بهترین کارگزاری‌ بورس در سال 1400 و نکات مهم درباره انتخاب کارگزاری ها در فضای آنلاین

بهترین کارگزاری‌ بورس

این روزها همه به دنبال بهترین کارگزاری‌ و انتخاب کارگزاری بورس هستند تا از بین این شرکت های کارگزاری ، مناسبت‌ترین انتخاب کارگزاری را داشته باشند. صف‌های طولانی در این شرکت های کارگزاری تشکیل شده نشان دهنده این ماجراست. بنابراین با توجه به استقبال مردم از بورس و بازار سرمایه، اهمیت فعالیت در فضای آنلاین بسیار بیشتر از گذشته شده و این کارگزاری ها رقابت نفسگیری در فضای اینترنت آغاز کرده‌اند.

مردم تازه وارد شده به بورس همگی تشنه دریافت اطلاعات جدید و یادگیری تکنیک‌های سرمایه‌گذاری در بورس در مدت زمان کوتاه هستند. بهترین راه دریافت اطلاعات برای بورس اولی‌ها قاعدتا سایت‌ها و اینستاگرام کارگزای‌های رسمی و معتبر بورس هستند. اما آیا این شرکت های کارگزاری توانسته‌اند به نیاز مردم پاسخ دهند؟ در این گزارش «آیمارکتور» به این سوالات پاسخ می‌دهیم و بهترین کارگزاری‌ بورس در فضای آنلاین را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: برترین سایت‌های ایرانی در الکسا

بهترین کارگزاری‌ بورس با توجه به سرچ گوگل

ردیفنام کارگزاریآدرس سایترتبه در سرچ گوگلرتبه الکسا در ایرانرتبه الکسا در جهان
1آگاهwww.agah.com1561،294
2فارابیhttps://irfarabi.com21،55556،733
3مفیدwww.emofid.com3321،016
4بانک ملیhttps://bmibourse.ir/41،93776،440
5مفید آنلاینhttps://mofidonline.com/7681،434
6پارسیانhttps://www.parsianbroker.com/918،441449،376
7بیمه ایرانhttps://www.bimeiranbroker.ir/108،553345،640
8بانک آیندهhttps://www.babc.ir/1113،111364،128
9بانک ملتhttps://mellatbroker.ir/121،97083،614
10بانک سامانhttps://samanbourse.ir/131،17541،507
 •  همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، با سرچ کردن لغت «کارگزاری بورس» در گوگل، نام 10 کارگزاری بورس فوق در دو صفحه اول گوگل نشان داده می‌شود.
 • این موضوع یک نکته پنهان در درون خود دارد. تعداد صفحات نمایش داده شده در دو صفحه اول گوگل، 20 سایت است اما با سرچ کردن لغت «کارگزاری بورس» فقط نام ده سایت کارگزاری بورس نشان داده می‌شود و بقیه نتایج برای سایت‌هایی است که اطلاعات و تحلیل درباره بورس منتشر می‌کنند.
 • در واقع، در گذشته برای پیدا کردن 10 سایت کارگزاری بورس باید تا نتایج 3 صفحه اول گوگل را بررسی می‌کردید، اما امروزه این گونه نیست و در واقع شرکت‌های کارگزاری بورس توانسته‌اند تا خود را در نتایج بهتری از سرچ گوگل به نمایش بگذارند. این بدین معناست که این شرکت‌ها به اهمیت عملکرد سایت خود در نتایج گوگل و ترافیکی که می‌توانند از این طریق کسب کنند پی برده‌اند.

بسیاری از افراد اطلاعاتی درباره کارگزاری‌ها، نحوه انتخاب کارگزاری و نحوه انجام معاملات بورس ندارند و اگر قصد ورود به زمینه بورس را داشته باشند اولین کاری که می‌کنند سرچ در گوگل است؛ پس هرچه شما در نتایج بالاتری از گوگل دیده شوید مقدار بیشتری از این افراد را می‌توانید تا وارد وب سایت خود کنید.

همچنین اگر صفحات ورودی که برای این افراد در نظر گرفته‌اید دارای طراحی، اطلاعات و قابلیت‌های مناسب باشد فرد در سایت شما باقی می‌ماند و شما انتخاب کارگزاری بورس این افراد خواهید بود.

جایگاه شرکت های کارگزاری بورس در الکسا

در میان ده سایت بهترین کارگزاری‌ بورس ، اوضاع آگاه، مفید و مفید آنلاین در الکسا بهتر است. کارگزاری آگاه به رتبه 56 الکسا در میان سایت‌های ایرانی، سایت کارگزاری مفید به رتبه 32 الکسا و کارگزاری مفید آنلاین به رتبه 68 الکسا رسیده‌اند.

