بهترین کارگزاری‌ بورس

بهترین کارگزاری‌ بورس و نکات مهم درباره انتخاب کارگزاری ها در فضای آنلاین – خرداد ۹۹ (دوره اول)

زمان مطالعه 7 دقیقه21.9K۲

این روزها همه به دنبال بهترین کارگزاری‌ و انتخاب کارگزاری بورس هستند تا از بین این شرکت های کارگزاری ، مناسبت‌ترین انتخاب کارگزاری را داشته باشند. صف‌های طولانی در این شرکت های کارگزاری تشکیل شده نشان دهنده این ماجراست. بنابراین با توجه به استقبال مردم از بورس و بازار سرمایه، اهمیت فعالیت در فضای آنلاین بسیار بیشتر از گذشته شده و این کارگزاری ها رقابت نفسگیری در فضای اینترنت آغاز کرده‌اند.

مردم تازه وارد شده به بورس همگی تشنه دریافت اطلاعات جدید و یادگیری تکنیک‌های سرمایه‌گذاری در بورس در مدت زمان کوتاه هستند. بهترین راه دریافت اطلاعات برای بورس اولی‌ها قاعدتا سایت‌ها و اینستاگرام کارگزای‌های رسمی و معتبر بورس هستند. اما آیا این شرکت های کارگزاری توانسته‌اند به نیاز مردم پاسخ دهند؟ در این گزارش «آیمارکتور» به این سوالات پاسخ می‌دهیم و بهترین کارگزاری‌ بورس در فضای آنلاین را بررسی می‌کنیم.

شرکت های کارگزاری‌ بورس با توجه به سرچ گوگل

ردیف نام کارگزاری آدرس سایت رتبه در سرچ گوگل رتبه الکسا در ایران رتبه السکا در جهان
۱ مفید www.emofid.com ۱ ۱۲ ۵۳۲
۲ آگاه www.agah.com ۳ ۱۱ ۴۷۸
۳ بانک سامان www.samanbourse.com ۸ ۴۷۳ ۱۶,۰۶۵
۴ مبین سرمایه www.mobinsb.com ۱۲ ۱۵۲ ۴,۸۹۵
۵ بازار سهام www.bazarsahambourse.com ۱۳ ۳,۴۳۹ ۱۲۲,۴۲۹
۶ بیمه ایران http://bimehiranbroker.com ۱۴ ۶,۵۸۹ ۱۸۷,۳۲۰
۷ رضوی www.rbc.ir ۱۵ ۷,۲۶۱ ۱۹۰,۴۸۶
۸ بانک صادرات https://saderatbourse.com ۱۷ ۵,۲۲۲ ۲۳۰,۹۹۷
۹ بانک ملت https://www.mellatbroker.com ۲۰ ۲,۷۶۸ ۵۵,۱۸۸
۱۰ توسعه فردا https://fardabroker.com ۲۲ ۹,۵۸۹ ۳۸۱,۸۱۰
 •  همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، با سرچ کردن لغت «کارگزاری بورس» در گوگل، نام ۱۰ کارگزاری بورس فوق در سه صفحه اول گوگل  نشان داده می‌شود.
 • این موضوع یک نکته پنهان در درون خود دارد. تعداد صفحات نمایش داده شده در سه صفحه اول گوگل، ۳۰ سایت است اما با سرچ کردن لغت «کارگزاری بورس» فقط نام ده سایت کارگزاری بورس نشان داده می‌شود و بقیه نتایج برای سایت‌هایی است که اطلاعات و تحلیل درباره بورس منتشر می‌کنند.
 • در واقع، اکثر سایت‌های کارگزاری‌های بورس با یک ضعف عمده در فضای آنلاین رو به رو هستند و نتوانسته‌اند خود را در سرچ‌ها بالا بکشند؛ حتی آن سایت‌هایی که جزو بهترین کارگزاری‌ بورس در میان مردم شناخته می‌شوند. بنابراین برای انتخاب کارگزاری باید به این موضاعات حتما توجه کنید.

جایگاه کارگزاری بورس مفید و آگاه در الکسا

در میان ده سایت بهترین کارگزاری‌ بورس ، اوضاع آگاه و مفید در السکا بهتر است. کارگزاری آگاه  به رتبه ۱۱ الکسا در میان سایت‌های ایرانی رسیده است. سایت کارگزاری مفید نیز در رتبه ۱۲ الکسا قرار دارد.

وضعیت بغرنج سایت مفید و آگاه از نظر فنی و پاسخگویی

با وجود اینکه شرکت های گارگزاری فوق، مشهور هستند و بهترین جایگاه در السکا را دارند اما متاسفانه ظرفیت این تعداد بازدیدکننده را ندارند و سایت‌های آن‌ها در بسیاری از موارد از کار می‌افتد. آن‌هایی که تازه وارد بورس شده‌اند ابتدا به سراغ این دو کارگزاری می‌روند و پس از آنکه مشاهده می‌کنند اشکالات فنی این سایت‌ها زیاد است، ترچیح می‌دهند به سراغ کارگزاری‌های کم‌تر مشهورتر اما با کیفیت بالاتر از نظر فنی و پشتیبانی مراجعه کنند. کار به جایی رسیده که حتی برخی از کاریران شبکه‌های اجتماهی هشتگ #نه _به_مفید و #نه_به_آگاه را راه انداخته‌اند!

