بستن
مقالهموضوع

سایت استخدامی IranTalent.com ، اولین گزارش سراسری حقوق و دستمزد کشور را منتشر کرد

gozaresh

گزارش متوسط حقوق و دستمزد مدیران و کارشناسان کشور در سال ۱۳۹۲ منتشر شد.
gozaresh
در این گزارش میزان دریافتی ماهانه متخصصان و مدیران کشور در ۲۳ گروه شغلی به تفکیک سابقه کار و رده سازمانی ارائه شده است. همچنین تأثیر نوع شرکت، تحصیلات و نوع دانشگاه بر دریافتی شاغلین ارزیابی شده است. طبق این آمار، بین حداقل و حداکثر دریافتی افراد در هر رده سازمانی تفاوت ۲۰۰ درصدی قابل مشاهده است.
irantalent-report-3
این گزارش نتیجه ارزیابی دستمزد ماهانه ۲۹ هزار نفر از جامعه متخصصان کشور در بهمن ۹۲ بوده و هدف آن آگاهی کارفرمایان، مدیران و کارشناسان از میزان حقوق و دستمزدهای رایج در گروه‌های شغلی مختلف است.
irantalent-report3
در سال‌های اخیر، مدیران و همچنین متخصصان منابع انسانی، همواره عدم وجود مرجعی برای ارزیابی حقوق و مقایسه آن با دستمزدهای رایج کشور را از مشکلات ساختاری بازار کار ایران برشمرده‌اند. عدم شفافیت سطح دستمزدها برای کارفرمایان مشکلاتی همچون از دست دادن نیروهای توانمند و در نتیجه آن تحمیل هزینه‌های قابل توجه به سازمان، پرداخت خارج از عرف و یا در مواردی نارضایتی کارکنان را به همراه می‌آورد. از طرف دیگر برای کارکنان و کارجویان موجب از دست دادن موقعیت‌های شغلی، در برخی موارد تحمل شرایط کاری خارج از عرف و یا عدم تمرکز روی مسیر شغلی دلخواه می‌شود.
irantalent-report2
در گزارش حقوق و دستمزد ایران تلنت، خالص دریافتی در هر گروه شغلی، برای سه رده کارشناس، سرپرست و مدیر ارائه شده و در هر رده شغلی، میزان دریافتی افراد به تفکیک سابقه کار مشخص شده است. اطلاعات ارائه شده، متوسط دریافتی در جامعه و همچنین بازه رایج آن را نشان می‌دهد.
به عنوان مثال در سال ۹۲ یک مدیر مالی در تهران با سابقه کاری بین ۷ تا ۱۵ سال، ماهانه به طور متوسط ۳۰ میلیون ریال دریافتی داشته که این مبلغ در موارد مختلف بین ۱۵ میلیون ریال تا ۵۳ میلیون ریال متغیر بوده است.
irantalent-report-1
در حاشیه این گزارش، متغیرهای اثرگذار بر سطح درآمد افراد نیز بررسی شده است. درحالی‌که سابقه کار و رده سازمانی دو پارامتر اصلی و تعیین کننده سطح حقوق در شرکت‌ها محسوب می‌شوند، آمارها نشان می‌دهد که عوامل دیگری نیز بر دریافتی افراد تأثیرگذارند. نوع شرکت، سطح تحصیلات و نوع دانشگاه از جمله مواردی هستند که به طور معمول تغییراتی بر دریافتی افراد ایجاد می‌کنند.
از دیگر نتایج به دست آمده، پایین بودن حقوق خانم‌ها نسبت به آقایان است. آمارها در تهران حاکی از آن است که خانم‌ها در سمت‌های مشابه با آقایان، به طور میانگین ۲۳% حقوق کمتری دریافت می‌کنند. به گفته برخی مدیران از جمله دلایل این تفاوت مذاکره بیشتر آقایان در مورد سطح درآمدشان و یا در بعضی موارد ساعات حضور بیشترشان در محل کار است.

دریافت فایل کامل گزارش آماری حقوق و دستمزد ۱۳۹۲
برگرفته شده از وب‌سایت ایران تلنت

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
طبق تعریف انستیتو مدیریت کسب‌وکارهای کوچک ایالات‌متحده آمریکا (SBA)، کسب‌وکار کوچک، سازمانی است که کمتر
وب‌سایت کاریابی ایران‌تلنت Irantalent.com نتایج ارزیابی حقوق و دسمتزد متخصصان و مدیران را در ۲۳
برخورد مدیر سازمان با منابع‌انسانی در شرایط اقتصادی کنونی یکی از نگران‌کننده‌ترین تبعات تورم و
برچسب : IranTalent.comایران تلنتحقوق دریافتیحقوق و دستمزدسایت استخدامسایت استخدامیگزارش آماری حقوق و دستمزدگزارش حقوق و دستمزدمتوسط حقوقمنابع انسانی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

5 دیدگاه

  1. سلام
    سایت خوبی است. اما این سوال برای من پیش آمده که چرا سایت به انگلیسی هستش؟ و آیا این سایت وظیفه معرفی استعداد های داخلی به جهان کار را دارد یا همانند خیلی از سایت های استخدامی بازار هدفش داخل کشور است؟

  2. سلام.و خسته نباشید.میخواستم بدونم نتیجه در چه تاریخی اعلام میشه، آیا تاریخ ۹۳/۱۰/۰۳ تاریخ صحیح اعلام هستش و آیا ارزیابی بین ۲۰ گروه شغلی بوده یا ۲۳ گروه

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
اگر تجربه تکیه بر پشتی باراد را داشته باشید، حتماً…