بهترین برندهای آرایشی در سال ۲۰۲۱

برندهای آرایشی

شرکت مشاوره «Brand Finance» فهرستی از با ارزش ترین برندهای آرایشی در جهان در سال 2021 را منتشر کرد. این فهرست تحت عنوان «Cosmetics 50» به طور سالیانه انتشار پیدا می‌کند. در صدر فهرست با ارزش ترین برند‌های تولید کننده لوازم آرایشی در جهان سال 2021 برند L’Oréal قرار دارد. در رتبه‌های بعدی این فهرست به ترتیب اسامی ژیلت، نیوآ، Guerlain و Estée Lauder به چشم می‌خورند. Pantene، Dove Clinique، Garnier و Head & Shoulders رتبه‌های اول تا پنجم این فهرست را به خود اختصاص دادند.

مطالعه بیشتر: ترندهای جدید لوازم آرایشی

یک سال سخت برای برند‌های آرایشی

بر اساس گزارش‌های دریافتی از شرکت مشاوره «Brand Finance»، ارزش کل برندهای بهداشتی در سال 2021 با 9 درصد افت نسبت به سال 2020 میلادی به 124 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید. این رقم در سال 2020 میلادی 137 میلیارد و 500 میلیون دلار بود.

مطالعه بیشتر: آرایش چهره بازیگران را پاک کنید

میزان فروش لوازم آرایشی رنگی بیشترین افت را تجربه کرده و به طور میانگین باعث کاهش 15 درصدی ارزش کل برندهای آرایشی برتر در دنیا شده است. لوازم آرایشی رنگی شامل رژ لب، رژ گونه، ریمل و مداد چشم می‌شوند. برند‌های آرایشی با بازاریابان غیر رسمی و خانگی نظیر «Avon» و اوریفیلیم نیز به طور متوسط با افت 12 درصدی ارزش برند مواجه شده اند. در این راستا ارزش برند Avon با 24 درصد کاهش به 772 میلیون دلار و ارزش برند اوریفلیم با 1 درصد کاهش به 802 میلیون دلار رسید. در ادامه بزرگ‌ترین برند‌های فعال در زمینه تولید محصولات ویژه مراقبت از مو، ریش تراش و عطر نیز از شیوع گسترده کرونا ضربه خورده و به طور متوسط کاهش 10 درصدی ارزش برند را تجربه کرده اند.

مطالعه بیشتر: کمپین محصولات آرایشی پاناسونیک

این بیماری همه گیر بدون شک تغییراتی را بر میزان فروش برندهای آرایشی تحمیل کرد. از جمله این تغییرات می‌توان از کاهش میزان تقاضا تا رشد سریع روند دیجیتالی شدن همه امور و تجارت الکترونیک نام برد. کاهش میزان تقاضا برای لوازم آرایشی نتیجه تغییرات در سبک زندگی و عدم وجود اطمینان مالی است. به گفته آنی براون، یکی از اعضای تیم کاری در Brand Finance بر خلاف برند‌هایی که نتوانسته اند خود را با سرعت این تغییرات تطبیق دهند، برند‌هایی که با استفاده از هوش و ذکاوت و توانایی خاص خود با این اوضاع جدید سازگار شدند، از شرایط بحرانی سال گذشته جان سالم به در برده اند.

منبع: www.beautypackaging.com