تبلیغات مد و فشن: مانکن هایی که از خشونت خانگی می‌گویند

تبلیغات مد و فشن: مانکن هایی که از خشونت خانگی می‌گویند | آیمارکتور

کمپین تبلیغاتی جدید مؤسسه خیریه «Engine Creative» از تبلیغات به سبک مد و فشن برای نشان دادن رفتار کنترل‌گر در یک رابطه استفاده می‌کند.

کنترل اجباری، الگویی رفتاری است که در آن شریک زندگی دست به کنترل یا تغییر ظاهر طرف مقابل می‌زند. از دسامبر سال 2015 تاکنون این کار در انگلستان غیرقانونی بوده و حجم گزارش دریافتی مبنی بر تخلف در این زمینه، به‌خصوص در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، روزبه‌روز بالا می‌رود.

با وجود، روند رو به‌ رشد آگاهی عمومی از این نوع رفتار منفی، تشخیص آن بازهم دشوار است زیرا شامل مجموعه‌ای گسترده از رفتار‌هایی می‌شود که به‌مرورزمان شکل گرفته، تشدید شده و زخم‌هایی ماندگار بر روی احساسات، روح و روان و بدن فرد مقابل به جا خواهد گذاشت. در راستای افزایش آگاهی درباره این موضوع، سازمان خیریه «Women’s Aid» کمپین هوشمندانه فوق را با الگو برداری از سرمقاله‌های موجود در صفحات مجله‌های مد راه‌اندازی کرده است.

بیشتر بخوانید : بیلبوردهای تبلیغاتی هوشمندانه

تبلیغات مد و فشن: مانکن هایی که از خشونت خانگی می‌گویند | آیمارکتور

این کمپین تحت عنوان «Not Model’s Own»، ابتدا صفحاتی از یک مجله مد معمولی به نظر می‌رسد، اما در ادامه مخاطب متوجه خواهد شد که داستانی متفاوت با بقیه در پشت پرده این کمپین وجود دارد. در این مجله به جای ذکر نام طراح و بررسی سبک و سیاق کاری او، در عوض کنترلی را که شریک زندگی بر روی زن موجود در تصویر دارد، نشان داده می‌شود.

مطالعه بیشتر: کمپین توقف خشونت علیه زنان

تبلیغات مد و فشن: مانکن هایی که از خشونت خانگی می‌گویند | آیمارکتور

کمپین تبلیغاتی در مجلات و رستوران‌های فست‌فودی

این کمپین تبلیغاتی چاپی در فضایی خارج از خانه، در مجلات زنانه و رستوران‌های فست‌فود منتخب برگزار می‌شود. علاوه‌بر آن، نسخه‌های متحرکی از تصاویر فوق در شبکه‌های اجتماعی نیز در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. کریستوفر رینگسل، مدیر خلاقیت در آژانس تبلیغاتی «Engine Creative» معتقد است که به تصویر کشیدن زنان به سبک تصاویر موجود در دنیای مد و سپس بیان این حقیقت که در پشت این ظاهر جذاب یک واقعیت تلخ وجود دارد، موجب خواهد شد تا میزان آگاهی اقشار مختلف جامعه از پدیده‌ای به نام «کنترل اجباری» افزایش یافته و به بیننده کمک خواهد کرد تا با دقت بیشتری به عناصر نادرست رابطه خود بیندیشد.

تبلیغات مد و فشن: مانکن هایی که از خشونت خانگی می‌گویند | آیمارکتور

بیشتر بخوانید : شرکت های تبلیغاتی معروف ایرانی در گوگل

منبع : www.creativereview.com