بسته بندی اینترنتی و هوشمند در راه است

بسته بندی اینترنتی

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که روز به روز نوع رفتار مصرف کننده و سبک و سیاق طراحی بسته بندی محصولات مصرفی از سوی برند‌ها مدام در حال تغییر است. در شرایط فعلی و رونق فراوان دیجیتال مارکتینگ ، دیگر زمان آن فرا رسیده که برند‌ها و خرده فروشان دست به اقدامی قاطع در راستای طراحی و توسعه بسته بندی اینترنتی و هوشمند بزنند.

عرضه محصولات نوآورانه همیشه با خطراتی همراه است. ما در این مقاله قصد داریم تا به برخی از شایعات موجود پیرامون تصمیم گیری خردمندانه درباره بسته بندی هوشمند و اینترنتی پاسخ دهیم که شامل موارد زیر است:

بسته بندی اینترنتی فقط برای کالاهای باارزش است

فروشندگان کالا‌های گران قیمت همچون جواهرات با بهای گزاف همواره در زمینه بسته بندی اینترنتی هوشمند پیشگام بوده‌اند. با حرکت به سوی مدرنیته کم کم تعداد بیشتری از افراد به بسته بندی‌های هوشمند و اینترنتی روی آورده و از آن‌ها استقبال می‌کنند.

مطالعه بیشتر: وقتی بسته بندی محصول با شما حرف می زند

بسته بندی اینترنتی جواهرات

یکی دیگر از کاربرد‌های بسته بندی هوشمند این است که مثلا می‌توان با ردیابی میزان استقبال از لوازم خانگی، در صورت افزایش حجم تقاضا از قبل بر تعداد سفارشات افزود. نتایج یک نظرسنجی در آوریل 2021 نشان داد که با رشدی 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 79 درصد از مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند که کالا‌های موجود در شاخه بهداشت منزل، بهداشت شخصی و مراقبت از حیوانات خانگی با بسته بندی هوشمندانه در دسترسشان قرار گیرند. همه این‌ها از آن جهت ارزشمند هستند که کمبودشان برای مشتری یک مشکل جدی به وجود می‌آورد اما لزوما قیمت بالایی ندارند.

مطالعه بیشتر: ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ ای

عدم علاقه طراحان به استفاده ترکیبی از روش های بسته بندی

برخی طراحان بسته بندی اینترنتی این پدیده را فرصتی جدید برای متمایز ساختن خود از بقیه و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان می‌دانند.

Westrock Company

شرکت بسته بندی آمریکایی «Westrock» با همکاری شرکت فناوری اطلاعات «Digimarc» و شرکت نرم افزاری «Evrythng»، بسته بندی‌هایی با بارکد‌های دیجیتال نامرئی را طراحی کرده است. ابرشرکت خوشه‌ای آمریکایی «Ball» با ارائه نوآوری در زمینه چاپ علائم قابل اسکن بر روی قوطی‌ها کاری کرده تا افراد بتوانند با محتوای آن‌ها تعامل داشته باشند.

شرکت «Jabil Packaging Solutions» نیز در کنار یک تولید کننده بزرگ لوازم الکترونیکی، بسته بندی هوشمند را به مثابه فرصتی برای بازی با نقاط قوت توسعه نرم افزار، خدمات طراحی ظاهری، ساخت ماشین آلات و مدیریت زنجیره تامین کالا می‌داند.

سیستم‌های بسته بندی بسیار خطرناکند.

هر پدیده جدیدی مسلما با یک سری خطرات همراه است اما در بازاری که مدام تغییرات مختلف را تجربه می‌کند، انفعال و رکود خطرات بزرگ خاص خود را به همراه دارد. برای کسانی که تصمیم به ورود به این عرصه می‌گیرند، روش‌هایی عالی برای کاهش خطرات ناشی از ارائه یک محصول جدید وجود دارد.

ساخت یک نمونه از محصول نهایی و ارزیابی‌های مکرر احتمال مواجهه با خطر در روند تولید و ارائه محصول جدید را کاهش می‌دهد. ایده اصلی این است که محصول را در همه مراحل کار در معرض دید کاربران قرار دهیم تا با مشاهده واکنش‌های اولیه و عملی شانس موفقیت محصول در بازار در زمان عرضه به حداکثر برسد. این پروسه با تعداد انگشت شماری از کاربران شروع می‌شود تا هر نوع عدم تطابق فنی یا عملکردی شناسایی و رفع گردد. در مراحل بعدی می‌توان با صد‌ها نفر کاربر ارتباط برقرار کرده و با بررسی نتایج نظرسنجی کاری کرد تا کیفیت بسته بندی ارتقاء یابد.

بسته بندی آنلاین

مطالعه بیشتر: طراحی بسته بندی ایمن محصولات دارویی و غذایی

دشواری مدیریت یک سیستم بسته بندی اینترنتی

واقعیت این است که برند‌ها باید خود به تنهایی مدیریت کل سیستم را در دست بگیرند. گاهی اوقات بهترین و ساده ترین راه برای اقدام به ارائه یک محصول با بسته بندی متصل به اینترنت آن است که از سرویسی مدیریت شده کمک گرفت.

خدمات مدیریت شده در حوزه اینترنت اشیاء (IOT) می‌تواند به برند‌های محصولات پرمصرف کمک کرده و امکان کم کردن هزینه و خطرات احتمالی را در این مسیر کاهش دهد. همچنین در ادامه بر سرعت انجام کار افزوده می‌شود. با استفاده از خدمات خوب و به موقع، امکان بهرمندی برند‌ها از مزایای بسته بندی با قابلیت اتصال به اینترنت و در عین حال حداقل دردسر‌های مدیریتی به وجود خواهد آمد. از دیگر نتایج مثبت این کار می‌توان به کاهش هزینه‌های مهندسی امور اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: هر آن چه که باید در مورد برندسازی دیجیتال بدانید.

خستگی مصرف کنندگان از دانلود اپلیکیشن

تحقیقات انجام شده بر روی بسته بندی اینترنتی و میزان استقبال مصرف کنندگان از آن، چیز دیگری را نشان می‌دهند. بهتراست بدانید که میزان تعامل مصرف کننده با اپلیکیشن‌ شرکت‌های تولید کننده کالا‌های پرمصرف از 15 درصد در سال 2020 به 31 درصد در سال 2021 رسیده و در این مدت دو برابر شده است. در این میان کاربران زیر 30 سال با مشارکت 40 درصدی در این زمینه، پیشتاز هستند. مصرف کنندگان برای کالا‌هایی که نمی‌توانند بدون آن‌ها زندگی کنند ارزش زیادی قائلند. ریسک سرمایه گذاری در زمینه طراحی بسته‌بندی اینترنتی را با انجام بررسی‌های مکرر کاهش دهید. خدمات IOT مدیریت شده به شما این امکان را می‌دهد تا بر روی وجه تمایز‌هایی تمرکز کنید که باعث می‌شود مصرف کنندگان برند شما را به خاطر بسپارند.

جهان برای بسته بندی آنلاین خود را آماده می‌کند پس بهتر است به خود بیایید تا از این قافله عقب نمانید.

منبع: www.industrytoday.com