بسته بندی خلاقانه بستنی : قهرمان خود را انتخاب کنید

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

یک تولید کننده محصولات لبنی تصمیم گرفته تا دست به راه اندازی خط تولید بستنی‌های کره‌ای بزند. چالش اصلی در این میان پیدا کردن ایده‌ای جدید برای طراحی بسته بندی خلاقانه بستنی و اجرای آن بود. در نهایت قرار بر این شد که رویکردی آموزشی اتخاذ شود. طیف گسترده‌ای از اقشار جامعه به ویژه نسل جوان و بچه‌های علاقمند به بستنی، جامعه هدف را تشکیل داده و عزمی جدی مبنی بر اطلاع‌رسانی درباره مشاهیر حوزه‌های فرهنگ، علم، سینما، تجارت و غیره شکل گرفت. مطالعه مطالب چاپ شده بر روی بسته‌بندی مخاطب را با افراد بزرگ و برجسته آشنا کرده و باعث می‌شود تا افراد، این کاراکتر‌ها را به عنوان قهرمان زندگی خود انتخاب کنند.

راه حل

مدیران شرکت تصمیم گرفتند تا بستنی را شخصی‌سازی کرده و تصویر 9 شخصیت مهم در عرصه‌های مختلف، از جمله آلبرت انیشتن، چارلی چاپلین، آدری هپبورن، استیو جابز، سالوادور دالی و غیره را بر روی آن‌ها چاپ کنند. به این ترتیب این اجازه به مخاطبان داده شد تا قهرمانی که به آن‌ها نزدیک تر است را انتخاب نمایند.

اجتناب از واقع‌گرایی بیش از حد در طراحی شخصیت‌ها، با این هدف انجام شد که مشتری حس خوردن آن‌ها را نداشته باشد. به جای نمایش جزئیات کامل، از مو، عینک، سبیل گرفته تا سایر ویژگی‌ها برای شبیه‌سازی با این کاراکتر‌های محبوب و دوست داشتنی استفاده شد. چوب بستنی به عنوان گردن یا لباس شخصیت‌ها عمل کرده و این امکان را می‌دهد تا به راحتی با آن‌ها رابطه برقرار کنید. احتمالا با مشاهده این جزئیات می‌توان شخصیت مورد نظر را تشخیص داد اما با این وجود نامشان زیر بسته بندی ذکر شده است، بنابراین اگر کسی آن‌ها را نشناسد می‌تواند درباره این شخصیت‌های مهم و برجسته مطالعه کند. همیشه در طول این فرایند سعی بر آن بوده تا در افراد حساس نوعی حس نفرت و انزجار ایجاد نکند.

بسته بندی خلاقانه بستنی

وجود یک امضا بر روی بسته‌بندی با حالتی شبیه به دست نویس این حس را به مخاطب تلقین می‌کند که انگار فرد مشهور مورد نظر با مشتری به زبانی خودمانی ارتباط برقرار کرده است.

هدف از انتخاب رنگ سیاه برای لوگو و نوشته چاپ شده بر روی بسته بندی این بود که به وضوح به چشم آمده و خوانا باشند. زمینه سفید مات بیانگر نوعی حس طراوت و خنکی بوده و به کاراکتر‌ها اجازه می‌دهد تا بیشتر در یاد مصرف‌کننده باقی بمانند.

نتیجه

در نهایت با طراحی بسته‌بندی این بستنی کره‌ای جدید، دیزاینر‌ها موفق به ارائه و اجرای طرحی شدند که نسل جوان ضمن آشنا شدن با این قهرمانان و آگاهی یافتن از نقش مهم و ارزشمند آن‌ها در سعادت بشر، از شیرینی خوشایند بستنی‌ها نیز لذت ببرند.

بیشتر بخوانید:

لینک منبع: packagingoftheworld.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0