شرکت های کارگزاری بورس مفید شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید و شرکت های کارگزاری

کارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه

سایت سهام یاب و ابتکار جالب کارگزاری تدبیرگران فردا

یکی از اقدامات جالب کارگزاری تدبیرگران فردا راه‌اندازی سایتی به نام سهام یاب است. سایت سهام یاب در واقع به شکل یک شبکه اجتماعی برای بورس بازان طراحی شده که هر کس یک پروفایل و نام کاربری دارد و درباره هر اتفاق بورسی در آن می‌نویسد و اظهارنظر می‌کند. این سایت، یک سر و گردن بالاتر از همه سایت‌های بورسی است و باید به ابتکار کارگزاری تدبیرگران فردا تبریک گفت. رتبه الکسا این سایت ۴۰ است و با این روندی که پیش می‌رود قطعا جای خود در میان بیست سایت اول الکسا باز خواهد کرد.

تخت‌ِگاز کارگزاری آتی ساز بازار !

 • با نگاهی به کارگزاری‌های بورس چه در فضای آنلاین و چه در فضای آفلاین در میابیم که کارگزاری آتی ساز بازار در حال تبدیل شدن به یکی از کارگزاری‌های تاثیرگذار و پرطرفدار است. در کم‌تر از سه ماه، رتبه الکسای این کارگزاری از بالای ۵۰۰ به ۱۸۲ رسیده که قابل توجه است.
 • این کارگزاری اگر این روند خود را همچنان حفظ کند، مطمئنا به یکی از رقیبان بزرگ کارگزاری‌های مفید و آگاه تبدیل خواهد شد. سایت کارگزاری آتی ساز بازار ، بسیار مناسب و کاربردی طراحی شده و از معضلات هنگ گردن و قطعی به دور است. این کارگزاری همچنین در اینستاگرام نیز فعالیت خوبی دارد که در چند خط پایین‌تر آن را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

کارگزاری آتی ساز بازار انتخاب بهترین کارگزاری بورس

حرکت حرفه‌ای کارگزاری اقتصاد بیدار

این کارگزاری هم توانسته در میان کارگزاری‌های دیگر روند پیشرفت خوب و مناسبی داشته و طرفداران زیادی در شبکه‌های اجتماعی دست و پا کند. رتبه السکا کارگزاری اقتصاد بیدار ۱۸۷ است که جایگاه مناسبی به شمار می‌رود. صفحه اینستاگرام کارگزاری اقتصاد بیدار نیز فعالیت خوبی دارد و آنطور که معلوم است در آینده‌ای نزدیک به یک رقیب گردن کلفت برای سایر کارگزاری‌ها تبدیل خواهد شد.

حال کارگزاری‌های دیگر خوب نیست

سایت‌های دیگر کارگزاری بورس ، در الکسا جایگاه چندان مناسبی ندارند. به جز چند تا از آن‌ها مثل آتی ساز بازار ، اقتصاد بیدار ، کارگزاری مبین سرمایه ، فارابی ، بانک سامان که در بین ۵۰۰ سایت اول السکا قرار دارند، رتبه سایر سایت‌های کارگزاری‌ بورس حتی تا ۵ هزار نیز می‌رسد! سایت‌های این دسته از کارگزاری‌ها از نظر محتوا چنگی به دل نمی‌زنند و جای راهنمایی‌های مناسب به شدت به چشم می‌آید.

وضعیت ده بهترین کارگزاری‌ بورس در اینستاگرام از نظر فالوئر

ردیف نام برند آدرس صفحه تعداد پست تعداد فالوئر نرخ تعامل% تعداد فالوئر موثر
۱ آگاه bashgah_bourse ۷۲۲ ۲۱۹,۵۷۵ ۲.۱۶% ۱۹۳,۲۲۶
۲ آتی ساز بازار atisaz_broker ۸۷۶ ۶۹,۲۷۲ ۲.۶۳% ۴۸,۴۹۰
۳ مفید mofidsecurities ۲۰۲ ۶۸,۶۷۰ ۲.۲۲% ۵۷,۶۸۲
۴ اقتصاد بیدار eghtesadbidar ۴۵۹ ۴۹,۴۲۶ ۲.۰۴% ۲۹,۶۵۵
۵ مبین سرمایه mobinsarmayeh ۳۶۹ ۴۲,۹۶۲ ۲.۳۱% ۲۹,۶۴۳
۶ فارابی farabi_farabixo ۵۰۵ ۴۱,۷۱۹ ۲.۴۱% ۳۱,۲۸۹
۷ تدبیرگران فردا tadbirgaran.farda ۶۷۶ ۳۹,۲۶۹ ۰.۷% ۲۰,۸۱۲
۸ بانک سامان samanbankbrokerage ۵۲۷ ۶,۳۵۸ ۱.۱۳% ۲,۰۳۴
۹ تجارت bt_broker ۱۴۸ ۱,۴۲۱ ۱.۱% ۱۶۱
۱۰ ملت mellatbroker ۲۲ ۶۹۰ ۱.۱%

