بستن
بازاریابیموضوع

بازاریابی ژاپنی و خبرساز شدن برند

kfc-30th-japan-hed-2014

همان‌طور که در جریان هستید مدتی پیش برگر کینگ Burger King در ژاپن از تهیه همبرگر سیاه با سس مشکی اختاپوس خبر داد؛ ژاپنی‌ها به امتحان کردن غذاهای عجیب و جدید معروف هستند.
black-hamburger-1
ولی هنوز مدت زمان زیادی از این خبر نمی‌گذرد که رقیب آنها یعنی کی‌اف‌سی KFC نیز خبرساز شده و به مشتریان خود به قید قرعه یک جایزه متفاوت و منحصربه‌فرد هدیه می‌دهد:
یک عدد کیبورد، موس، فلش دیسک یواس‌بی و گوشواره طراحی شده شبیه به مرغ سوخاری هدیه‌ای‌است که مشتریان KFC دریافت می‌کنند.
kfc-japan kfc-japan
با توجه به کمپین‌های بازاریابی بالا به دو مورد می‌توان اشاره کرد:
نخست: نمونه‌های فوق هیچ‌کدام به‌عنوان ایده‌های نوین در بازاریابی محسوب نمی‌شوند و قبل‌از این نیز موارد مشابه (حتی همبرگرهای سیاه) وجود داشته است. اما نحوۀ معرفی این دو مورد بسیار متفاوت بوده است.
دوم: نکتۀ مثبت این ایده‌های بازاریابی پتانسیل تبدیل شدن به یک بمب خبری است و تولید محتوای خاص و منحصربه‌ فرد که این کمپین‌های بازاریابی را نه تنها در توکیو و ژاپن بلکه در تمام دنیا مطرح می‌کند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
در این مطلب به معرفی شاخص اندازه‌گیری کلیدی یا اصطلاحا KPI در حوزه دیجیتال مارکتینگ
امسال با برگزاری جام جهانی فوتبال ، اکثر برندها و شرکت های بزرگ به دنبال
با توجه به نزدیک شدن سال نو میلادی ۲۰۱۸ بهتر است با هم نگاهی داشته
برچسب : Black hamburgerBurger kingJapanese black burgerKFCایده بازاریابیبرگر گینگکمپین بازاریابیکی اف سیهمبرگر ژاپنی سیاههمبرگر سياههمبرگر سیاه
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
معمولاً به‌شکل مستمر شاهد تبلیغات و کمپین‌های نوع‌دوستانه از کوکاکولا…