تعداد کاربران اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟

تعداد کاربران اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟

بخش قابل توجهی از شهروندان ایرانی برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می گیرند. تعداد کاربران اینترنت موبایل در ایران در طول سال‌های ۹۲ تا ۹۴ بیش از سه برابر رشد داشته است.

آمارهای ۹ ماهه سال ۱۳۹۵ گویای این نکته است که در زمینه اینترنت، تعداد مشترکان پهن باند سیار بیش از ۲۷ میلیون نفر و تعداد مشترکان پهن بند ثابت به بیش از ۹ میلیون کاربر رسیده است.

طبق اطلاعات موجود تا پایان سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۵۱ میلیون سیم کارت از سوی اپراتورهای چهارگانه در کشور به متقاضیان واگذار شده که از این میان، تنها ۸۰ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۲۴۹ مورد در وضعیت فعال قرار دارند؛ به عبارت دیگر همچنان نزدیک به نیمی از سیم کارت های کشور غیر فعال هستند!
IR-EPS-01-0001
ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۳۹۵ به ۱۰۱٫۰۵ درصد رسیده و ضریب نفوذ تلفن ثابت نیز در همین بازه رقم ۳۸٫۵۲ درصد را نشان می دهد.

آمارهای رسمی گویای آن است که بخش قابل توجهی از ایرانیان برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می‌گیرند و بدین ترتیب بیش از ۲۷ میلیون کاربر اینترنت موبایل در ایران وجود دارد.

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مطالب مرتبط با این موضوع
یکی از بالاترین شاخص‌های موجود در کشور و به‌ویژه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات،
موبایل‌ها دیگر فقط وسیله تماس تلفنی و ارسال پیام کوتاه نیستند، طبق آمار منتشرشده در

درباره نویسنده

سهیل قدری
سهیل قدری 386 نوشته

مشاور بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات هستم. تمرکز فعالیت من در حوزه دیجیتال مارکتینگ هست و علاقه‌مند به موضوع مارکتینگ و برندینگ هستم. در تیم طراحی چندین کمپین بازاریابی و تبلیغاتی برای برندهای ایسوس، بانک سامان، کارگزاری بانک پاسارگاد، برند تاژ و ال‌جی به عنوان ایده‌پرداز یا استراتژیست کمپین همکاری کرده ام.

نوشته های مشابه

تبلیغات بدون نظر

فرار تبلیغات داخلی از رسانه ملی به شبکه‌های ماهواره‌ای

ایران با جمعیتی نزدیک به هشتادمیلیون نفر از بزرگترین بازارهای خاورمیانه محسوب می‌شود. از این رو تب تبلیغات برای انواع کالاها در این کشور نیز داغ داغ است. رسانه‌های جمعی

مقاله

گزارش آماری حقوق و دستمزد در سال ۱۳۹۳ از نگاه ایران‌تلنت Irantalent.com

وب‌سایت کاریابی ایران‌تلنت Irantalent.com نتایج ارزیابی حقوق و دسمتزد متخصصان و مدیران را در ۲۳ گروه شغلی در سال ۱۳۹۳ را منتشر کرد. در بخش اول این گزارش نگاهی اجمالی

مقاله یک نظر

فروشگاه یا نمایشگاه الکامپ نوزدهم

وقتی در سال‌های قبل نمایشگاه الکامپ و تلکام با آمیخته‌ایی از تکنولوژی‌های جدید و ابزار ارتباطاتی نوین با استقبال گسترده‌ای از بازدید کنندگان برگزار می‌شد کسی فکرش را هم نمی‌کرد

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.