بستن
بازاریابی

نقش لینکداین در موفقیت کسب‌وکارهای کوچک

linkedin

بیش از ۸۰ درصد از کسب‌وکارهای دنیا، شرکت‌های زیر ۵۰۰ نفر (SMBs) و از نوع کسب‌وکارهای تحت مدیریت یک نفرِ اصلی هستند.
طبق نظرسنجی انجام شده از بین ۱۰۰۰ شرکت و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، ۸۱درصد از آنها اذعان داشته‌اند که حضور در شبکۀ اجتماعی لینکداین Linkedin باعث پایداریِ کسب‌وکار شان می‌شود.
linkedin
در یک بررسی صورت گرفته از شرکت‌های درحال توسعه مشخص شده است ۶۰درصد از آنها در دو سال متوالی از یک رشد منطقی سود می‌برند، ولی ۱۵درصد از آنها رشدی فزاینده و کاملاً دور از ذهن را تجربه کرده‌اند. به گفتۀ لینکداین ۷۳درصد از دستۀ دوم به همین نسبت در ارتباطات خود در لینکداین نیز رشد داشته‌اند.

در اینفوگرافیک زیر میزان تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی در برندینگ، بازاریابی محتوا، تبلیغات دهان به دهان و … را مشاهده می‌کنید:
SMB-Growth-and-Social-Media-imarketor
شاید یک مثال این قضیه را روشن‌تر کند:
فرض کنید که شما کالای ِA را با رنگ صورتی تولید می‌کنید و می‌فروشید، به یکباره متوجۀ تغییر ذائقۀ مشتری می‌شوید که متقاضی همان کالا با رنگ آبی است!
از آنجا که شما زود متوجه شدید، شروع به تولید کالای A با رنگ آبی می‌کنید. حالا به نظر شما سریعترین راه برای اینکه مشتری را با کمترین هزینه با خبر کنید، چیست؟ چاپ پوستر و تبلیغات و انتشار آن شما را از رقیب عقب می‌اندازد و ممکن است مشتری شما به سمتِ خریدِ کالای رقیب تمایل پیدا کند.

ساده‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و سریع‌ترین راه این است که در شبکه‌های اجتماعی، مشتری را از محصول جدیدتان باخبر سازید؛ حتی صرفه‌جویی حاصل از هزینه‌های تبلیغات را صرفِ دادن پروموشن (تخفیف) به مشتری از همین طریق کنید.
linkedin-imarketor
همیشه راهی برای نجاتِ یک کسب‌وکار کوچک و حتی استارتاپ Startup هست، این جمله را به خاطر داشته باشید که: «شاید شما در یک قایقِ در حال غرق شدن باشید، ولی تا زمانی که شما روی آب هستید، بدین معناست که قایق هنوز وجود دارد».
مهم نیست با چند نفر شروع می‌کنید، وارد شبکه‌های اجتماعی شوید و اولین پُست را بگذارید، اولین تخفیف را معرفی کنید و ادامه بدهید.
حضور کسب‌وکار شما در لینکداین در بدترین حالت، هیچ ضرری را به شما وارد نمی‌کند و بهترین پیشامد این است که دایرۀ طرفداران و مشتریان شما بزرگتر می‌شود.

پس اگر یک استارتاپ یا کسب‌وکار کوچک یا حتی متوسط داری فعالیت خود را در لینکداین بیشتر کنید.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
آمارهایی که مخاطبان شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد در حال تغییر هستند. شبکه‌های اجتماعی قدیمی‌تر
در این شکی نیست که فیسبوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بین کاربران اینترنت است و ۷۱درصد
اینستاگرام Instagram اخیرا قدم‌های جدیدی در مسیر مبارزه با محتوای توهین آمیز و آزاردهنده برداشته
برچسب : linkedinstartupاستارت‌آپبازاریابی در لینکداینجذب مخاطب از طریق لینکداینشبکه اجتماعیشبکه اجتماعی لینکداینکسب و کارلینکداین
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
اطلاعات و آمار مقوله‌ای‌ست که در ایران کمتر مورد توجه…