ادغام بوگاتی با یک شرکت سازنده خودروی برقی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

فولکس واگن از خودروی تمام الکتریکی ID. 4 GTX خود رونمایی کرد. برند هایپرکار بوگاتی، زیرمجموعه گروه فولکس واگن، با یک شرکت خودروساز الکتریکی از کرواسی موسوم به «Rimac» ادغام شده و یک مارک جدید را تشکیل خواهند داد.

55 درصد از سهام این نهاد موسوم به «بوگاتی ریماک»، متعلق به گروه تازه تاسیس «ریماک» و 45 درصد از سهام آن نیز متعلق به پورشه است. پورشه نیز زیرمجموعه گروه فولکس واگن بوده و پیش از این نیز یکی از سهامداران شرکت خودروسازی «Rimac Automobili» به شمار می‌رفت.

قرار است معاملات عمومی بر سر سهام Bugatti Rimac در سه ماهه چهارم سال 2021 شروع شود.

بیشتر بخوانید : برترین برند های خودرو

«میت ریماک»، موسس شرکت ریماک، مدیر عامل برند جدید خواهد بود و کارگاه‌های تولیدی مجزای بوگاتی و ریماک را در فرانسه و کرواسی به همان شکل قبلی حفظ خواهد کرد. گروه ریماک نیز به طور جداگانه در راستای تولید قطعات و اجزای خودروی برقی به اداره شرکت مستقل «ریماک تکنولوژی» خواهد پرداخت.

ادغام بوگاتی با یک شرکت سازنده خودروی برقی

بوگاتی در تفکر خودرو جدید !

بوگاتی اخیرا پیشنهاد راه اندازی خط تولید یک مدل خودرو اصلی بر اساس کوپه شیرون 16 سیلندر با توان 1578 اسب بخار را مطرح کرده که سرعت آن می‌تواند به 300 مایل در ساعت برسد. این در حالی است که ریماک یک برند کاملا برقی است که به تازگی دست به معرفی خودروی مدل «نورا» با توان 1900 اسب بخار زده است. شرکت مدعی است که حد اکثر سرعت این خودرو به 258 مایل در ساعت می‌رسد. هر کدام از این دو مدل خودرو به قیمت چند میلیون دلار فروخته می‌شوند.

مدیران ریماک در مصاحبه با وبسایت و مجله خبری «Autocar» گفتند که ریماک قصد دارد هویت این برند را منحصر به فرد نگه دارد و تنها تحت عنوان «بوگاتیس» (خودروی بوگاتی) اتومبیل‌هایش را دوباره با یک نام و نشان خاص از دیگران متمایز نمی‌سازد.

در ادامه مصاحبه چنین می خوانیم که برخی افراد انتظار دارند که لوگوی بوگاتی بر روی یک خودروی «نورا» زده شده و از آن پس آن را بوگاتی بنامند اما این هرگز اتفاق نخواهد افتاد. این چیزی نیست که ریماک قصد انجام آن را داشته باشد. دغدغه و دلمشغولی مدیران ریماک خودرو و هر چیزی است که به نوعی به آن ربط دارد در نتیجه واضح و مبرهن است که هدف از اجرای چنین طرح و پروژه ای نه تنها بازیافت داشته‌ها بلکه راه اندازی و تاسیس یک شرکت سودآور است.

در عوض، موسس ریماک بر توسعه بوگاتی هیبریدی که حد اقل تا سال 2030 به مرحله فروش می‌رسد، نظارت خواهد کرد. در عین حال،  توسعه یک مدل خودروی کاملا برقی نیز در دستور کار است که قبل از آن به بازار معرفی خواهد شد.

ریماک همچنین قصد توسعه برند بوگاتی به وسیله محصولاتی را دارد که فقط هایپر نباشند.

 

منبع : www.foxbusiness.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0