 بهترین کارگزاری‌ بورس از لحاظ تعداد فالوئر

 • کارگزاری آگاه با ۲۱۹,۵۷۵ فالوئر رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 • کارگزاری آتی ساز بازار با ۶۹,۲۷۲ فالوئر در رتبه دوم قرار دارد.
 • کارگزاری مفید از نظر تعداد فالوئر با ۶۸,۶۷۰ فالوئر، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

بهترین کارگزاری‌ بورس از لحاظ نرخ تعامل مخاطبان (مشارکت)

بازاریابان دیجیتال به خوبی می‌دانند که مهم‌تر از تعداد فالوئر، نرخ تعامل مخاطبان است. نرخ تعامل به ما نشان می‌دهد که برندها چقدر توانسته‌اند مخاطبان خود را درگیر کنند و آن‌ها در صفحات خودشان نگه دارند. رده‌بندی بهترین شرکت های کارگزاری بورس از نظر نرخ تعامل به ترتیب زیر است:

 • کارگزاری آتی ساز بازار ؛  ۲.۶۳% درصد تعامل با کاربران دارد و رتبه اول را به خود اختصاص داده.
 • کارگزاری فارابی با ۲.۴۱% تعامل در رتبه دوم است.
 • مبین سرمایه با نرخ تعامل ۲.۳۱% درصد در رتبه سوم قرار دارد.

کارگزاری آتی ساز بازار دارای بهترین پیج

همانطور که آمار نیز کاملا گویاست، پیج کارگزاری آتی ساز دارای بهترین فعالیت در اینستاگرام است. پست‌های آموزشی، تحلیلی، اطلاع‌رسانی، ویدئوهای جذاب و ساده و… همگی باعث می‌شود تا بورس‌بازان در این پیج عضو باشند و در آن فعالیت کنند.

بهترین کارگزاری‌ بورس

خواب غفلت سایر کارگزاری‌ها در تولید محتوا

بررسی صفحات اینستاگرام سایر کارگزاری‌های بورس نشان می‌دهد به موقعیت بی‌نظر تولید محتوا در شرایط فعلی بی‌توجه هستند. برخی از آن‌ها اصلا پیج ندارند و برخی دیگر هر زمان که حوصله داشته باشند یک پست می‌گذارند و می‌روند! قطعا این نکته در انتخاب کارگزاری بورس توسط کاربران اهمیت زیادی دارد.

 نتایج جست‌وجوی کلید واژه‌های مرتبط با بورس در گوگل

رتبه شرکت کارگزاری کارگزاری کارگزاری بورس خرید سهام فروش سهام
۱ مفید صفحه اول گوگل مفید              صفحه اول گوگل مفید              صفحه اول گوگل مفید              صفحه اول گوگل آگاه     صفحه اول گوگل مفید              صفحه اول گوگل
۲ سامان صفحه اول گوگل آگاه     صفحه اول گوگل آگاه     صفحه اول گوگل بازار سهام صفحه دوم گوگل بازار سهام صفحه اول گوگل آگاه     صفحه اول گوگل
۳ آگاه صفحه اول گوگل فارابی صفحه اول گوگل فارابی صفحه ششم گوگل بانک سرمایه صفحه سوم گوگل مفید صفحه اول گوگل فارابی صفحه ششم گوگل

 

بهترین کارگزاری‌ بورس از نظر حجم معاملات آنلاین

این فهرست در آخر فروردین ماه منتشر شده و احتمالا در فهرست جدید که اوایل تیر منتشر می‌شود، باید منتظر تغییرات گسترده‌ای باشیم که برای انتخاب کارگزاری به دردمان می‌خورد:

 1. کارگزاری مفید سهم ۲۳,۶۳ درصد  از کل ارزش معاملات الکترونیکی و  ۱۴.۶ درصد از کل ارزش معاملات را در اختیار داشته است.

 2. کارگزاری آگاه ۱۶,۵۲ درصد از کل ارزش معاملات الکترونیکی و ۱۰.۴ درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار داشته است.

 3. کارگزاری فارابی ۴,۸۸ درصد از کل ارزش معاملات الکترونیکی و ۳.۱ درصد از ارزش کل معاملات را نصیب خود کرده است.

 4. کارگزاری مبین سرمایه ۳,۳۵ درصد از کلا ارزش معاملات الکترونیکی و ۲.۵ درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار داشته است.

 

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/dv9Ue

825 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

2 Comments

 1. حمیدرضا

  سلام بسیار مفید بود ممنون

 1. علی رجبی

  ممنون از توضیحات مفید و البتهبدون جهتشما

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند