باحال‌ترین برندها و شبکه‌های اجتماعی از نظر نوجوانان کدام هستند؟

باحال‌ترین برندها و شبکه‌های اجتماعی از نظر نوجوانان کدام هستند؟

استفاده باحال‌ترین برندها و شبکه‌های اجتماعی در تیتر بالا به این منظور است که مخاطبین نظرسنجی از بین ۱۱۰۰ نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله در خصوص ۱۲۲ برند بوده است ( رنج سنی که در بازاریابی با نسل Z از آنها یاد می‌شود). و طبق این نظرسنجی دو مقوله مورد ارزیابی قرار گرفته است:
+ آگاهی از برند Brand Awareness
+ باحال بودن برند Cool

بر همین اساس جایگاه باحال‌ترین برند از دو منظر آگاهی و باحال بودن را YouTube به خود اختصاص داد و Netflix رتبه دوم را داشت و برندهای دیگر مانند Google, Xbox, Oreo, GoPro, PlayStation, Doritos, Nike, و Chrome در ادامه قرار گرفتند.

socialnetwork-google-130417
نکته جالب دیگر در این نظرسنجی عقب بودن پپسی Pepsi از کوکاکولا Coca-Cola ، سامسونگ Samsung از اپل Apple و ایکس باکس Xobx از پلی استیشن PlayStation است.
همچنین مواردی را شاهد هستیم که آگاهی از برند بالاتری دارند ولی در دسته باحال‌ترین‌ها میدان را به رقیب باخته‌اند که از این موارد می‌توان به مک دونالدز و چیکفیل ای ، وال مارت Walmart و تارگت Target اشاره کرد.

برای مشاهده دقیق‌تر نمودار، روی آن کلیک کنید:
باحال‌ترین برندها درشبکه‌های اجتماعی از نظر نوجوانان کدام هستند


مطالب مرتبط با این موضوع
منطق قدیمی بازاریابی این بود که هر چه نسل جوان‌تر را با تبلیغات بمباران کنید،
برند و برندسازی در تمامی حوزه‌های کسب‌و‌کار مورد اهمیت است و این موضوع در مورد

درباره نویسنده

سعید کاسکو
سعید کاسکو 311 نوشته

مشاور برندینگ، بازاریابی و توسعه بازار (فروش )هستم. معتقد به ایجاد زیرساخت فروش از طریق روابط عمومی و تولید محتوا در راستای برندینگ هستم تا فعالیت‌های بازاریابی با حداکثر تاثیرگذاری به تقاضای محصول و خدمات تبدیل شود. علاقه‌مند به موضوعات گوریلا یا بازاریابی پارتیزانی هستم و عموما تبلیغات را آخرین ابزار برای توسعه فروش می‌دانم. تجربیاتی متشکل از همکاری با برندهایی همچون فراسو، فروشگاه های زنجیره ای لاوان، طرح شبکه فروش باشگاه فعالان بازار آی سی تی،فروشگاه آنلاین چاره،مهدتاژ ( برند تاژ)، تدریس در دانشگاه کارآفرینی و نماینده پاناسونیک ( آژند سرویس) بخشی از رزومه کاری من است.

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.