بستن

برندهای برتر دنیا در سال ۲۰۱۸ طبق رده‌بندی اینتربرند Interbrand

موسسه اینتربرند در سال ۲۰۱۸، اپل، گوگل و آمازون را سه برند برتر دنیا معرفی کرد. اینتربرند برندهای برتر دنیا را بر اساس شاخص‌های عملکرد مالی و قدرت برند رده‌بندی و هر سال در گزارشی ۱۰۰ برند برتر دنیا را معرفی می‌کند.

امسال نیز اپل و گوگل برای ششمین سال پیاپی رتبه اول و دوم بین برندهای برتر دنیا را دارند. فیسبوک در ۵ دوره قبلی گزارش اینتربرند بهترین رشد سالانه را از آن خود کرده بود اما امسال با یک رتبه نزول در جایگاه نهم قرار گرفت.
برندهایی نیز وجود دارند که در لیست ۱۰۰ برند برتر سال ۲۰۱۷ حضور داشتند ولی در سال ۲۰۱۸ از جمع ۱۰۰ برند برتر خارج شده‌اند، که تسلا یکی از عجیت‌ترین غایب‌ها در بین نام برترین برندهای دنیا در سال ۲۰۱۸ است. اما دیگر برندها عبارت هستند از

  • Tesla
  • Thomson Reuters
  • Moët & Chandon
  • Smirnoff
برندهای برتر دنیا رتبه بندی

مدیر عامل اینتربرند “Charles Trevail” می‌گوید: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که قدرت مشتریان از همیشه بیشتر شده است و برندهایی موفق هستند که می‌توانند پاسخگوی نیازهای در حال تغییر مشتریان باشند.

نتفلیکس Netflix تنها برند گروه Faang stocks شامل فیسبوک ، اپل ، آمازون ، نتفلیکس و گوگل است که در میان ۱۰ برند برتر نیست، ولی یک نکته مهم در مورد نتفلیکس وجود دارد و آن اینکه دومین برند از نظر سرعت رشد در سال ۲۰۱۸ شده است.

فروشگاه اینترنتی آمازون بیشترین سرعت رشد در میان برندهای برتر را داشته و طبق گزارش اینتربرند دلیل این امر جاه‌طلبی آمازون برای رسیدن به عنوان مشتری‌محورترین شرکت دنیاست. آمازون در همه حوزه وارد شده است و حتی هم‌اکنون دومین فروشنده بزرگ محصولات مد و لباس در ایالات متحده است. آمازون رقیب اصلی گوگل تا سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود.

برندهایی که به عنوان تازه وارد، امسال در لیست برندهای برتر دنیا شده‌اند، عبارتند از:

  • اسپاتیفای Spotify
  • شنل (Chanel)
  • نینتندو Nintendo

برندهای برتر سال 2018

وضعیت برندهای برتر دنیا به تفکیک صنعت

بیش از نیمی از ۱۰۰ برند برتر دنیا مربوط به پنج حوزه هستند: صنعت خودرو ، فناوری ، خدمات مالی ، کالاهای لوکس و کالاهای مصرفی تندمصرف (FMCG).

حوزه کالاهای لوکس با رشد ۴۲ درصدی بیشترین رشد متوسط را داشته است و ارزشمندترین برند لوکس دنیا لویی ویتون است که با ارزش ۲۸ میلیارد دلاری در رتبه ۱۸ قرار دارد. شنل ، زارا ، اچ اند ام ، هرمس و گوچی از برندهای حوزه کالاهای لوکس هستند که جایگاه بسیار خوبی را در میان برندهای برتر دنیا به دست آورده اند.

طبق گزارش سال ۲۰۱۸ اینتربرند ۲۹ درصد برندهای برتر دنیا از کسب‌وکارهایی هستند که بر مبنای عضویت به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کنند و نشان‌دهنده این است که اولویت مشتریان از مالکیت کالا به سمت عضویت و دسترسی به خدمت در حال حرکت است.

فهرست ۱۰ برند برتر دنیا در سال ۲۰۱۸

مجموع ارزش ۱۰۰ برند برتر دنیا موجود در لیست اینتربرند کمی بیش از ۲ تریلیون دلار است که رشد ۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ داشته است. ده برند برتر سال ۲۰۱۸ عبارتند از:

۱٫ اپل با ارزش ۲۱۴ میلیارد دلار
۲٫ گوگل با ارزش ۱۵۵ میلیارد دلار
۳٫ آمازون با ارزش ۱۰۱ میلیارد دلار
۴٫ مایکروسافت با ارزش ۹۳ میلیارد دلار
۵٫ کوکا کولا با ارزش ۶۶ میلیارد دلار
۶٫ سامسونگ با ارزش ۶۰ میلیارد دلار
۷٫ تویوتا با ارزش ۵۳ میلیارد دلار
۸٫ مرسدس بنز با ارزش ۴۹ میلیارد دلار
۹٫ فیسبوک با ارزش ۴۵ میلیارد دلار
۱۰٫ مک دونالد با ارزش ۴۳ میلیارد دلار

مشاهده فهرست کامل برندهای برتر دنیا در سال ۲۰۱۸ در اینتربرند

مشاهده ۱۰۰ برند برتر جهان در سال ۲۰۱۸ از نگاه فوربز

منبع این مطلب: گزارش خبری اینتربرند در سال ۲۰۱۸

برچسب : برتد برتر دنیابرترین برندهای دنیابرترین نام تجاریبرترین نام های تجاریبرندهای برتر دنیابرندهای دنیابهترین برند دنیانام های تجاری برتر دنیا

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
همکاری Google Home Hub با برند آرایشی سفورا Sephora  در…