بستن
بازاریابی

بعد از فیسبوک، کدام شبکه‌های اجتماعی کاربران را بیشتر مشغول می‌کنند؟

banner-social-network

در این شکی نیست که فیسبوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بین کاربران اینترنت است و ۷۱درصد از بزرگسالانی که آنلاین هستند از آن استفاده می‌کنند. لینکداین، پینترست، توئیتر و اینستاگرام در رده‌های بعدی قرار دارند.
BF74B1154F1F4BACB6F786C8A3D7AE72

طبق آماری که منتشر شده است ۶۳درصد از کاربران فیسبوک حداقل روزی یک‌بار به آن سر می‌زنند. اما جالب است بدانیم رتبه‌های بعدی در جنگ جذب مخاطبین آنلاین مربوط به کدامیک از شبکه‌های اجتماعی است؟
بر طبق این آمار اینستاگرام (که البته آن هم متعلق به فیسبوک است) با جذب ۵۷درصد از کاربران به صورت روزانه، مقام دوم را دارد و توئیتر با ۴۶درصد در مقام سوم قرار گرفته است.
pew-frequency-survey
پینترست و لینکداین جایگاه های بعدی را از آن خود کرده‌اند.

شاید نکتۀ قابل تأمل در این آمار مربوط به ساختار این شبکه‌های اجتماعی باشد، چرا که فیسبوک و اینستاگرام به صورت لحظه‌ای فیدهای خود را نمایش می‌دهند و اگر شما چند روزی به آن سر نزنید بسیاری از مطالب را از دست می‌دهید؛ این موضوع در مورد توئیتر هم صدق می‌کند.
اما در مورد پینترست ساختار آن هرچند به شکل فید است اما به خاطر نوع نمایش پین‌برد و قابلیت نمایش تعداد زیادی تصویر در صفحه نمایش، نیازی به مشاهدۀ روزانۀ آن برای کاربران نیست؛ به همین جهت است که درصد “کمتر از یک هفته مراجعه” برای پینترست با ۴۵درصد، بیشتر از فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام است.

banner-social-network
اما با تحقیق در آمار منتشر شده نکات زیر به دست آمده است:
توئیتر: مخاطبین آن نسبت به سال گذشته تغییرات زیادی نداشته است؛ جوانان و آمریکایی‌های آفریقایی تبار بیشترین کاربران آن بوده‌اند. همچنین نسبت کاربران خانم و آقا با هم نسبتاً برابر بوده است.
اینستاگرام: استفاده از آن از ۱۳درصد به ۱۷درصد در بین کاربران آنلاین رسیده است و رشد چشمگیری در بین جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال داشته است.
پینترست: ۲۱درصد از کل کاربران آنلاین از آن استفاده می‌کنند که این رقم در سال گذشته ۱۵درصد بوده است. این در حالی‌ست که اکثریت کاربران پینترست را خانم‌های ۱۸ تا ۴۹ سال تشکیل می‌دهند.
لینکداین: ۲۲درصد از کاربران بزرگسال آنلاین در این شبکه فعالیت می‌کنند. درصد بالایی از این کاربران را آقایان بین ۳۰ تا ۶۴ سال تشکیل می‌دهند.

نکته نهایی و قابل توجه این است که ۲۲درصد از کاربران آنلاین عضو هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی نیستند. پس به فکر راه‌حلی برای ارتباطی مؤثر با آنها باشید!

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
بیش از ۸۰ درصد از کسب‌وکارهای دنیا، شرکت‌های زیر ۵۰۰ نفر (SMBs) و از نوع
جدیدترین اخبار برند را مطالعه کنید: - ال‌جی LG اولین مانیتور فوق منحنی دنیا را
اخبار برند های برتر دنیا را اینجا دنبال کنید: - استارباکس Sturbucks برای رفاه حال
برچسب : آمار شبکه‌های اجتماعیاینستاگرامتوئیترسهم شبکه‌های اجتماعیشبکه اجتماعیشبکه‌های اجتماعیفیسبوککاربران آنلاینکاربران فعال شبکه‌های اجتماعیلینکداینمحبوب ترین شبکه‌های اجتماعی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

۱ دیدگاه

  1. به نظر میرسه با توجه به رشد میزان استفاده از شبکه های اجتماعی تصویری مثل اینستاگرام بازاریابی در فضای وب دوران گذار خود از word of mouth marketing رو به word of eye marketing طی میکند. شیوه ی نوینی از بازاریابی که اپل به وفور در حال استفاده از ان است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
یک آژانس تبلیغاتی به نام Inhalt&Form Zurich یک سری تبلیغ…