شش راه برای موفقیت استراتژی رسانه‌های اجتماعی Social Media

شش راه برای موفقیت استراتژی رسانه‌های اجتماعی Social Media

رسانه‌های اجتماعی راهی مؤثر و مقرون‌به‌صرفه برای جلب‌توجه مثبت به خدمات حرفه‌ای و تولیدات و همچنین به خود شرکت است. شما با یک استراتژی مناسب می‌توانید به‌طور مستقیم و مؤثر با مشتریان و رهبران جهانی صنایع ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، یک استفاده سهل‌انگارانه از همین رسانه‌های اجتماعی می‌تواند کسب‌وکار شما را در عرض چند روز متحمل خسارتی بزرگ بکند. برای اینکه، دردسرها و مشکلات رایج در خصوص شبکه‌های اجتماعی گریبان شما را نگیرد، شش راه را با شما در میان می‌گذاریم. پیمودن این شش راه می‌توانند، رسانه‌های اجتماعی خلاقه شما را به یک استراتژی بسیار خوب بازاریابی تبدیل کنند.

از ابزارها بهره‌برداری حداکثری کنید!
از ابزارهای رسانه‌ای که برای امور بازاریابی وجود دارند به‌خوبی استفاده کنید. ابزارهای اظهارنظر ، به اشتراک‌گذاری و لایک را برای امور بازاریابی جدی بگیرید. این امر علاوه بر اینکه کاربران شما را تشویق به مشارکت می‌کند، سبب می‌شود که داده‌هایی از این تعامل به دست بیاورید. میزان پیگیری روند جاری، الگوها و نمونه‌ها هم در رسانه‌های شخصی و هم در رسانه‌هایی که مبتنی بر کار و فعالیت شما هستند، می‌تواند معیاری برای پیشرفت پروسه رسانه‌های اجتماعی شما باشد.

یک جامعه بسازید!
یکی از راه‌های ساختن این جامعه آنلاین منحصر به شما استفاده با استراتژی از خبرنامه‌ها است. هنگامی‌که یک رویداد برگزار می‌کنید ، سعی کنید اطلاعات خوبی جمع کنید تا در آینده به رشد شبکه‌ها و ارتباطات شما بیفزاید.
banner-002
استفاده از محصولات تبلیغاتی را فراموش نکنید!
استفاده از محصولات تبلیغاتی بامزه همراه با مشخصه‌هایی مناسب و حرفه‌ای، در استراتژی رسانه‌ها یکی از راه‌هایی است که چندین تکنیک بازاریابی را به‌خوبی در تمامی طرح تجاری شما تزریق می‌کند. برای تزریق چندین تکنیک بازاریابی به‌طور هم‌زمان به طرح تجاری راه‌های زیادی موجود است. محصولات تبلیغاتی می‌توانند به‌عنوان یک جایزه برای مسابقات رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته بشود، این محصولات همچنین می‌توانند به‌عنوان هدیه‌ای باارزش در میان مشتریان و یا مخاطبین وبلاگ‌های شما به‌طور تصادفی پخش بشود.

پلتفرم‌های خود را ترکیب کنید!
عمده کسب‌وکارهای موفق رسانه‌های اجتماعی مختلف خود را به طریقی با یکدیگر مرتبط کرده‌اند. برای یادگیری ترکیب کردن رسانه‌ها یکی از بهترین کارها، مشاهده شرکت‌های رقیب است که چطور رسانه‌های اجتماعی را با یکدیگر ترکیب کرده‌اند. برای مثال بعضی از شرکت‌ها از توییتر و فیس‌بوک برای انتشار کوپن‌ها و بن‌های تخفیف، انتشار انگیزه و پخش تصاویر و ویدیوها مورداستفاده قرار می‌دهند. و در خصوص مابقی شبکه‌ها سعی می‌کنند مشتریان خود را بیشتر متوجه خواندن پست‌های وبلاگ و یا ساختن ارتباط‌های آنلاین سوق بدهند.

به مردم دلیلی برای تعامل بدهید!
این نکته بسیار مهم را همواره مدنظر داشته باشید که افراد محبوب مردم در شبکه‌های اجتماعی معمولاً در مورد خود حرف نمی‌زنند. برای اینکه مردم را به تعامل با برند خود تشویق کنید، موارد زیر را در نظر بگیرد:

• از مشتریان خود مشورت بخواهید.
• علاوه بر ارزیابی مسابقه برگزار کنید.
• کوپن‌های تخفیفی برای ایجاد انگیزه منتشر کنید.
• پست‌ها و گفته‌های دیگران را بازنشر بدهید.

نتایج را حتماً تجزیه‌وتحلیل کنید!
جذب فالوئرهای زیاد نمی‌تواند بهترین راه برای اندازه‌گیری نشانه موفقیت شما باشد، مخصوصاً اگر میزان بالای فالوئرها و دنبال کنندگان شما به بهبود کسب‌وکار شما کمک نکرده باشد. اینکه چطور نتایج خود را ارزیابی می‌کنید بسیار به اهدافی که در ابتدای کار متصور شده‌اید برمی‌گردد. برای مثال ممکن است هدف شما صرفاً ایجاد آگاهی در مورد برندتان باشد، شبکه‌های اجتماعی همچون یک کانال رسانه‌ای قدرتمند می‌توانند به افزایش اطلاعات در خصوص برندتان، بهتر شدن ظاهر برند و جذب و افزایش مشتریان شما منجر بشود.

بهره‌گیری کامل از حضور در فضای مجازی می‌تواند به ایجاد یک تفاوت نسبت به سایر رقبا بیانجامد و در ذهن مشتریان بیشتر ماندگار شوید. درواقع از این حضور برای ماندگاری خود استفاده کرده‌اید و یا در نقطه مقابل این حضور شما می‌تواند شبیه یک حضور عادی همانند یک آجر در مابین سایر آجرهای یک دیوار باشد.
پایبندی به این شش راه و اصل می‌تواند به‌طورکلی فضای کسب‌وکار شما را به حداکثر موفقیت برساند.

نویسنده میهمان: جمال احمدی

درباره نویسنده

نوشته های مشابه

بازاریابی بدون نظر

چطور مانند یک نابغه تجارت کنیم؟

باهوش‌ترین افرادی که می‌شناسید چه کسانی هستند؟ همونطور که می‌دانیم میانگین آی‌کیو IQ افراد معمولی ۱۰۰ و افراد باهوش ۱۴۰ یا بالاتر است؛ البته همۀ ما نمی‌توانیم ضریب هوشی بالایی

مقاله ۲ نظر

بررسی آئین ارتباطی چای در سریال هزادستان

مشخصه خصلت نمای بسیاری از نظریه های زیبایشناسیک سده نوزدهم این بود که به جای بررسی ساختار زیبایی شناسیک اثر به پیام مولف آن می پرداختند. نظریه ی سخن هنری

مقاله یک نظر

نیوزویک ۱۰ شرکت سبز دنیا در سال ۲۰۱۵ را معرفی کرد Green Rankings

مجله نیوزویک Newsweek هر ساله به معرفی ۵۰۰ شرکت سبز دنیا می‌پردازد. در سالهای اخیر شرکت های بزرگ تمام تلاش خود را روی موضوعات توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمانی

بدون نظر

هنوز نظری ارسال نشده است!

شما اولین نفری باشید که درباره این موضوع می نویسید!

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.