اصول سئو و استراتژی بهینه‌سازی جستجو در وب

اصول سئو و استراتژی بهینه‌سازی جستجو در وب

استراتژی بهینه‌سازی جستجو در وب و اصول سئو از امور سخت و زمانبری است که جدای از پیشنهادات بسیار، در اغلب موارد کارساز نیست. در این مقاله به بررسی عوامل موثر در پیاده‌سازی سئو می‌پردازیم:

تولید محتوا و انتشار آن
بهترین محتوای تولید شده نیز به تنهایی به سئو کمک نمی‌کند. بلکه شما باید بعد از تولید محتوا آنرا منتشر کنید. شما وقتی که محتوای سایت را منتشر می‌کنید و مخاطبین به آن مراجعه کنند، تازه ایجاست که گوگل رنک شما افزایش پیدا می‌کند و نتیجه آن بالا آمدن در جستجوی گوگل خواهد بود.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی بصورت backlink مهم‌ترین عامل در ایجاد پل ارتباط میان سایت و شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. پس با راه‌اندازی بلاگ مفصل و پرمحتوا و انتشار مطالب آن بصورت برنامه‌ریزی شده در شبکه‌های اجتماعی باعث ارتقا ترافیک سایت و ارتقا گوگل رنک سایت شوید.

محتوای تکراری نداشته باشید
الگوریتم سئو نسبت به سال ۲۰۰۹ بسیار متفاوت شده لذا از محتواهای تکراری و کلمات کلیدی مشابه برای تیتر هر مطلب خودداری کنید.سعی کنید حداقل ۸۰درصد محتوای تولید شده سایتان منحصربفرد باشد.

ما شرکت تجارت الکترونیک ایده‌بکر در طراحی سایت‌های خود از سیستم مدیریت محتوای WordPress استفاده می‌کنیم زیرا امکانات این برنامه به سهولت شما را در مدیریت موارد بالا یاری می‌کند.

از backlinkهای بد خودداری کنید
از برنامه‌های بهینه‌سازی back-link استفاده کنید تا لینک‌های غیرضروری را خذف کند. زیرا در حال حاضر الگوریتم‌های جستجو دیگر برای بک لینک‌های زیاد امتیازی قائل نمی‌شود و برعکس می‌تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.

رصد کردن محتوا
محتواهای تولید شده را پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی و فضای وب رصد کنید تا بهترین و پربازدیدترین‌ها را شناسایی کنید. بدین ترتیب روندی برای تولید محتواهای آینده خود می‌یابید که می‌توانید بر اساس آن تولید محتوای خود را برنامه‌ریزی کنید.

 بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت
برای اینکار کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را شناسایی کنید و براساس آن متا، توضیحات، تیتر لینک، عنوان‌ها و محتوای صفحات وب خود را ویرایش کنید.
این پروسه بسیار ساده است ولی در اغلب مواقع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
SEO Search Engine Optimization, Ranking algorithm
سرعت بارگذاری صفحات وب سایت
از طریق ابزارهای گوگل Google page speed tools  به بهینه‌سازی وضیعت سایت خود بپردازید و سعی در افزایش سرعت بارگذاری آن نمایید. در ابتدا می‌توانید با بهینه کردن تصاویر و ویدئوها شروع کنید.

کاربری ساده
ممکن است شما تمام موارد بالا را رعایت کنید ولی به نتایج دلخواه نرسید. در این مورد ممکن است مخاطب یه سادگی شما را در جستجو بیابد ولی له محض ورود به سایت شما و عدم کاربری ساده آن، صفحه سایت شما را ترک کند.

لینک‌های داخل سایت
سعی کنید از لینک‌های داخل سایت استفاده کنید و مطالب مرتبط را از طریق لینک به هم متصل کنید. این کار علاوه بر اینکه در بهینه‌سازی سئو سایت شما کمک می‌کند بلکه موجب افزایش زمان وب گردی مخاطب در سایت شما می‌شود.


مطالب مرتبط با این موضوع
دنیای طراحی گرافیک همانند یک اقیانوس وسیعی است که اسرار زیای درون آن نهفته است.
برای بهره‌مند شدن از جامعه هدف مناسب برندتان باید از یک صفحه فروش برخوردار شوید

درباره نویسنده

سعید کاسکو 298 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

نوشته های مشابه

بازاریابی

کوکاکولا برای هر نفر یک قوطی Diet-Coke منحصر‌به‌فرد تولید کرد!

این بر کسی پوشیده نیست که کوکاکولا قدرت اول نوشیدنی در جهان است؛ همین قدرت و توان به این برندِ باارزش اجازه می‌دهد تا دست به اجرای ایده‌های خلاقانه و

بازاریابی

کمپین ایکیا نقاشی کودکان را به عروسک تبدیل کرد Ikea

به‌کمک کمپین ایکیا Ikea نقاشی رویایی ۱۰ کودک به عروسک‌های واقعی تبدیل شدند و از این پس در راستای کمپین عروسک‌های نرم برای تحصیل به فروش می‌رسد. پس‌از اینکه ۱۰

بازاریابی

چالش خلاقانه بازاریابی از آئودی Audi برای فوتبالیست‌های کوچک

یکی از آرزوهای پسر بچه‌ها فوتبالیست شدن است. این آرزو در تمام دنیا یکی است و یک پسربچه که در یک روستای دورافتاده در کشور عمان زندگی می‌کند نیز همین