در هفته کتاب اتفاق افتاد: کتابخانه‌ای به وسعت پایتخت

در هفته کتاب اتفاق افتاد: کتابخانه‌ای به وسعت پایتخت

امسال با شروع هفته کتاب ، شهر رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. شهرداری تهران این‌بار نیز با بیلبوردهای فرهنگی خود، « کتابخانه‌ای به وسعت پایتخت » را در معرض دید شهروندان قرار داد.

برای اولین‌بار است که پایتخت‌نشینان تصاویری از جلد کتاب‌های معروف را بر بیلبوردهای شهر می‌بینند. این کار فرهنگی که به همت شهرداری تهران صورت گرفته به‌منظو ترغیب مردم به کتاب خواندن است. شهرداری این کار فرهنگی را بر محور شعار « کتاب یعنی زندگی » انجام داده است. بر همین اساس برخی بیلبوردها علاوه بر معرفی کتاب، محتوای پندآموز و ترغیب‌کننده به کتاب خوانی را نیز دارد.
ketab
پیش‌از این شهرداری تهران باتوجه‌به ظرفیت بیلبوردهای شهر تهران، ‌ این شهر را به بزرگ‌ترین گالری هنری جهان تبدیل کرده بود. این سازمان سعی داشت اطلاعات فرهنگی پایتخت‌نشینان را افزایش دهد و آن‌ها را با آثار معروف نقاشی در جهان آشنا کند.
از طرفی در کنار فعالیت‌های فرهنگی شهرداری، نشریات نیز با بهره‌گیری از روش‌های جدید سعی کردند مردم را به کتاب‌خوانی دعوت کنند. آن‌ها با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام و با همکاری هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و نویسندگان مشهور، سعی دارند شوق خرید کتاب و مهمتر از همه کتاب‌خوانی را در مردم ایجاد کنند.
instagram
ازجمله محتواهایی که در این شبکه‌ها به اشتراک می‌گذارند، فیلم‌های چند ثانیه‌ای است که حاوی پیام دعوت هنرمندان به حضور در تاریخ و ساعت مقرری در فروشگاه این نشریات است.
book-fair
این روش از تبلیغ، یعنی استفاده از مشاهیر بسیار هوشمندانه بوده و باتوجه‌به گستردگی شبکه‌های اجتماعی توانسته است اطلاع‌رسانی به‌موقع را انجام دهد.

درباره نویسنده

نوشته های مشابه

مقاله یک نظر

گرایش مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۵ چگونه خواهد بود؟

آمارهایی که مخاطبان شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد در حال تغییر هستند. شبکه‌های اجتماعی قدیمی‌تر در حال رسیدن به تکامل هستند درحالی‌که برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جدیدتر به‌سرعت در پی

مقاله بدون نظر

۲۹ روش برای اینکه یک آدم خلاق باشید – اینفوگرافیک

خلاقیت یکی از ویژگی‌های مهم افراد موفق در کسب‌و‌کار است. حفظ و پرورش این ویژگی کار سختی نیست فقط کافی است چند نکته را همیشه به‌یاد داشته باشید و آنها

مقاله یک نظر

به‌یادماندنی‌ترین لوگو ها در دنیا کدامند؟

موسسه برندینگ شیگل گیل Siegel + Gale در سال ۲۰۱۵ به ارائه یک گزارش تحقیقاتی در مورد به‌یادماندنی‌ترین لوگو های دنیا پرداخته است. لوگوی نایک Nike با ۱۶ درصد به‌یادماندنی‌ترین

یک نظر

  1. پیمان اسدی
    آبان ۲۸, ۱۳:۴۵ پاسخ
    مجموعه فعالیت شهرداری در این زمینه قابل توجه و ارزشمند ولی فکر نمی کنم نمایش جلد چندتا کتاب (هرچقدر هم معروف) مردم رو به کتاب خوانی سوق بده. منظورم این هست که خود شما به دفعات نمونه هایی رو مثال آوردید که یک شرکت داخلی، ایده و اجرای یک شرکت تبلیغاتی خارجی رو پیاده کرده بود، خب، ای کاش اینبار هم یک ایده ی موفق خارجی رو کپی می کردن به جای این اجرای فعلی.

نظر دهید

معادله را حساب کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.