بستن
بازاریابی

کمپین کی اف سی : نگاه طنز به بچه پولدارهای اینستاگرام KFC

KFC_post2

کی‌اف‌سی مرغ سوخاری کنتاکی KFC یکی از رقابای آمریکایی برند مک‌دونالد در صنعت غذاهای فست فود است.
کی‌اف‌سی با برگزاری کمپین در رومانی و به چالش کشیدن عکس‌های پولدارهای اینستاگرام ، بصورت کاملا زیرپوستی و هوشمندانه دست به تبلیغ محصول جدید منوی خود ( قیمت مناسب Smart Menu) زد.

در این کمپین تبلیغاتی کی‌اف‌سی KFC برای معرفی محصول جدید منوی خود که قیمتی مناسب دارد با ایده گرفتن از فراگیر شدن جمله «بچه پولدارهای اینستاگرام RichKidsOfInstagram» و هشتگ آن ، مخاطبین خود را دعوت به رقابتی خلاقانه کرده است!
پولدارهای اینسناگرام
این چالش با این شعار شکل گرفته است که « تنها راه خوشگذرانی پولدار بودن نیست » و بدین صورت مخاطبین می‌توانند با جستجوی عکس‌های شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #RichKidsOfInstagram  و خلق یک عکس خلاقانه طنز و مشابه با عکس منتخب و با هشتگ رومانیایی “Distractie cu bani putini” به معنای ” پول کم و تفریح عالی Little Money Big Fun”در این کمپین شرکت کنند.
KFC_post2
KFC_post-3
rkoi-kfc-romania
کمپین فوق علاوه بر به چالش کشیدن عکس‌های بچه پولدارهای اینستاگرام باعث شد خبرگزاری‌هایِ بسیاری در مورد این اتفاق صبحت کنند و نقدهای بسیاری در مورد تفاوت زندگی در اقشار مختلف پدید آمد ولی در آخر این کی‌اف‌سی KFC بود که با ایجاد کمپین بازاریابی خود توانست موفقیت های زیر را بدست آورد:

– موضوع شماره یک بحث در توییتر در رومانی
– افزایش ۲۱ درصدی فروش
– کسب عنوان بهترین غذا از سال ۲۰۰۹
اگر دوست دارید بیشتر در مورد این کمپین دیجیتال مارکتینگ اینستاگرامی بدانید به صفحه آن مراجعه کنید و برای دیدن عکس‌های بیشتر هشتگ #LittleMoneyBigFun را در اینستاگرام دنبال کنید.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
صراحت مزایای اینستاگرام در ارتباط با مخاطبین از دید هیچ‌کس پوشیده نیست و این اپلیکیشن
این روزها دنیای مارکتینگ دستخوش تغییرات زیادی شده است، اضافه شدن واژه دیجیتال مارکتینگ به
اینستاگرام Instagram در مدت کوتاهی که از شروع به کارش می‌گذرد، تغییر و تحول بسیاری
برچسب : DistractiecubaniputiniKFClittlemoneybigfunRichKidsOfInstagramبچه پولدارهای اینستاگرامدیجیتال مارکتینگکمپین اینستاگرامکمپین اینستاگرامی کی اف سی
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
هیوندای برند کره‌ای تولید کننده خودورهای خانواده است. این برند…