بازاریابی دیجیتال در سال 2021

بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

زمان مطالعه 3 دقیقه1.0K۰

۷ روند برتر بازاریابی دیجیتال که باید در سال ۲۰۲۱ جستجو کرد

تحولات جهانی سال ۲۰۲۰ عمیقاً در چشم‌انداز بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ احساس خواهد شد. برند‌ها با یک زمینه کاملاً جدید از رفتار مصرف‌کننده روبرو هستند که با جهش در فناوری و جنبش‌های اجتماعی گسترده تغییر شکل داده است.

 بر روی “قطعه ویژه” (Featured Snippet) در Google SERP تمرکز کنید.

بازاریابی دیجیتال در سال 2021مدت‌هاست ظاهرشدن در رتبه‌های اول در سرچ گوگل به امری مهم تبدیل شده است. نتایج مختلف SERP به ابزاری چندمنظوره تبدیل شده، این نتایج از Map Pack گرفته تا نتایج بخش «Shopping» و ویدیوهای مختلف یوتیوب را شامل می‌شود.

“قطعه ویژه (featured snippet) ” درواقع متن برجسته شده که Google با استفاده از آن سعی می‌کند به سؤال کاربر پاسخ دهد‌، بدون اینکه کاربر روی چیزی کلیک کند.

تقسیم‌بندی مشتری

تقسیم‌بندی مشتری چیز جدیدی نیست، اما در بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ بسیار مهم است.

شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیسبوک داده‌های زیادی را از کاربران خود ذخیره کرده‌‌اند، آن‌ها با استفاده از آن داده‌ها مصرف‌کنندگان را دسته‌بندی می‌کنند. هدف از این کار تعامل بیشتر و حفظ مشتری است که منجر به کاهش هزینه تبلیغات و ارزش بیشتر مشتری(وفاداری) در دراز مدت می‌شود.

پیشنهادات خودکار برای Google Ads

گوگل ادوردزپیشنهادها خودکار در گوگل ادوردز در سال ۲۰۱۶ آغاز شد. سال ۲۰۲۰ ممکن است آخرین سالی باشد که دیجیتال مارکترها برای عملکرد بهینه تبلیغات، Google خود را به طور دستی بهینه‌سازی می‌کنند. برای بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ پیشنهادهای خودکار بهتر از هر دیجیتال مارکتری، می‌تواند تبلیغات را تغییر داده و بهینه کند.

پست‌های قابل خرید در شبکه‌های اجتماعی

یکی از استراتژی‌های بزرگ بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱‌ تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. مطالعه SproutSocial نشان داد که ۴۶٪ از کاربران اینستاگرام یک یا چند محصول که در پستی که اینستاگرام اسپانسر آن بود، خریداری کرده‌اند.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی با یکپارچه‌سازی آسان‌تر و راحت‌تر، به عنوان کانالی برای فروش تجارت الکترونیکی گسترده شوند و به کاربران امکان دهند خرید خود را بدون خروج از برنامه انجام دهند.

سئو برای جستجوی صوتی

بازاریابی دیجیتال در 2021در بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ سئو جستجوی صوتی مرحله بعدی و مهمی است. بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند که به‌جای نوشتن، صحبت کنند.

 جستجوی صوتی نتایج متفاوتی نسبت به جستجوی متنی دارد.

سئو برای جستجوی تصویری

google lenzبا استفاده از Google Lens، الگوریتم پیشگامانه شناسایی تصویر Google، بازاریابی موتور جستجو از دامنه کلمات خارج شده و به دامنه تصاویر و فیلم‌ها می‌رود. کاربران می‌توانند از گیاهی عکس بگیرند و برای جستجوی سمی بودن گیاه‌، تصویر را به‌جای کلمات برای جستجو وارد کنند. این موضوع، سئو تصویر و ویدئوها را در بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ بسیار مهم کرده است.

مسدودکننده تبلیغات

انتظار می‌رود ۲۷٪ از کاربران اینترنت از مسدودکننده تبلیغات در سال ۲۰۲۱ استفاده کنند. که برای دیجیتال مارکترها دردسرساز است.

بازاریابان راهی برای دور زدن مسدودکننده‌ها پیدا می‌کنند. بنابراین توسعه‌دهندگان مسدودکننده تبلیغات محصولات خود را بهبود می‌بخشند و بازاریابان نقطه ضعفی برای دور زدن این مسدودکننده‌ها پیدا می‌کنند و این چرخه ادامه دارد. برای موفقیت در این زمینه شما به یک هکر نه، به یک دیجیتال مارکتر ماهر نیاز دارید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

منبع: www.bright.global

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/Zmw3N

841 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند