احتمال معرفی فناوری خودروی اپل تا پایان سال 2021

احتمال معرفی فناوری خودروی اپل تا پایان سال 2021
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آکیرا یوشینو (Akira Yoshino)، پیش‌گام در زمینه توسعه باتری لیتیوم یونی و برنده جایزه نوبل معتقد است که اپل می‌تواند تا پایان سال 2021 خبر دست زدن به نوعی اقدام مبتکرانه در زمینه تولید خودرو‌های برقی را اعلام کند.

یوشینو در مصاحبه اخیر خود با رویترز و ضمن تمرکز بر روی فناوری باتری به چنین برآوردی اذعان نمود. او که یکی از اعضای افتخاری یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی در ژاپن موسوم به «آساهی کاسئی» است، به دلیل کار بر روی باتری‌های لیتیوم یونی برنده جایزه نوبل شیمی در سال 2019 میلادی شد.

یوشینو در راستای اظهار نظر درباره آینده صنعت تولید خودروهای برقی به این نکته اشاره کرد که صنعت آی تی و نه فقط خودروسازان، به طور فزاینده‌ای روزبه‌روز بیشتر از قبل به صنعت خودروسازی می‌نگرند و به طور خاص از اپل به عنوان برندی که همواره به این موضوع توجه می‌کند، نام برد.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید لاستیک خودرو

احتمال معرفی فناوری خودروی اپل تا پایان سال 2021

خودروی اپل و احتمال ورود به بازار در سال 2025

به گفته یوشینو، خودروی اپل تقریباً در سال 2025 وارد بازار شود که خبر رونمایی از آن احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی اعلام خواهد شد. البته این فقط یک فرضیه شخصی است.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید اینترنتی خودرو

اپل از سال 2014 تاکنون بر روی یک خودروی نوآورانه تحت عنوان «پروژه تایتان» کار می‌کند. این تلاش با تغییر ساختار‌ها و تغییر رویکرد همراه بوده است. در حال حاضر گفته می‌شود که محوریت پروژه خودروی اپل را تولید مجدد یک وسیله نقلیه خودران برقی تشکیل خواهد داد.

بیشتر بخوانید:  هزینه برنامه‌های جهانی اپ استور در 2020 از 100 میلیارد دلار گذشت!

بر اساس یک سری گزارش‌های واصله، در اوایل سال 2021، این شرکت بر سر میز مذاکره با خودروسازان کره‌ای در مورد ساخت «خودروی اپل» نشسته بود. روند انجام مذاکرات از آن زمان تاکنون متوقف شده اما گزارشی در ماه آگوست نشان داد که شرکت مشغول برقراری ارتباط با تولیدکنندگان قطعات خودرو‌های برقی است.

بیشتر بخوانید : خودروی برقی هواوی

همه بر سر موعد اعلام خبر رونمایی از «خودروی اپل» با یکدیگر بحث و جدل دارند. برخی شایعات حاکی از آن‌اند که شرکت می‌تواند تا سال 2024 روند تولید «خودروی اپل» را شروع کند، هر چند یک سری گزارشات نیز نشان می‌دهند که اپل با تولید یک وسیله نقلیه خودران حداقل پنج تا هفت سال دیگر فاصله دارد.

 

منبع : WWW.APPLEINSIDER.COM

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0