ابزار جستجوی گوگل برای خرده فروشی ها معرفی شد

ابزار جستجوی گوگل

طبق گفته «سیکانت بلوادی» مدیر محصول گروه «Google Cloud»، افراد معمولا هنگام تلاش برای پیدا کردن خرده فروشی دلخواه خود، از شرکت گوگل ناامید می‌شوند. در پاسخ به این نتایج ضعیف، ابزار جستجوی گوگل معرفی شد تا از این به بعد نتایج جستجوی دقیق‌تری هنگام خرید آنلاین به مشتریان ارائه شود.

بر اساس این بیانیه ابزار فوق به یک موتور جستجوگر با درکی پیشرفته مجهز شده تا به خریداران نتایج جستجوی بهتر و از لحاظ مفهومی مرتبط‌تری را مطابق با ویژگی‌های محصول مورد نظر عرضه کند. این ابزار جستجوی گوگل در عین برقراری ارتباط با مدل‌های تعامل و رتبه‌بندی جستجو‌های کاربر در گذشته، راه‌هایی را برای حفظ حریم خصوصی کاربر ابداع کرده که بدین وسیله کمر به همت محافظت از اطلاعات شخصی افراد بسته است.

از جمله خرده فروشی‌هایی که این ابزار جستجوی گوگل را آزمایش کرده‌اند، می‌توان به «Lowe’s»، «Fnac Darty» و «Cases Pernambucanas» اشاره کرد. تاکنون شرکت‌هایی که این ویژگی را امتحان کرده‌اند شاهد افزایش آمار فروش، حجم بیشتر خرید و تعامل بهتر با مشتری بوده اند.

ابزار جستجوی خرده فروشی گوگل

گوگل این قابلیت را با هدف رسیدگی به جستجو‌های نیمه کاره‌ای راه انداخت که منجر به رها شدن سبد خرید در سایت‌های تجارت الکترونیک در میانه راه می‌شود. این غول فناوری یک نظرسنجی انجام داد و نتایج آن مشخص نمود که 94 درصد از کاربران در ایالات متحده آمریکا فرایند خرید را به دلیل دریافت نتایج نادرست ترک می‌کنند. در ادامه اعلام شد که خرده فروشان سالیانه 300 میلیارد دلار از میزان فروش خود را به دلیل انصراف مشتریان از امر خرید در میانه راه از دست می‌دهند.

مطالعه بیشتر: گوگل مای بیزینس برای کسب و کارها

امروزه مردم از موتور‌های جستجوگر انتظار دارند تا خواسته کاربر را عمیق تر از قبل فهمیده، نتایج مرتبط را سریع تر از قبل منتشر کرده و به او کمک کنند تا محصولات جدید را به راحتی و مطابق میل و سلیقه خود در وبسایت‌های خرده فروشی‌های مختلف بیابد. انتظار می‌رود که به لطف این ابزار جستجوی گوگل، خریدار برای خرید یک پیراهن آستین بلند به رنگ سفید به محض جستجو در وب سایت، محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را بخرد. در گذشته او ناچار بود چندین بار جستجوی خود را اصلاح نموده یا بدتر از آن، از خرید خود صرف نظر نماید.

به اعتقاد نیلیما شارما معاون ارشد فناوری، تجارت الکترونیک، بازاریابی و کسب و کار در «Lowe’s» از زمان همکاری با گوگل تا این لحظه، این خرده فروشی شاهد افزایش میزان فروش، کاهش دفعات عدم دستیابی به یک نتیجه قابل قبول و همچنین افزایش نرخ کلیک بوده است.

علاوه بر ارائه این ابزار جستجوی گوگل، این کمپانی در موارد دیگر نیز تلاش کرده تا تجربه خرید را برای مشتریان آسان تر از قبل کند. در ماه می گذشته این شرکت سطح همکاری با Shopify را گسترش داد و این امکان را برای فروشندگان به وجود آورد تا به راحتی محصولاتشان را به شکلی بهتر به مشتریان عرضه کرده و شرایط مناسب را برای جستجو و خرید از طریق موبایل برای مشتریان خود فراهم نمایند.

مطالعه بیشتر: بیلبورد گوگل پلی با 35 میلیون آهنگ

در نهایت ابزاری تحت عنوان «Shopping Graph»، محصولات، صاحبان کسب و کار، برند‌ها، تحقیق و بررسی‌ها و اطلاعات مربوط به موجودی انبار را با استفاده از هوش مصنوعی ردیابی می‎‌کند. در ماه سپتامبر، این شرکت دست به معرفی ابزاری موسوم به «Google Lens» زد که به خریداران اجازه خرید با استفاده از تصاویر و ویدئو‌های موجود در یک صفحه وب را می‌دهد.

google shopping

همه گیری کووید-19 روند تخصیص بودجه به تجارت الکترونیک را تسریع کرده اما تحقیقات نشان می‌دهند که مشتریان همچنان برای اکثر خرید‌های خود به فروشگاه می‌روند. نتایج یک گزارش دریافتی از شرکت تحقیقات بازار جهانی «Forrester» واضح و آشکار به بیان این واقعیت و ذکر این پیش بینی می‌پردازد که با توجه به روند فعلی، 72 درصد از خرید در خرده فروشی‌ها در سال 2024 میلادی با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای و فیزیکی شکل خواهند گرفت. به هر حال طبق گفته مدیران کمپانی «Forrester»، صنعت تجارت الکترونیک در سال 2020 میلادی 30 درصد رشد کرد که بالاترین نرخ رشد از سال 2002 تاکنون به شمار می‌رود.

منبع: www.retaildive.com