ارزش اپلیکیشن اوبر در حال حاضر برابر با ۶۲٫۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود. اما نکته جالب در مورد اوبر این است که هنوز یک شرکت خصوصی است و تمایلی به ارائه سهام شرکتش به شکل عمومی ندارد.
uber-gm-ford-valuation_bd1e8
شاید برای شما جالب باشد که بدانید در بازار بورس نیویورک ارزش شرکت‌هایی همچون جنرال موتورز و فورد هر کدام برابر با ۵۶ میلیارد دلار اعلام شد. همچنین آمار بورس نشان می‌دهد ارزش اوبر بالاتر از شرکت خودروسازی هوندا است.
uber-car-makers-market-cap_cfb6e
براساس گزارش‌های اعلام شده اوبر در سال ۲۰۱۳ توانسته است سود خالص ۱۰۴ میلیون دلار را بدست آورد این در حالی است که پیش‌بینی انجام شده در مورد اپلیکیشن اوبر برای سال ۲۰۱۵ سود خالصی برابر ۲ میلیارد دلار است.

اما در مورد آینده نمی‌توان پیش‌بینی درستی داشت، بر طبق اطلاعات منتشر شده اوبر به دنبال روشی برای تغییرات اساسی در حمل‌و‌نقل کالا است تا به رقیبی برای شرکت‌هایی نظیر UPS و فدکس تبدیل شود.

منبع: NYPOST, Forbes

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
پراکتر و گمبل P&G یکی از بزرگترین توزیع‌کنندگان برندهای مطرح جهان در یک اقدام غافلگیرانه
ششمین دوره از گزارش ۲۰ وب سایت برتر ایران مطابق با رتبه بندی انجام شده توسط
مدیریت بحران برند و مقابله با تخریب برند در باطن تفاوت‌هایی با هم دارند ولی
برچسب : آینده موفق استارتاپاپلیکیشن اوبرارزش برند اوبرارزش جنرال موتورزارزش فورداستارتاپ موفقتجرات موفقسود خالصشرکت های حمل و نقلموفقیت شرکت های استارتاپ
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
گروه مشاوران بستون Boston Consulting Group برای دهمین سال متوالی…