بازاریابی ویدئویی به روایت آمار + اینفوگرافیک

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا ارزش دارد برای بازاریابی ویدئویی وقت و هزینه صرف کنید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله، به برخی از آمارهای کلیدی بازاریابی ویدئویی در سال 2019 اشاره خواهیم کرد که به شما ثابت خواهند کرد، زمان مناسب برای آغاز بازاریابی ویدئویی همین الان است.

قبل از اینکه راجع به آمار بازاریابی ویدئویی صحبت کنیم، بهتر است به انواع ویدئوهایی که می‌توانید برای فروش و بازاریابی محصولات خود تولید کنید، بپردازیم. یکی از اصلی‌ترین انواع محتوای ویدئویی که کسب‌وکارها از آن استفاده می‌کنند، ویدئوهای تشریحی هستند که دربردارنده توضیحات کوتاهی درباره نوع و کارکرد محصولات یا خدمات هستند. انواع محبوب دیگر از محتوای ویدئویی عبارتند از:  vlogها (وبلاگ های ویدئویی)، مصاحبه‌های ویدئویی، معرفی‌های ویدئویی، ویدئوهای آموزشی، ویدئوهای بررسی محصول، ویدئوهای دموی محصولات و ویدئوهای پخش زنده.

اگر قصد استفاده از مزایای ویدئو مارکتینگ را دارید می‌توانید از خدمات تولید محتوا در آژانس بازاریابی دیجیتال لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

اکنون به جدیدترین آمار محبوبیت و فراگیری ویدئو و اهمیت بازاریابی ویدئویی می‌پردازیم.

1) کاربران اینترنت در هرکجا که باشند، از محتوای ویدئویی لذت می‌برند

در حال حاضر طرفداران محتوای ویدئویی نسبت به قبل بیشتر و بیشتر شده است. 85  درصد از کاربران اینترنت در ایالات متحده، به طور ماهانه در حداقل یکی از دستگاه‌های الکترونیکی خود محتوای ویدئویی آنلاین مشاهده می‌کنند. افراد 25 تا 34 ساله بیشترین ویدئوهای آنلاین را تماشا کردند، همچنین مردان 40٪ بیشتر از زنان، زمان خود را صرف تماشای ویدئو می‌کنند. جالب است که عربستان سعودی و ترکیه در رتبه اول میزان تماشای محتوای ویدئویی قرار دارند و 95 درصد از کاربران اینترنت آن‌ها هر ماه به تماشای محتوای ویدئویی آنلاین می‌پردازند.

2) تقاضا برای محتوای ویدئویی در حال افزایش است

برتری محتوای ویدئویی تنها به اهداف مربوط به سرگرمی محدود نمی‌شود. مطالعات نشان می دهد که 54 درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند محتوای ویدئویی بیشتری از برندهایی که دوست دارند ببینند. با افزایش تقاضا برای ویدئو، به نظر می‌رسد بسیاری از صاحبان صنایع، به طور فعال به تولید انواع محتوای ویدئویی به منظور پاسخگویی به این نیاز در حال رشد، روی آورده‌اند.

3) ویدئو یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی است

موفقیت بازاریابی ویدئویی در سال 2018 به بالاترین سطح خود رسید. پس تعجب آور نیست که امروزه کسب‌وکارها، بیشتر از گذشته از محتوای ویدئویی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنند. متخصصان حوزه بازاریابی باید مراقب باشند تا فرصت‌هایی را که محتوای ویدئویی برای آن ها فراهم می‌کند، از دست ندهند. گزارش سال 2019 نشان می‌دهد که 87 درصد از متخصصان بازاریابی، از ویدئو به عنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر: 29 روش برای تبدیل شدن به آدم خلاق

4) مصرف کنندگان علاقه بسیاری به دیدن ویدئوهای در شبکه‌های اجتماعی دارند

کاربران مشتاق تماشای ویدئو در پلتفرم‌های مختلف هستند. ویدئوها پرطرفدارترین محتوا در شبکه‌های اجتماعی هستند. بر اساس گزارش سال 2018 از روند بازاریابی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ، 73 درصد از مصرف‌کنندگان ادعا می‌کنند که در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید، تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی برندها هستند. با توجه به اینکه نفوذ ویدئو، روز به روز در تصمیمات مصرف‌کننده بیشتر می‌شود، جای تعجب نیست که استفاده از اینستاگرام برای انتشار محتوای ویدئویی به منظور تأثیرگذاری روی خرید مصرف کنندگان، رشد قابل توجهی داشته است.

