بستن
بازاریابیموضوع

مصرف‌کنندگان همچنان مراکز خرید را انتخاب می‌کنند! + اینفوگرافیک

online-shopping-vs-in-store-shopping

این روزها وقتی صحبت از خرید کالا می‌شود، خیلی‌ها پیشنهاد می‌کنند که از فروشگاه‌های اینترنی به‌دنبال کالای مورد نظر خود بگردید و آن را خریداری کنید، چرا که امکان جستجو و خرید از طریق اینترنت سریع‌تر و آسان‌تر است، همچنین از ترافیک و آلودگی هوا و … خبری نیست!
اما کمی صبر کنید؛ اگر بخواهیم در جایگاه مقایسه بین مراکز خرید و فروشگاه‌های اینترنتی قرار بگیریم، این مراکز خرید هستند که همچنان برنده هستند و مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرند.
online-shopping-vs-in-store-shopping
بنا‌بر جدیدترین آماری که منتشر شده است ۷۸ درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند خرید خود را از فروشگاه‌ها انجام دهند. براساس این تحقیق هنوز هم ۷۳ درصد از خریداران تمایل دارند قبل از خرید کالا، آن را از نزدیک دیده یا لمس کنند.

علاوه‌بر این، مصرف کنندگان به‌صورت میانگین ۷٫۵ بار در ماه از مراکز خرید برای تهیه کالای موردنظر خود اقدام می‌کنند، این در حالی است که میانگین خرید از فروشگاه اینترنتی برای هر فرد چیزی حدود ۲٫۲ بار در ماه است. نسبت میزان خرید ماهانۀ مصرف‌کنندگان از مراکز خرید چیزی در حدود ۷ برابر بیشتر از مبلغی است که از طریق فروشگاه‌های اینترنتی صورت می‌گیرد.

میانگین زمانی که صرف انتخاب تا خرید کالا می‌شود در مرکز خرید زمانی در حدود ۵۴ دقیقه است و این زمان در یک فروشگاه اینترنتی ۳۸ دقیقه طول می‌کشد.

WSJ_patricia
مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
پس از دغدغه مشتریان ایرانی بابت اطمینان از خرید آنلاین که در دهه پیش توسط
مارک لور Marc Lore مدیر بخش تجارت الکترونیک فروشگاه زنجیره‌ای والمارت Walmart در آمریکا می‌
به دنبال رشد سریع استفاده از اینترنت در ایران، مردم شروع به اعتماد به خریدهای
برچسب : آمار فروش مراکز خریدخرید از فروشگاه اینترنتیفروشگاه اینترنتیفروشگاه‌های اینترنتیمراکز خریدمراکز خرید در برابر فروشگاه های اینترنتیمصرف کنندگان
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
فیسبوک با خرید شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram توانست موفقیت دیگری…