بهترین ارز دیجیتال برای خرید و فروش و سرمایه گذاری کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

در دوران همه گیری کرونا شاهد گمانه زنی‌های غیر مسئولانه در دنیای ارز دیجیتال و البته کلاهبرداری‌هایی در زمینه دارایی دیجیتال بوده‌ایم که در سال 2021 به بالاترین حد خود رسید. در این میان میلیارد‌ها دلار ضرر به خسارت دیدگان وارد شد. با این وجود، ارزهای دیجیتال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جریان اصلی هستند و در شرایطی که مقررات مصوب ممکن است مانع از خرید آن‌ها شود، همچنان بازار ارز دیجیتال در جهان داغ است. در این جا نگاهی به هفت مورد از موفق ترین و بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید در ابتدای سال 2022 می‌اندازیم و همچنین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری را نیز مشخص خواهیم کرد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بیت کوین (Bitcoin) بهترین ارز دیجیتال

بیت کوین بهترین ارز دیجیتال

بیت کوین حوزه‌ای است که هر سرمایه گذار حوزه ارز دیجیتال باید در این زمینه سرمایه گذاری کند. بیت کوین بزرگ ترین و بهترین ارز دیجیتال از نظر ارزش در بازار است و به اندازه سهمی که از این بازار بزرگ دارد، ارزش بالای آن نزد همه ثابت شده است.

ارزش این ارز دیجیتال با عمری 13 ساله، در بازار تقریبا 900 میلیارد دلار است. بیت کوین حدودا 40 درصد از ارزش کل بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد. شرکت تسلا برای مدتی خرید خودروی برقی از طریق بیت کوین را وارد سبد امکانات خود کرد. بیت کوین بالغ ترین سکه در کلاس کاری خود بوده و گزینه اول سرمایه گذاری برای افرادی است که به بازار رمزارز‌ها کنجکاوانه وارد می‌شوند.

رمز ارز اتریوم (ETH)

اتریوم بهترین ارز دیجیتال

اگرچه اخیرا، اتریوم حدود 20 درصد از ارزش کل بازار را به خود اختصاص داده و پس از بیت کوین رتبه دوم بازار را به دست آورده است اما مسلما در یک قدمی پیشی گرفتن از بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال قرار دارد.

دلیل اهمیت اتریوم در بازار رمزارز، کارکرد واقعی آن و طرح ادعای تبدیل شدن به پرکاربردترین بلاک چین در جهان است. قرارداد‌های هوشمند اکثرا بر اساس اتریوم امضا شده و همین امر اتریوم را به بهترین ارز دیجیتال برای خرید تبدیل کرده است.

ارز دیجیتال سولانا (Solana)

در حالی که اتریوم به زودی برخی مشکلات موجود در حوزه انرژی که بیت کوین را آزار می‌دهد، برطرف خواهد نمود، سولانا یکی از بزرگ ترین مشکلات خرید و فروش اتریوم را حل خواهد کرد: کارمزد تراکنش. کارمزد‌های بالای تراکنش با اتریوم یا به عبارتی «کارمزد گاز»، معامله بر سر آن را از نظر مالی غیرممکن می‌سازد اما کارمزد‌های تراکنش با سولانا بسیار کمتر از کارمزد‌های تراکنش با اتریوم خواهد بود و همین مسئله این رمز ارز را در لیست بهترین ارز دیجیتال قرار داده است.

ارز دیجیتال سولانا

مانند اتریوم، سولانا به عنوان یک پلتفرم درجه یک برای امور مالی غیر متمرکز عمل کرده که دست واسطه‌های مالی و موسساتی مثل بانک‌ها، کارگزاران و صرافی‌های متمرکز را از دخالت در معامله قطع نموده است. سولانا که در سال 2020 راه اندازی شد، سهم کوچک اما رو به رشدی از بازار دارد و ارزش هر سکه آن از 1.51 دلار در ابتدای سال 2021 به بیش از 160 دلار در انتهای سال رسید.

کاردانو (ADA)

کاردانو یا همان آدا که در سال 2017 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم تاسیس شد، یکی از بزرگ‌ترین بلاکچین‌هایی است که به شکلی موفقیت آمیز، پروتکل اثبات سهام کارآمدتر انرژی را اجرا می‌کند. هدف کاردانو ایجاد یک اکوسیستم مناسب برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا dApps است.