وضعیت بغرنج سایت مفید و آگاه از نظر فنی و پاسخگویی

با وجود اینکه شرکت های گارگزاری فوق، مشهور هستند و بهترین جایگاه در الکسا را دارند اما متاسفانه ظرفیت این تعداد بازدیدکننده را ندارند و سایت‌های آن‌ها در بسیاری از موارد از کار می‌افتد. آن‌هایی که تازه وارد بورس شده‌اند ابتدا به سراغ این دو کارگزاری می‌روند و پس از آنکه مشاهده می‌کنند اشکالات فنی این سایت‌ها زیاد است، ترجیح می‌دهند به سراغ کارگزاری‌های کم‌تر مشهورتر اما با کیفیت بالاتر از نظر فنی و پشتیبانی مراجعه کنند. کار به جایی رسیده که حتی برخی از کاریران شبکه‌های اجتماهی هشتگ #نه _به_مفید و #نه_به_آگاه را راه انداخته‌اند!

شرکت های کارگزاری بورس مفید

شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید و شرکت های کارگزاری

 

کارگزاری آگاه
کارگزاری آگاه

سایت سهام یاب

یکی از اقدامات جالب کارگزاری تدبیرگران فردا راه‌اندازی سایتی به نام سهام یاب است. سایت سهام یاب در واقع به شکل یک شبکه اجتماعی برای بورس بازان طراحی شده که هر کس یک پروفایل و نام کاربری دارد و درباره هر اتفاق بورسی در آن می‌نویسد و اظهارنظر می‌کند.

این سایت، یک سر و گردن بالاتر از همه سایت‌های بورسی است و باید به ابتکار کارگزاری تدبیرگران فردا تبریک گفت. رتبه الکسا این سایت 40 است و با این روندی که پیش می‌رود قطعا جای خود در میان بیست سایت اول الکسا باز خواهد کرد.

صعود و سقوط کارگزاری آتی ساز بازار

 • کارگزاری آتی ساز بازار در حال تبدیل شدن به یکی از کارگزاری‌های تاثیرگذار و پرطرفدار بود. سال گذشته کارگزاری آتی ساز بازار توانست در کم‌تر از سه ماه، رتبه الکسای خود را از بالای 500 به 182 برساند که قابل توجه است.
 • اگر این کارگزاری این روند خود را همچنان حفظ می‌کرد، مطمئنا به یکی از رقیبان بزرگ کارگزاری‌های مفید و آگاه تبدیل می‌شد. سایت کارگزاری آتی ساز بازار ، بسیار مناسب و کاربردی طراحی شده بود و از معضلات هنگ گردن و قطعی به دور بود. این کارگزاری همچنین در اینستاگرام نیز فعالیت خوبی دارد که در چند خط پایین‌تر آن را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.
کارگزاری آتی ساز بازار انتخاب بهترین کارگزاری بورس

اما متأسفانه امروز می‌بینیم که سایت جدیدی جای سایت قبلی را گرفته که با وجود طراحی کاربردی‌تر اما عملکرد بسیار ضعیفی دارد.

سایت آتی ساز بازار

این سایت کند و سنگین است و عملکرد بسیار ضعیف‌تری نسبت به سایت قبلی کارگزاری آتی سازان بازار دارد.

متأسفانه روند پس رفت وب سایت این کارگزاری را در رتبه الکسا آن که نتیجه میزان ترافیک است نیز مشاهده می‌کنیم.

الکسا آتی ساز بازار

همانطور که گفتیم سایت کارگزاری آتی ساز بازار به عنوان یکی از بهترین سایت های کارگزاری بورس شناخته می‌شد و حتی توانسته بود که رتبه الکسا ایران خود را تا عدد 182 کاهش دهد.

با این که الکسا منبع بسیار معتبری برای مقایسه عملکرد وب سایت‌های مختلف نیست اما اختلاف دو رتبه 182 ایران سال گذشته و 52،883 کنونی معنای از بین رفتن ترافیک این وب سایت را دارد.

حرکت حرفه‌ای کارگزاری اقتصاد بیدار

این کارگزاری هم توانسته در میان کارگزاری‌های دیگر روند پیشرفت خوب و مناسبی داشته و طرفداران زیادی در شبکه‌های اجتماعی دست و پا کند. رتبه السکا کارگزاری اقتصاد بیدار 187 است که جایگاه مناسبی به شمار می‌رود. صفحه اینستاگرام کارگزاری اقتصاد بیدار نیز فعالیت خوبی دارد و آنطور که معلوم است در آینده‌ای نزدیک به یک رقیب گردن کلفت برای سایر کارگزاری‌ها تبدیل خواهد شد.

وضعیت ده بهترین کارگزاری‌ بورس در اینستاگرام از نظر فالوئر

ردیفنام کارگزاریآدرس صفحهتعداد پستتعداد فالوورنرخ تعامل
1مفیدhttps://www.instagram.com/mofidsecurities/286717،274%2.2
2آگاهhttps://www.instagram.com/bashgah_bourse/982446،122%0.9
3آتی ساز بازارhttps://www.instagram.com/atisaz_broker/?hl=en135871،709%0.3
4تدبیرگران فرداhttps://www.instagram.com/tadbirgaran.farda/109353،022%0.6
5مبین سرمایهhttps://www.instagram.com/mobinsarmayeh/61151،227%1.4
6بانک سامانhttps://www.instagram.com/samanbankbrokerage/100112،874%0.6
7بانک تجارتhttps://www.instagram.com/tb_brokerage/7902،600%0.9
8اقتصاد بیدارhttps://www.instagram.com/eghtesadebidar/1112،298%3.7
9بانک ملتhttps://www.instagram.com/mellatbroker/221،076%3.7
10فارابیhttps://www.instagram.com/farabi_farabixoo/0294%0.0

بهترین کارگزاری‌ بورس از لحاظ عملکرد اینستاگرام

 • کارگزاری مفید با 717،274 فالوئر رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 • کارگزاری آگاه بازار با 446,122 فالوئر در رتبه دوم قرار دارد.
 • کارگزاری آتی ساز بازار از نظر تعداد فالوئر با 71،709 فالوئر، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

نکته جالبی که در آخرین آمار مربوط به صفحات اینستاگرام شرکت های کارگزاری بورس دیده می‌شود:

 • رشد عجیب و فوق‌العاده کارگزاری مفید از رتبه سوم به اول و افزایش نیم میلیونی تعداد فالوور در طول 12 ماه گذشته
 • پسرفت عجیب برخی از پیج‌های اینستاگرام کارگزاری‌های بورس و حتی تازه به نظر آمدن پیج کارگزاری فارابی با 0 پست و تنها 294 فالوور نسبت به پیج 40،000 فالووری و با 500 پست سال گذشته

کارگزاری مفید دارای بهترین پیج

پیج اینستاگرام کارگزاری مفید

همانطور که آمار نیز کاملا گویاست، پیج کارگزاری مفید دارای بهترین فعالیت در اینستاگرام است. پست‌های آموزشی، تحلیلی، اطلاع‌رسانی، ویدئوهای جذاب و ساده و… همگی باعث می‌شود تا بورس‌بازان در این پیج عضو باشند و در آن فعالیت کنند.

خواب غفلت سایر کارگزاری‌ها در تولید محتوا

بررسی صفحات اینستاگرام سایر کارگزاری‌های بورس نشان می‌دهد به موقعیت بی‌نظر تولید محتوا در شرایط فعلی بی‌توجه هستند. برخی از آن‌ها اصلا پیج ندارند و برخی دیگر هر زمان که حوصله داشته باشند یک پست می‌گذارند و می‌روند! قطعا این نکته در انتخاب کارگزاری بورس توسط کاربران اهمیت زیادی دارد.

 نتایج جست‌وجوی کلید واژه‌های مرتبط با بورس در گوگل

رتبهشرکت کارگزاریکارگزاریبورسخرید سهامفروش سهام
1بانک ملیمفیدمفیدمفیدمفید
2آگاهآگاهبانک ملیبانک ملتفارابی
3مفیدفارابیمفید آنلاینفارابیبانک ملت

بهترین کارگزاری‌ بورس از نظر حجم معاملات آنلاین

کارنامه اردیبهشت ماه شرکت های کارگزای فعال در بازار سرمایه با خرید و فروشی در حدود ۱۳۸ هزار میلیارد منتشر شد. در این میان 84.3 هزار میلیارد تومان از این رقم در اختیار مبادلات آنلاین بوده است.

همچنین بررسی عملکرد 111 کارگزاری فعال در بازار سرماه نشان می‌دهد که حجم زیادی از معاملات آنلاین تنها در انحصار چند کارگزاری بوده است:

 1. کارگزاری مفید سهم 19.3 درصد از کل ارزش معاملات به ارزش 26.7 هزار میلیارد تومان را داشته است که 26 هزار میلیارد، یعنی بیش از 97 درصد از آن را معاملات آنلاین تشکیل می‌دهد.

 2. کارگزاری آگاه 7.9 درصد از کل ارزش معاملات به ارزش 11 هزار میلیارد تومان را در اختیار داشته است.

 3. کارگزاری بانک پاسارگاد 6.7 درصد از کل ارزش معاملات به ارزش 9.3 هزار میلیارد تومان را نصیب خود کرده است.

 4. کارگزاری کارگزاری توسعه معاملات کیان 3.1 درصد از کلا ارزش معاملات به ارزش 4.4 هزار میلیارد تومان را در اختیار داشته است.

سوالات متداول درباره بهترین گارگزاری بورس

بهترین کارگزاری بورس کدام است؟

از نظر حجم معاملات بهترین کارگزاری بورس : کارگزاری مفید ، کارگزاری آگاه و کارگزاری بانک پاسارگاد هستند.

چقدر از معاملات بورس آنلاین انجام می شود؟

بیش از 60 درصد از کل داد و ستدها در اختیار معاملات آنلاین است.

چگونه احراز هویت کنیم؟

برای بازگشایی حساب نیاز به احراز هویت به دو شکل حضوری یا احراز هویت الکترونیک از طریق سامانه سجام و استفاده از اپلیکیشن سیگنال است.

تفاوت کارگزاری ها در چیست؟

کارگزاری ها عملا نقش یک واسط را بازی می کنند و شما تنها با توجه به تنوع و سرعت خدمات یکی را انتخاب می کنید.

لیست کارگزاری های بورس کدامند؟

برای مشاهده لیست کامل کارگزای بورس باید به سایت بورس اوراق بهادار و آدرس https://search.tse.ir/search/broker.html مراجعه کنید.