کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان جوک ، ابزاری برای دریافت اطلاعات مخاطب!

کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان جوک ، ابزاری برای دریافت اطلاعات مخاطب!

رسانه‌های تبلیغاتی منفک از نوع ارتباط با مخاطب و میزان اثربخشی، در این ویژگی حتماً عرصه را به رسانه آنلاین می‌بازند. رسانه آنلاین علاوه بر اینکه میزان اثربخشی آن قابل ارزیابی است، می‌تواند از امکانات فراوانی که در اختیار می‌گذارد، تعامل بسیار متنوعی را با مخاطب فراهم آورد.

از طرفی اطلاعاتی که از این تعامل بدست می‌آید، در بحث‌های تحلیلی و مخاطب‌شناسی بسیار مفید خواهد بود.

در این مبحث به بررسی کمپین برند ژاپنی نیسان Nissan می‌پردازیم که با طراحی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به شکل مسابقه در حوزه آنلاین اقدام به معرفی محصول جدید این کمپانی یعنی کراس اوور جک کرده است.
juke-overview-2
“هیجان با نیسان” نام کمپین دیجیتال مارکتینگ آنلاینی است که با توجه به کانسپت مناسبی که برای این خودرو انتخاب شده است، سه مسابقه در بخش تست شخصیت (هیجان و نوآوری) و سوالات فنی مربوط به خودرو طراحی کرده است.

بخش آخر که در راستای معرفی محصول در قالب سوالاتی از اطلاعات فنی خودروی جوک نیسان طراحی شده بسیار مناسب و اثربخش خواهد بود و همانطور که در بررسی کمپین تویوتا پریوس اشاره شد، این روش یکی از ساده‌ترین و در عین حال موثر در انتقال اطلاعات به مخاطب است.

Nissaninfographic برنامه آنلاین مارکتینگ

طراحی اینفوگرافیک برای کمپین دیجیتال

ولی در خصوص بخش‌های اطلاعات تست شخصیت، باید به نکته اشاره کرد که این اطلاعت تا چه حد برای فروشندگان نیسان جوک مفید خواهد بود؟ آیا تمام کسانی که در این ماسبقه شرکت می‌کنند مخاطبین اصلی نیسان جوک هستند؟ آیا در برنامه آنلاین مارکتینگ، فروشندگان نیسان جوک برای استفاده از این اطلاعات برنامه‌ای ویژه دارند؟ آیا قرار است این افراد که مورد آزمون هیجان سنجی و نوآوری قرار گرفته‌اند، بعداً از اخبار هیجان‌انگیز و نوآوری خودرو مطلع شوند؟!

و آخر اینکه وقتی که مخاطب به لندینگ پیج این کمپین دیجیتال می‌آید و تمایلی به شرکت در مسابقه نداشته باشد، چگونه باید از آنجا به اطلاعات مربوط به محصول و شرایط خرید نیسان جوک هدایت شود؟ آیا لینکی در این صفحه برای کاربر در نظر گرفته شده است.
کمی توجه به تجربه کاربری وب سایت و البته رابط کاربری آن مطمئناً تجربه بهتری را برای مخاطبین کمپین فراهم خواهد کرد.

اگر دوست دارید کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان را امتحان کنید از این لینک اقدام کنید.

درباره نویسنده

سعید کاسکو
سعید کاسکو 284 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

نوشته های مشابه

بازاریابی ۲ نظر

فروشگاه‌های زنجیره‌ای از فرهنگ‌سازی تا مشتری‌مداری

فروشگاه‌های زنجیره‌ای قدمتی سیصد ساله دارند و از زمانی که برای تأسیس‌شان قوانین و ضوابطی تعیین شده‌است حدوداً صد سال می‌گذرد؛ در ایران نیز این نوع فروشگاه‌داری با تعاونی سپه

بازاریابی یک نظر

ارسال پیام به فضا با هیوندای جنسیس Hyundai Genesis

هیوندای برندی است که سعی می‌کند خود را در بازار برندهای خودرو بالا بکشد. از همین رو است که هیوندای چند وقتی است که خودوری Genesis را به عنوان یک

بازاریابی بدون نظر

گم شدن در تونل اولد OLED ال جی

بیشتر تکنولوژی‌های حاضر در دنیا صرفاً جنبه کاربردی دارند و تنها زمانی که کار خود را به‌درستی انجام نمی‌دهند ما را شگفت‌زده می‌کنند. اما گاهی آن تکنولوژی‌ها برای اهداف بزرگ‌تری

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.