آگهی تبلیغاتی اپل؛ سفر به مریخ!!

آگهی تبلیغاتی اپل

با فرا رسیدن سال نو چینی و آغاز سال ببر، آژانس تبلیغاتی TBWA/Media Arts Lab شانگهای با اپل برای ساخت فیلم سال نوی خود برای پنجمین بار همکاری کرد. کارگردان چینی ژانگ منگ به سفارش اپل، دست به تولید یک فیلم کوتاه حماسی و دلگرم کننده 23 دقیقه‌ای تحت عنوان «بازگشت» زد.

نکته قابل توجه در این میان آن است که صحنه‌های فیلم به طور کامل با گوشی‌های آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس فیلمبرداری شد و می‌توان گفت این فیلم به نوعی آگهی تبلیغاتی اپل است. این آگهی نشان دهنده برنامه ریزی اپل برای اجرای کمپین‌جذاب‌تر برای آیفون 14 است.

آگهی تبلیغاتی اپل در حقیقت یک فیلم در فیلم است. این فیلم داستان پسری را روایت می‌کند که به یک روستای چینی و نزد پدرش باز می‌گردد. این جا همان جایی است که مردم به عنوان یک کارگردان بزرگ از او استقبال می‌کنند، حتی اگر یک بدلکار آماتور باشد. پدرش در تلاش برای احیای روستا و امید دادن به پسرش، به او پیشنهاد می‌کند دست به کارگردانی فیلمی درباره مکانی شبیه به مریخ زده و از همه روستاییان برای شرکت در این پروژه دعوت نماید.

مطالعه بیشتر: اپل نوآورترین شرکت 2015

فیلم سینمایی «بازگشت» به پروژه ای پر از عشق برای کل جمعیت روستا از جمله یک الاغ تبدیل می‌شود که بعد‌ها بخش مهمی از این  فیلم را تشکیل خواهد داد. شجاعت، الهام بخشی و باور قوی به تحقق رویا‌ها تنها چند عنصر انگشت شمار از اجزای این پروژه به شمار می‌روند.

این آگهی تبلیغاتی اپل یا فیلم کوتاه فاقد هر نوع خط داستانی یا توسعه کاراکتر‌ها است اما در عین حال می‌تواند همه قابلیت‌های تازه‌ترین گوشی‌های آیفون مثل دوربین‌های Slo-Mo، ماکرو، فیلمبرداری در نور کم، حالت ‌های Ultra Wide و تله فوتو را نمایش دهد. در آگهی تبلیغاتی اپل شاهد آن هستیم که چگونه می‌توان ضمن حرکت دوربین بین سوژه‌ها شکل فوکوس را تغییر داد و افکت‌هایی با عمق میدان باورنکردنی ایجاد کرد.

فیلم «بازگشت» چند ژانر مختلف را در بر می‌گیرد. کارگردان معروف، ژانگ منگ با کمک یک مدیر فیلمبرداری شناخته شده به نام «لو دونگ» ژانر‌های علمی-تخیلی، اکشن به سبک سنتی کونگ فو و کمدی را با هم ترکیب کرده و با استفاده از سه دوربین گوشی آیفون 13 پرو در کنار ساخت نسخه اصلی فیلم، تصاویری از پشت صحنه را نیز ثبت کرده است.

منبع: www.lbbonline.com