بستن
بازاریابیتبلیغات

صنایع غذایی در صدر قرعه‌کشی خودرو

پورشه-پارک-آبی

نوعی طنز در میان مردم باب شده بود که داشتن خودروی پراید و یک بسته پستۀ رفسنجان نشانۀ آدم‌های مرفه است، گویا این طنز به واقیعتی تبدیل شده و مالکیت خودرو یکی از آمال مردم شده‌است و شرکت‌ها نیز در رسیدن مشتریان خود به این آرزو نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند.
زمانی بانک تجارت با تنها قرعه‌کشی یک بنز ۱۸۰میلیونی آنچنان تبلیغات گسترده‌ای را برپا کرد که همچنان در یاد مردم باقی مانده است؛ در سال ۹۱ نیز دهکدۀ پارک آبی پارس با قرعه‌کشی سه دستگاه اتومبیل پورشه دست به یکی از پر سروصداترین کمپین‌های زمان خود زد و برای اولین بار بخش خصوصی در این سطح جای بانک‌ها را گرفت.
پورشه-پارک-آبی
اما امسال مصرف کنندگان با تبلیغات مواد غذایی تبرک هم‌وزن خانواده خود طلا گرفتند و مشتریان کلوپ گلستان پس از یکسال و نیم انتظار و افزودن امتیازات خود در قرعه کشی خوردو شرکت داده می‌شوند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به‌عنوان جوایز طرح بهار تا بهار کارناوال خودرو در تهران برگزار می‌کند، ولی با این همه می‌توان رکورد سال ۹۲ را بنام چای محسن ثبت کرد که بصورت هفتگی ۱۵دستگاه اتومبیل جایزه داد و بلافاصله پس از پایان دورۀ اول، کمپین دوم خود را با ۳۰ خودروی تویوتا یاریس آغاز کرده است و به فروشندگان خود (عاملین فروش) ۱۵دستگاه وانت جایزه می‌دهد.
جوایز-محسن
به هرحال اهدای خودروی سواری به برندگان قرعه‌کشی یک تبلیغ پُرهزینه است؛ چرا که مهمتراز مبلغ جایزه، پروموت و معرفی این کمپین است که هزینه‌های زیادی دربر دارد، از بیلبوردها گرفته تا هزینه‌های بسیار زیاد تبلیغات تلویزیونی که بتوانند این پروموشن را با تأثیر بیشتری در جامعۀ مصرف‌کنندگان بسط دهند.

جوایز-رفاه

اما نکته اینجاست که کدام یک از روش‌های فوق بیشترین تأثیر را در ترغیب مصرف‌کننده برای خرید کالا دارد؟ وقتی شما در مدت‌های زمانی کوتاه قرعه‌کشی را انجام می‌دهید و یک برنده اعلام می‌کنید، در هزینۀ تبلیغات با رقبای خود که تا فرارسیدن زمان قرعه‌کشی مشغول معرفی پروموشن خود هستند برابر هستید، با این تفاوت که در اعلام برنده در دوره‌های کوتاه‌مدت شما تأثیری چندین برابر در ترغیب مشتری برای خرید کالا خواهید داشت تا رقیبی که وعدۀ چندین برنده را در پایان مدت پروموشن طولانی‌مدت خود می‌دهد و گاهاً از ذهن‌ها فراموش می‌شود (مگر با هزینه‌های زیاد این موضوع را مدام یادآوری کند).

چهارشنبه-پولی
به صراحت می‌توان گفت که چای محسن و چهارشنبه پولی دلپذیر با عملکردی بسیار هوشمندانۀ خود از رقبای خود پیشی گرفته‌اند و از کاربرد یک روش مارکتینگ (پروموشن دادن) در حوزه‌ای مشابه ولی با استراتژی و تفکر متفاوت، نتیجه‌ای بهتر دریافت می‌کنند.

دلیل این مدعا نیز ورود صنایع غذایی آوازه با طرح جشنوارۀ « آرزوهای بزرگ » است. همانطور که می‌دانید نوید این جشنواره با تیزر تبلیغاتی مبنی بر رویاهای دست‌یافتنی مردمی در معرض رسیدن به آرزوهایشان معرفی شد و پس از آن دیدیم که برنج آوازه نیز برای برخورداری از این روش تبلیغات و پروموشن اقدام به اهدای جایزه نقدی ۱۱۰ میلیونی در هر هفته کرده‌است.

ویدئوی پیشواز طرح

avaze

البته شاید تغییر روند محصولات تبرک با جوایز ساعت ۲۰ بصورت روزانه و به مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰ ريال بر همین اصل و پیروی از رقبا باشد.

لازم به‌ذکر است که این روش از اهدای جایزه الزاماً در محصولاتی که از جنس مواد غذایی یا مصرفی (FMCG) نیستند بدین قدرت تأثیرگذار و حتی مقرون به صرفه نخواهد بود.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
این روزها خرید برنج تبدیل به یکی از راه های طی کردن یک شبه راهی
سهام نایکی (NKE) پنج‌شنبه گذشته کاهشی بیش از یک درصدی را تجربه کرد. نایکی خود
افزایش تبلیغات برنامه ریزی شده در فضای اجتماعی، پیش روی برندها دریایی از فرصت برای
برچسب : بانک تجارتبرنج آوازهتبرکتبلیغ برنججایزه خودروجوایز هفتگیچای گلستانچای محسنچهارشنبه پولی دلپذیردهکده آبی پارسدهکده پارک آبی پارسسس دلپذیرصنایع غذاییفرهنگ تغذیهفروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاهقرعه کشی خودروکیسه برنجمواد غذایی تبرک

No Comments

  1. باسلام خدمت دست اندر کاران شرکت آوازه لطفا بفرماییدهر کارت قرعه کشی در تمام قرعه کشی ها شرکت میکند یا فقط در همان یک هفته شرکت میکند

  2. شماره های اعلام شده پیامکی چی شد معلوم نشد که کی برنده شد چرا اینقدر تبلیغ میکنید بی خیال برنامه شویم که اینقدر چخان بازی نکنین برنده ها تو سایت قابل مشاهده است یا نه راهنمایی کنید بی زحمت

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی از آن فرصت‌های نابی است که همه…