بستن

برچسبی که تصادفات رانندگی را کمتر می‌کند

brand-news1

طبق آمار منتشر شده در آفریقای جنوبی روزانه ۴۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌ها همانند رانندگیِ غیرمسئولانه، عدم رعایت سرعت مجاز،‌ نبستن کمربند ایمنی، ویراژ دادن و غیره، جان خود را از دست می‌دهند.
برهمین اساس تحقیقاتی انجام شده است که از نتایج آن مشخص شده ۷۰ درصد مواقع، هنگامی که شخص دیگری ( دوست، همسر، خانواده و … ) در خودرو حضور دارند،‌ رانندگان دست به رانندگی حادثه‌ساز نمی‌زنند.
brand-news1
در آفریقای جنوبی گواهی‌هایی روی شیشه جلوی خودرو چسبانده می‌شود كه از پشت آن بعنوان رسانه تبليغاتی برای شرکت‌های مختلف استفاده می‌شود. شرکت Y&R South Africa با برپایی کمپینی غیرانتفاعی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود یک ایده خلاقانه را برای کمتر کردن تصادفات رانندگی با استفاده از همین برچسب‌ها پیاده‌سازی کرده است.
رانندگان قبل از دریافت برچسب، عکسی از عزیزان و یا خانواده خود به این مرکز می‌دهند و این اداره عکس آنها را با یک جمله مانند “دوستت دارم، مراقب خودت باش، سریع رانندگی نکن، به فکر من باش” در پشت برچسب چاپ می‌کند.
در زیر می‌توانید تبليغات مربوط به این کمپین را مشاهده کنید:

طراحان این کمپین اعتقاد دارند که رانندگان با دیدن این عکس در هنگام رانندگی، از انجام رانندگیِ غیرمسئولانه خودداری کرده و تصادفات رانندگی کاهش پیدا می‌کند.
این حرکت نشاندهندۀ آن است می‌توان با استفاده از اطلاع‌رسانی به جای تبليغات در یک رسانه به فرهنگ‌سازی در رانندگی و حفظ جان انسان‌ها پرداخت.

این مطلب از سوی دیده بان بازار، با حمایت مالی شبکه تبلیغات، که ارائه دهنده سرویس آنلاین برای تبلیغات هدفمند و اثر بخش است تهیه شده است.

برچسب : I Love Youتبلیغتصادفات رانندگیرانندگی مسئولانهغیرمسئولانهكمپینمسئولیت اجتماعیمسولیت اجتماعی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
تیم هورتونز (Tim Hortons) شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای کانادایی است، که…