برند یاهو به فروش گذاشته می‌شود!

برند یاهو

Verizon Media در معامله‌ای که به‌تازگی اعلام شده یاهو و AOL را به قیمت مجموع ۵ میلیارد دلار به Apollo Global Management می‌‌فروشد!

برند یاهو دقیقاً هنگامی به‌زودی در قالب یک کمپین تبلیغاتی تحت عنوان برند جدید به بازار عرضه می‌گردد که این معامله در حال انجام است.

مطالعه بیشتر: یاهو نیوز در صدر اخبار آمریکا

یاهو به نامی در حوزه برند تبدیل خواهد شد که زمانی سازمانی مرکب از AOL و یاهو به شمار می‌رفت. جاه‌طلبی‌های بزرگ شرکت مخابرات منطقه‌ای برای ساختن یک امپراتوری رسانه‌ای باعث شد تا شرکت سهام این هر دو غول شبکه اینترنتی 1.0 را به بهای 9 میلیارد دلار به ترتیب در سال‌های 2015 و 2017 بخرد.

این طرح که منجر به تأسیس شرکت رسانه‌ای «Oath» در سال 2017 شد، با انتصاب «هانس وستربرگ» به‌عنوان مدیرعامل در سال 2018 و تمرکز مجدد بر روی سیستم مخابرات منطقه‌ای در مناطق دیگر، از جمله 5G، متوقف شد.

برند یاهو به کجا می‌رود! فرش یا عرش

یاهو با نام تجاری تازه احیا شده خود، نسخه جدیدتر و شخصی‌تری از پلتفرمش را به نمایش می‌گذارد که در ماه آوریل به کاربران عرضه خواهد گردید. ارائه‌دهنده خدمات وب اخیراً کمپین جدیدی با عنوان «For Lovers of» را راه‌اندازی کرد که نشان می‌دهد چگونه هرکسی می‌تواند بستر یاهو را متناسب با منافع خود شخصی‌سازی کند.

این آگهی‌های تبلیغاتی محصول آژانس تبلیغاتی «Elephant»، افراد مختلف را در حال حرف‌زدن درباره تجربیات خود در استفاده از یاهو نشان می‌دهند. در قالب یک کلیپ ویدئویی، فرانچسکا در مورد خرید مستقیم از inbox خود در Yahoo Mail صحبت می‌کند. آگهی تبلیغاتی دیگری بر روی اسپنسر، صاحب یک سالن بدنسازی تمرکز دارد که از منابع Yahoo Finance برای رشد کسب و کار خود استفاده می‌کند.

سومین آگهی تبلیغاتی به معرفی ریوان می‌پردازد. این آرایشگر با مراجعه به یاهو نیوز، از مطالب آموزنده آن بهره می‌برد. این آگهی‌های تبلیغاتی به سبکی صمیمی و پرتره به کارگردانی «فلوید راس» فیلم‌برداری شده‌اند.

راس گفت: «ما بر روی کشف کاربران یاهو از اقشار مختلف تمرکز کردیم که داستان‌های زندگی‌شان الهام‌بخش ما می‌شوند زیرا همه چیز‌های اطرافمان می‌توانند به ما ایده بدهند. ما می‌خواستیم به زندگی این افراد شگفت‌انگیز نوری بتابانیم تا بتوان این پیام ساده را با آن‌ها به اشتراک گذاشت: «آن چه را که دوست دارید به‌خاطر بسپارید و راهی به‌سوی بازگشت به‌سوی آن‌ها پیدا کنید.»

تاریخچه لوگو برند یاهو

برند یاهو که در سال 1994 به عنوان یکی از اصلی‌ترین پورتال‌های اینترنتی راه‌اندازی شد، اکنون در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند تا با محتوای شخصی‌تری که مردم اکنون از آن انتظار دارند، همگام شود. به گفته «جوانا لمبرت»، رئیس بخش امور مشتریان در Verizon Media که قبل از نهایی شدن قرارداد فروش یاهو با وب‌سایت خبری Campaign با آن مصاحبه کرد: «کمپین از استراتژی آینده‌نگرانه یاهو پیرامون اینترنت و شخصی‌سازی آن نهایت بهره را می‌برد.»

در قالب آن به اولویت‌هایتان اهمیت داده شده و ضمن هموار کردن مسیر برای رسیدن به رؤیاهایتان، حتی به شما کمک می‌شود تا رؤیاها و آرزو‌های بیشتری را نیز درون خود کشف کنید. آثار و نتایج مثبت همه اقداماتی که ما انجام می‌دهیم می‌تواند بسته به علایق مصرف‌کنندگان به طور مستقیم شامل حال آن‌ها شود.

البته در حال حاضر مشخص نیست که موقعیت و جایگاه جدید برند یاهو به عنوان یک برند تحت مدیریت شرکت مادر جدید خود، آپولو، چگونه ارتقاء خواهد یافت. آپولو به عنوان یک شرکت سهامی خاص صاحب سهام هتل پنج‌ستاره «Venitian Resort» در لاس‌وگاس و خرده‌فروش صنایع‌دستی «Michaels» می‌باشد.

منبع: www.campaignasia.com