نرخ تبدیل تولید محتوا به سرنخ مشتریان بالقوه

نرخ تبدیل تولید محتوا به سرنخ مشتریان بالقوه

در ابتدای این مطلب بد نیست با استراتژی جذب مخاطب هدفمند یا Lead Generation آشنا شویم.
تغییر رویکرد بازاریابی قدیم از ارسال پیام برای مشتری و جلب مشتری به نوع عملکرد جدیدی که مشتری با ارسال پیامی رغبت خود را به محصول و یا خدمات نشان می‌دهد را استراتژی Lead Generation می‌گویند. در این روش شرکت‌ها با تولید محتوا در راستای نیازهای مشتری، بدین ترتیب بستری را فراهم می‌کنند تا مشتری اطلاعاتی از خودبرجای بگذارد.

اما دسته‌بندی تولید محتوا برای ایجاد سرنخ مشتریان بالقوه نیز تاثیرگذاری متفاوتی دارند که در زیر به آنها می‌پردازیم:

آمار زیر از بازاریابانی تهیه شده است که در حوزه B2B و B2C فعالیت می‌کنند. نتیجه نظرسنجی اینگونه نشان می‌دهد که تولید محتوای حاصل شده از گزارشات تحقیقاتی با ۴۶ درصد بیشترین تاثیرگذاری را در ایجاد مشتریان بالقوه دارد. رتبه دوم با ۴۴ درصد مربوط به محتوای ویدئویی و موشن‌گرافیک است و سوم اینکه محتواهای شبکه‌های اجتماعی ۴۲ درصد در ایجاد مشتریان بالقوه اثربخشی دارند.
رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب مربوط به وبینار، بلاگ، پژوهش‌های علمی و اینفوگرافیک هست.

مراحل تبدیل مخاطب به مشتری بالقوه در استراتژی Lead Generation بصورت زیر است :
۱٫ برنامه‌ریزی
۲٫ جذب مشتری بالقوه
۳٫ آنالیز، پرورش و آماده‌سازی
۴٫ تبدیل به مشتری بالفعل
۵٫ ایجاد رضایت مندی

لذا در زمینه بسترسازی برای دریافت اطلاعات، طبق آماری که بدست آمده، دانلود محتوا با ۵۷ درصد بهترین راه برای جذب مخاطب است و ثبت نام وبینار با ۴۲ درصد در مقام دوم است.
در رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب سوالات نظرسنجی، درخواست دمو (Demo)، مشترک خبرنامه (subscriber)، نمونه رایگان (Free trail) و پروموشن قرار می‌گیرند.


مطالب مرتبط با این موضوع
در راستای توسعه دیجیتال مارکتینگ در حوزه بازاریابی ، ویدئو مارکتینگ Video Marketing یکی از
امروزه رسانه‌ها نقش بسیار بزرگ و با اهمیتی در زندگی پیدا کرده‌اند. موشن گرافیک یا

درباره نویسنده

سعید کاسکو
سعید کاسکو 309 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

یک نظر

  1. حسین موسوی
    شهریور ۰۶, ۱۰:۵۴
    ممنون آقای کاسکو عزیز. پست خوبی بود. امیدوارم بیشتر و بیشتر این مفاهیم تو برندها و شرکت ها جا بیوفته و درک درستی ازش پیدا کنند.

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.