کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان جوک ، ابزاری برای دریافت اطلاعات مخاطب!

کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان جوک ، ابزاری برای دریافت اطلاعات مخاطب!

رسانه‌های تبلیغاتی منفک از نوع ارتباط با مخاطب و میزان اثربخشی، در این ویژگی حتماً عرصه را به رسانه آنلاین می‌بازند. رسانه آنلاین علاوه بر اینکه میزان اثربخشی آن قابل ارزیابی است، می‌تواند از امکانات فراوانی که در اختیار می‌گذارد، تعامل بسیار متنوعی را با مخاطب فراهم آورد.

از طرفی اطلاعاتی که از این تعامل بدست می‌آید، در بحث‌های تحلیلی و مخاطب‌شناسی بسیار مفید خواهد بود.

در این مبحث به بررسی کمپین برند ژاپنی نیسان Nissan می‌پردازیم که با طراحی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به شکل مسابقه در حوزه آنلاین اقدام به معرفی محصول جدید این کمپانی یعنی کراس اوور جک کرده است.
juke-overview-2
“هیجان با نیسان” نام کمپین دیجیتال مارکتینگ آنلاینی است که با توجه به کانسپت مناسبی که برای این خودرو انتخاب شده است، سه مسابقه در بخش تست شخصیت (هیجان و نوآوری) و سوالات فنی مربوط به خودرو طراحی کرده است.

بخش آخر که در راستای معرفی محصول در قالب سوالاتی از اطلاعات فنی خودروی جوک نیسان طراحی شده بسیار مناسب و اثربخش خواهد بود و همانطور که در بررسی کمپین تویوتا پریوس اشاره شد، این روش یکی از ساده‌ترین و در عین حال موثر در انتقال اطلاعات به مخاطب است.

Nissaninfographic برنامه آنلاین مارکتینگ

طراحی اینفوگرافیک برای کمپین دیجیتال

ولی در خصوص بخش‌های اطلاعات تست شخصیت، باید به نکته اشاره کرد که این اطلاعت تا چه حد برای فروشندگان نیسان جوک مفید خواهد بود؟ آیا تمام کسانی که در این ماسبقه شرکت می‌کنند مخاطبین اصلی نیسان جوک هستند؟ آیا در برنامه آنلاین مارکتینگ، فروشندگان نیسان جوک برای استفاده از این اطلاعات برنامه‌ای ویژه دارند؟ آیا قرار است این افراد که مورد آزمون هیجان سنجی و نوآوری قرار گرفته‌اند، بعداً از اخبار هیجان‌انگیز و نوآوری خودرو مطلع شوند؟!

و آخر اینکه وقتی که مخاطب به لندینگ پیج این کمپین دیجیتال می‌آید و تمایلی به شرکت در مسابقه نداشته باشد، چگونه باید از آنجا به اطلاعات مربوط به محصول و شرایط خرید نیسان جوک هدایت شود؟ آیا لینکی در این صفحه برای کاربر در نظر گرفته شده است.
کمی توجه به تجربه کاربری وب سایت و البته رابط کاربری آن مطمئناً تجربه بهتری را برای مخاطبین کمپین فراهم خواهد کرد.

اگر دوست دارید کمپین دیجیتال مارکتینگ نیسان را امتحان کنید از این لینک اقدام کنید.

مطالب مرتبط با این موضوع
وقتی قرار باشد برندی وارد بازار بشود و فاز معرفی خود را آغاز کند سعی
سلام خودت را به #ذندگی برسان برند تایوانی ایسوس از بزرگترین شرکت‌های تولید رایانه شخصی

درباره نویسنده

سعید کاسکو
سعید کاسکو 287 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

نوشته های مشابه

تبلیغات ۲ نظر

جشنواره‌های فروش پی‌در‌پی از سام سرویس

شرکت سام سرویس یکی از معدود شرکت‌های ایرانی است که بخشِ گسترده‌ایی از محصولات یک برند خارجی را در ایران توزیع و گارانتی می‌کند. عموماً برندهای الکترونیکی خارجی در ایران

بازاریابی یک نظر

ساخت موزیک با صدای غلات برای کمپین بازاریابی خلاقانه

کاشی Kashi نام برند تولید کننده غذاهای فوری و گیاهی همچون سیریل صبحانه است که ترکیبی از برگ غلات است، چیزی که در ایران به نام کورن فلکس شناخته می‌شود.

بازاریابی بدون نظر

هوادار کوچک کمپینی برای هوای پاک

کمپین هوادار کوچک برای مقابله با آلودگی هوا در شش شهر آلودۀ کشور در دی ماه ۱۳۹۲ راه افتاد. این کمپین آموزشی با محوریت آموزش مبارزه با آلودگی هوا برای

یک نظر

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.