برند لکسوس معتبرترین برند خودرو در سال ۲۰۲۱

برند لکسوس

این اولین بار نیست که برند لکسوس در صدر مطمئن ترین و معتبرترین برند‌های خودرو در جهان قرار می‌گیرد. عمر زیاد خودرو یکی از قابلیت‌های مهمی است که لکسوس در چند سال گذشته در این زمینه از بقیه برند‌های خودرو فعال در بازار جلو زده است.

لکسوس با کسب امتیاز متوسط در همه حوزه‌ها رتبه برتر را در میان مطمئن ترین برند‌های خودرو در جهان در سال 2021 به دست آورده است. برند لکسوس زیرمجموعه تویوتا است که به منظور تولید خودرو‌های لوکس در دهه 90 در رقابت با برند‌هایی مثل کادیلاک و مرسدس میباخ راه اندازی شد. معروف است که خودرو‌های با دوام و با کیفیت تویوتا ضربه ای به کیف پول شما وارد نمی‌کنند که البته لکسوس از این قاعده مستثنی است.

چرا خودرو‌های برند لکسوس تا این حد قابل اعتماد هستند؟

برند لکسوس معتبرترین خودرو

لکسوس یک برند لوکس زیرمجموعه تویوتا است و ویژگی‌های شرکت مادر خود را از آن وام گرفته است. لکسوس یکی از بادوام ترین خودرو‌های لوکس در جهان به شمار می‌رود. از زمان عرضه در سال 1989 میلادی، لکسوس به دلیل عمر زیاد محصولات خود، همواره جایگاهی برجسته در بازار خودرو‌های لوکس کسب کرده است. یکی از دلایل اصلی این موفقیت، ذهنیت ژاپنی پشت این برند است. البته فراموش نکنید که تسلا نیز با تولید برخی خودروهای لوکس موفقیت‌های خوبی کسب کرده است.

برند لکسوس همچون شرکت مادر خود یعنی تویوتا، از اصل ژاپنی «مونوزوکیری» پیروی می‌کند که در زبان ژاپنی به معنای «ساخت اشیاء» است. در ابعاد کلان، این اصطلاح مستلزم ساخت دقیق و هدفمند یک محصول خواهد بود. بنابراین، همه خودرو‌های لوکس در شرایطی ساخته می‌شوند که عمر و دوام زیاد پیش از همه مورد توجه قرار خواهد گرفت. این همان کیفیتی است که در اکثر خودرو‌های ایتالیایی و آلمانی نشانی از آن نمی‌بینید. لکسوس می‌خواهد همچنان مطمئن باشد که برند در ذهن مشتریان همواره تداعی گر اعتبار و اطمینان خواهد بود.

خودرو‌های لکسوس علاوه بر دوام و عمر زیاد، به اندازه دیگر خودرو‌های لوکس موجود در بازار هزینه بر نبوده و از لحاظ هزینه تعمیرات و نگهداری با متوسط سالانه 551 دلار، در رتبه ششم لوکس ترین خودرو‌های جهان قرار دارند. البته اقامت در بریتانیا می‌تواند باعث شود تا هزینه تعمیر و نگهداری خودرو‌های لوکس افزایش یابد.

دلیل اصلی این امر را می‌توان در کمبود قطعات خودرو‌های لکسوس در کشور انگلستان دانست. با این وجود کاربران برند لکسوس امکان آن را دارند تا با دانلود یک سری اپلیکیشن‌های خاص و استفاده از گارانتی بلند مدت شرکت، شاهد کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو‌های خود باشند.

مطالعه بیشتر: کمپین خلاقانه و جذاب لکسوس

خودرو‌های لکسوس چقدر قابل اعتماد هستند؟

لکسوس مطمئن ترین خودرو

در نظرسنجی درباره قابل اطمینان ترین خودرو‌های برقی JD در سال 2017، لکسوس مشترکا با پورشه جایگاه نخست را به خود اختصاص داد اگرچه اکثر سال‌ها، بدون هیچ رقابتی لکسوس رتبه اول را به دست می‌آورد. در سال 2016، در فهرست قابل اعتماد ترین خودرو‌های دست دوم سال که توسط وبسایت خبری تحلیلی «AutoExpress» منتشر شد، لکسوس در پله نخست ایستاد.

اکثریت قریب به اتفاق کاربران برند لکسوس حتی پس از طی 160 هزار یا 240 هزار کیلومتر نیز با مشکل خاصی مواجه نشده اند. شما می‌توانید یک خودروی لکسوس با حدود 160 هزار کیلومتر کارکرد را خریده و در صورت مراقبت و نگهداری از آن به بهترین شکل ممکن، مدتی بسیار طولانی با این خودرو لکسوس دست دوم برانید.

یکی از دلایل اصلی آن کیفیت بالای موتور‌های خودرو‌های برند لکسوس است که به نظر می‌رسد این واقعیت درباره دیگر خودرو‌های لوکس موجود در بازار صدق نخواهد کرد. محصولات تویوتا و به تبع آن لکسوس از این قابلیت مهم برخوردارند. رانندگان دیگر خودرو‌های لوکس موجود در بازار اکثرا پس از طی 160 هزار کیلومتر به مشکل برمی‌خورند.

مطالعه بیشتر: تبلیغات جذاب خودروهای اسمارت

رقابت با خودروی لکسوس

خودروهای برند لکسوس

یک نوع جو کاملا رقابتی بر بازار خودرو‌های لوکس حاکم بوده و برند‌هایی مثل پورشه (Porsche) و بی ام دبلیو (BMW) سهم اصلی از این بازار را به خود اختصاص داده اند. با این وجود، از لحاظ قابل اعتماد بودن، برند لکسوس برنده میدان است. در رده بندی سال 2021، لکسوس رتبه اول قابل اعتماد ترین خودرو‌های لوکس در جهان را به دست آورد. در ادامه شرکت تویوتا و مزدا به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در نهایت خودروی لکسوس مدل GX SUV به طور کلی عنوان قابل اعتماد ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داد. کاربران خودرو شاسی بلند GX سال گذشته هیچ شکایتی از آن نداشته اند. تمامی خودرو‌های لکسوس در رتبه بندی امسال از حد متوسط بهتر بوده و UX تنها مدل خودرویی بود که امتیازش در سطحی متوسط قرار داشت.

به بیان ساده می‌توان گفت خودرو‌های برند لکسوس قابل اعتمادترین خودرو‌های لوکس موجود در بازار به حساب می‌آیند. مهارت ژاپنی‌ها و انگیزه بالایشان برای ساخت خودرو‌های قابل اعتماد دلیلی بر این موفقیت جهانی است.

منبع: www.hotcars.com