بر خلاف اتریوم، کاردانو دارای هارد کپ در تعداد سکه‌هایی است که می‌توانند وجود داشته باشند و این سقف الان به 45 میلیارد رسیده است. یک خبر خوش برای سرمایه گذاران این است که 33.5 میلیارد یا حدود 74 درصد از این میزان عرضه در حال حاضر در گردش است.

ارز دیجیتال کاردانو

این بدان معنی خواهد بود که رقم باقیمانده مشخص و در عین حال نسبتا محدود است. می‌توان گفت که بهترین ارز‌ دیجیتال برای خرید در وضعیت فعلی، کاردانو است که ارزش آن از 22 سنت در ابتدای سال 2021 به حدود 1.30 دلار در انتهای سال گذشته میلادی افزایش یافت.

رمز ارز دوج کوین (DOGE)

دوج کوین

دوج کوین نیز یکی از 15 رمزارز برتر از لحاظ ارزش در بازار است. با این حال، دلیل این که دوج کوین در فهرست بهترین ارز‌ دیجیتال قرار گرفته، در حمایت واقعی ایلان ماسک خلاصه می‌شود. اگر رسانه‌های بزرگ در جهان به زودی دوباره متوجه عشق و علاقه شدید مدیر عامل تسلا به داج کوین شده یا اگر این میلیاردر غیر قابل پیش‌بینی علاقه خود نسبت به دوج کوین را بار دیگر علنی کند، آنگاه این ارز دیجیتال خواهد توانست در کوتاه مدت به دستاورد‌های بزرگ و مهمی دست یابد.

ارز دیجیتال Finance (YFI)

Yearn.finance داغ ترین سکه در بازار ارز دیجیتال است که تا به حال نام آن را شنیده اید. این رمزارز 1.4 میلیارد دلاری از زمان ظهور تاکنون یک سری نوسانات جدی را تجربه کرده است: در سال گذشته، قیمت Yearn.finance بین 18566 تا 93435 دلار در نوسان بوده است. هر Yearn.finance در حال حاضر حدودا 38000 دلار معامله می‌شود. Yearn.finance تقریبا هشتادمین سکه بزرگ در جهان از لحاظ ارزش در بازار و در لیست بهترین ارز دیجیتال رتبه ششم را به خود اختصاص داده است. هدف از راه اندازی این رمزارز توسعه میدان DeFi (امور مالی غیر متمرکز) برای سرمایه گزاران و کاربرانی است که نسبت به بقیه افراد، تکنیک‌های کمتری در چنته دارند.

ارز دیجیتال Yearn finance

در ادامه موسسان این رمزارز در صدد هستند تا کاری کنند که رشد بهینه بازدهی در انتظار سرمایه گذاران باشد. به طور کلی رشد مالی غیر متمرکز در طول زمان تضمین شده اما رشد آن هنوز از لحاظ فنی چالش برانگیز است، بنابراین ابزار‌هایی مانند Yearn.finance به کاربران وعده می‌دهد که آینده ای امیدوار کننده در انتظارشان خواهد بود. در کوتاه مدت این حکایت جریان داشت: YFI در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه عملکرد بسیار خوبی داشت و در شرایطی بیش از 20 درصد جهش را تجربه کرد که اکثر ارز‌های دیجیتال طعم تلخ سقوط را چشیدند.

ارز دیجیتال Polygon (MATIC)

Polygon در طول یک سال گذشته نمودار رشد خود را سپری کرده و ارزش آن در این مدت تقریبا 100 برابر شده است. Polygon یکی از 15 ارز دیجیتال برتر با ارزشی معادل 17 میلیارد دلار در بازار بوده و همچنان در لیست بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری در ابتدای سال 2022 میلادی به شمار خواهد رفت.

ارز دیجیتال polygon

Polygon هدفی مشابه با Yearn.finance دارد اما در کنارش به دنبال آن است تا با مقیاس پذیرتر کردن بلاک چین‌ها، پذیرش گسترده را به روشی متفاوت انجام دهد. این فناوری مخصوصا با این هدف طراحی و عرضه شد تا اتریوم را مقیاس بندی کرده و به dApps‌های بالقوه نامحدود و لایتناهی اجازه دهد تا با استفاده از ان اجرا شوند.

منبع: money.usnews.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5