5) بازاریابی ویدئویی سودآوری بیشتری دارد

طبق آمار 88 درصد از کارشناسان از بازده سرمایه‌گذاری روی بازاریابی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی راضی هستند. شرکت های مطرح، از بازاریابی ویدئویی برای افزایش فروش خود استفاده می‌کنند و سطح آگاهی مشتریان از برند را افزایش می‌دهند، تا مشتریان فعلی خود را حفظ و مشتریان بالقوه را جذب کنند. پلتفرم‌هایی که معمولاً برای ارسال محتوا و تبلیغات ویدئویی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب هستند. البته در ایران وضعیت کمی متفاوت است و اینستاگرام، تلگرام و آپارات بیشتر مورد توجه کارشناسان بازاریابی هستند.

مطالعه بیشتر: جستجو در اینترنت از طریق موبایل

6) بازاریابی ویدئویی کانال مناسبی برای ایجاد سرنخ فروش است

ویدئومارکتینگ منجر به افزایش 66 درصدی ایجاد سرنخ فروش می‌شود. علاوه بر این، 93 درصد از کارشناسان بازاریابی می‌گویند که به دلیل انتشار هر ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، مشتری جدید به دست آورده‌اند. این افزایش کیفیت در مشتری‌های بالقوه  مربوط  به کیفیت آموزش‌هایی است که ویدئو به ارمغان می‌آورد. مشتریان از این طریق نه تنها به شرکت‌ها اعتماد می‌کنند، بلکه حتی می‌توانند اطلاعات خود را در مورد این شرکت یا محصول آن‌ها از طریق ویدئوهای تعاملی افزایش دهند.

7) ویدئوها برای مدت طولانی، کاربران را در سایت شما فعال نگه می‌دارند

ویدئوها کمک می‌کنند تا کاربران را در سایت خود بیشتر نگه داشته و همچنین آن ها را بیشتر درگیر کنید. کاربران معمولی به اندازه 88٪ زمان بیشتری را صرف سایت‌های دارای ویدئو می‌کنند. این واقعیت به تنهایی برای اثبات این که محتوای ویدئویی برای بیشتر افراد جذاب‌تر است، کافی است. اگر می‌خواهید افراد زمان بیشتری در سایت شما بمانند، با اضافه کردن محتوای ویدئویی مفید، توجه آن ها را جلب کنید.

مطالعه بیشتر: اینفوگرافیک؛ صبح خود را زنده کنید

8) یادگیری از طریق ویدئو محبوبیت بیشتری دارد

در صفحاتی که هم ویدئو و هم متون همزمان در دسترس هستند، 72 درصد از مردم برای آموزش نحوه استفاده از محصول یا سرویس، از ویدئو استفاده می‌کنند.

9) پلتفرم اشتراک ویدئو یوتیوب بسیار قدرتمند شده‌اند

یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ در اینترنت است.  بیش از 1.5 میلیارد کاربر در هر ماه جذب آن می‌شوند و روزانه بیش از 1 میلیارد ساعت ویدئو در آن پخش می‌شود. البته در ایران یوتیوب فیلتر است ولی معادل ایرانی آن، آپارات نیز جایگاه بسیار بالایی بین کاربران ایرانی دارد و پربیننده‌ترین سایت ایرانی است.

10) محتوای ویدئویی جذاب تر از محتوای متنی است

تماشاگران بعد از تماشای ویدئو، در مقایسه با افرادی که در محتوای متنی را خوانده‌اند، 95 درصد بیشتر به فراخوان اقدام واکنش نشان می‌دهند.

در ادامه خلاصه تمام این آمار در قالب یک اینفوگرافیک آورده شده است:

اینفوگرافیک بازاریابی ویدئویی

منبع:

https://www.oberlo.com/blog/video-marketing-statistics