بستن
بازاریابی

روند دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۷: وضعیت بازاریابی اینفلونسر Influencer Marketing

بر طبق پژوهش‌های اخیر آژانس‌های بازاریابی Altimeter، Traackr و TopRank اکثر بازاریابان کار با اینفلونسر و راه‌اندازی کمپین‌های مختلف را بیش از حفظ برنامه‌های نرمال تبلیغاتی خود ترجیح می‌دهند.

این گزارش بر اساس داده‌های یک بررسی بین ۲۴ اوت تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۶ از میان ۱۰۲ بازاریاب انجام‌شده است. ۷۰ درصد پاسخ‌دهندگان برای شرکت‌هایی با بیش از ۱۰۰۰ کارمند کار می‌کنند:
حدود ۴۳ درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند برند موردنظرشان، از طریق بازاریابی اینفلونسر در حال آزمون‌وخطاست تا به نتیجه برسد، حدود ۲۸ درصد آن‌ها اینفلونسر را تنها در کمپین‌های تبلیغاتی که خودشان راه‌اندازی می‌کنند دخیل می‌کنند. حدود ۲۴ درصد بازاریابان می‌گویند از طریق بازاریابی اینفلونسر تنها فعالیت‌های رو به رشد برندشان را تبلیغ می‌کنند و ۵ درصد پاسخ‌دهندگان می‌گویند تمام فعالیت‌های بازاریابی خود را در راستای فعالیت بازاریابی اینفلونسر تنظیم می‌کنند.
influencer-altimeter-070217
برنامه‌های بازاریابی اینفلونسر IM)  Influencer Marketing) در شرکت‌های B2C با آمار ۵۵ درصدی در مقایسه با آمار ۱۵ درصدی شرکت‌های B2B نشان از فعال بودن بیشتر شرکت‌های B2C در این حوزه است.

پاسخ دهنگان معتقدند بازاریابی اینفلونسر بیشترین تأثیر را در کمپین‌های بازاریابی محتوا و کمپین‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی دارد.
بازاریابان می‌گویند دلایل اصلی استفاده از اینفلونسر حمایت برند (۹۴ درصد از این مورد به‌عنوان یک هدف استناد می‌کنند)، افزایش آگاهی از برند (۹۲ درصد) و رسیدن به مخاطبان جدید (۸۸ درصد) است.
goals-altimeter-070217

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در ایران است و علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای استفاده از سرویس‌های
اینستاگرام Instagram یک شبکه اجتماعی عکس محور با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر در سراسر
شما می‌‍توانید برای سایت خود با یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب، سرنخ فروش خوبی به
برچسب : آژانس دیجیتال مارکتینگآینده دیجیتال مارکتینگاینفلونسر مارکتینگبازاریابی اینفلونسربازاریابی دیجیتالبازاریابی شبکه اجتماعیدیجیتال مارکتینگ
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

۱ دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
دیروز وقتی از خیابان های مرکزی تهران عبور می کردم…