بستن
تبلیغات

برنج میزبان در گذشته، سر از آینده درمی‌آورد

مهمان میزبان را خورد

مهمان، میزبان را خورد ( شب گذشته مهمانان میزبان را خوردند )

عبارت بالا محور تیزر تبلیغاتی جدید یکی از شرکت‌های غذایی است که از تلویزیون پخش می‌شود.
آنونس این تیزر با نریشن narration عبارت فوق و لوکیشینی از تهران قدیم شروع می‌شود. حال و هوای ابتدایی تیزر به شکلی انتخاب شده که فریاد کودکِ روزنامه‌فروش با عبارت «روزنامه، روزنامه، خبر مهم! شب گذشته مهمانان میزبان را خوردند!»، دهۀ ۱۳۲۰ را برای مخاطبین تداعی می‌کند.
مهمان میزبان را خورد
در همین حین، در سکانس بعدی به نمایش اتفاق‌های رخ داده در «شب گذشته» یعنی لوکیشن مهمانی می‌پردازد که در عین ناباواری مهمانان در یک فضای کاملاً امروزی، دور یک میز نشسته‌اند و در انتظار حضور میزبان بر سرِ میز هستند؛ در سکانس‌های آخر خانم میزبان با یک دیسِ پلو (برنج میزبان) وارد می‌شود و یکی از مهمانان به طنز بیان می‌کند: « فردا در روزنامه‌ها می‌گویند که دیشب مهمانان میزبان را خوردند.»
حال سوالی مطرح می‌شود که ارتباط تصویریِ ۷۰ ساله بین این اتفاق با فاصلۀ یک شب در تیزر برنج میزبان با چه هدفی در نظر گرفته شده است!!!
من حتی با قرارگیری این دو عکس در کنار هم نیز نتوانستم ارتباطی برقرار کنم، چه برسد به این تیزر که مسلماً قبل از نمایش، بسیار مورد بررسی شرکت تبلیغاتی و مدیران شرکتِ برنج میزبان قرار گرفته است!!؟

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
امروزه رسانه‌ها نقش بسیار بزرگ و با اهمیتی در زندگی پیدا کرده‌اند. موشن گرافیک یا
استفاده از موبایل در حین رانندگی، سومین عامل مرگ و میر در اثر تصادفات جاده‌ای
دومین جشنواره برترین های تبلیغات ایران ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ طی مراسمی در سالن کنفرانس صداوسیما
برچسب : narrationبرنج میزبانتبلیغاتتیزرخوردشب گذشته مهمانان میزبان را خوردندمهمانمهمان میزبان را خوردمیزباننریشن

No Comments

  1. سعیدجان من هم با نظر شما موافقم، چرا که محتوای اصلی پیام در نوشتار پیام گم شده و بیشتر مشهود است که صاحبان برند و مشاورین تبلیغ بیشتر در فکر رقابت با برندهای قدرتر و قدیمی تر باشند، این گفته در استفاده از گذشته نگاری در تبلیغ کاملا مشهود است که تمام سعی سازندگان تبلیغ برای ساخت تصویر ذهنی برای قدمت برند میزبان (حالا چرا برنج هندی و پاکستانی با گذشته تاریخی ایرانی؟ جای خود) با کمی چاشنی طنز بوده (در مقابل رقبایی همچون گلستان، که البته آن هم در برنج طولانی نیست) و همچنین عدم توجه به حس منفی جمله، ارزش و جایگاه برند در ذهن مشتری توجهی نشده است، که شاید این سهل انگاری بیشتر به خاطر کلاس پائین تر و شاید ارزان تر بودن این محصول در مقابل محصولاتی دیگر باشد.
    احتمالاً تمرکز بازاریابی و گروه های مخاطبین (از نظر مالی متوسط) و جایگاه سازی برند نه چندان باکلاس دلیلی برای چیپ تبلیغ کردن این برند باشد، که البته باید افزود این برند با نام مناسب پتانسیل به دست آوردن جایگاهی به مراتب بیشتر از این را دارد.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
پی‌پال یکی از آن سامانه‌های کاربردی تحت وب است که…