بستن
بازاریابیبرندینگ

کمپین نوع‌دوستانه باربی در آستانه سال جدید میلادی

۲۰۱۴۱۱۱۱-۹۷۷۶۴۱_image_800

شرکت تولیدكننده عروسک‌های باربی Barbie در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی سازمانی خود CSR با مشارکت سازمان خیریه کانادایی Make-A-Wish Foundation اقدام به برگزاری کمپین خیریه با نام با باربی همه چیز ممکن است with Barbie™ Anything is Possible! كرده است.
logo03
در این کمپین خیرخواهانه از كودكانِ کانادایی دعوت می‌شود باعضویت در وب‌سایت باربی اقدام به ارسال یک آرزوی قلبی برای دوستان و نزدکانشان بكنند.
این کمپین تا پایان دسامبر ادامه دارد و به ازای هر آرزویی که توسط كودكی ارسال می‌گردد، باربی Barbie یک دلار به موسسه خیریه کمک می‌کند که این مبلغ تا سقف ۱۰ هزار دلار ادامه پیدا می‌کند.
BarbieEntre_Vertical-623x350
باربی Barbie در این کمپین همزمان با نزدیک شدن به سال نو میلادی قصد داشته است با ایجاد یک ارتباط ساده موجب ایجاد حس نوع‌دوستی و تجربه لذت از این حس در كودكان شود.

هرچند این کمپین در سایت باربی به شکل مستقل پیاده‌سازی شده است ولی با توجه به اهمیت بالای شبكه‌های اجتماعی در انتشار آن، موضوعات و مطالب کمپین wish it forward با هشتگ #BarbieWishes دنبال می‌شود.

عموماً کمپین‌های خیریه در حوزه مسئولیت اجتماعی اجرا می‌شوند و اطلاعات بدست آمده از مشاركت مردم، داده‌های بسیار مناسبی در راستای برنامه‌های بازاریابی و مدیریت ارتباط مشتریان خواهد بود.

این گونه کمپین‌ها با توجه به ساختار انتشار ویروسی و چریکی‌شان با هزینه‌های بسیار کم، مشارکت بالای مردمی را در کنار خود خواهند داشته است.
یک نمونه ایرانی که توانست با ساختار ویروسی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی موفق باشد کمپین من هم هستم با همکاری برند دنت و بنیاد کودک در آذرماه ۱۳۹۲ بود.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
اغلب برندهای ایرانی متأسفانه در فعالیت‌های خود به‌شدت تک‌بعدی هستند، تمرکز آن‌ها تنها معطوف به
وقتِ شام است! صبر کنید، کاری نکنید! یکی اول باید عکس بگیرد. آخرین کمپین اجتماعی
در سال‌های اخیر نگاه به مقوله برند و برندینگ بسیار تغییر کرده و این تحول
برچسب : barbieCSRdonate campaignپروموشن‌های اول سال میلادیدنتسازمان خیریهعروسک باربیمسئولیت اجتماعیمسولیت اجتماعی شرکتی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
پارک آبی Splashdown Waterpark یکی از نمونه‌های مناسبی است که…