تبلیغات مک دونالد شما را به سوی سطل زباله راهنمایی می کند

تبلیغات مک دونالد

کمپین آژانس «Nord DDB» برای تبلیغات مک دونالد نشان می‌دهد که این کمپانی بزرگ خود نیز معتقد است بسته بندی‌های برگر‌هایش بخش بزرگی از زباله‌های شهری را تشکیل می‌دهد. در ادامه بر اساس تحقیقات اخیر دانشگاه «کادیز» در اسپانیا، بسته بندی فست فود سومین منبع بزرگ زباله در شهر‌های سرتاسر جهان است.

مک دونالد به عنوان بزرگ‌ترین رستوران زنجیره‌ای در نروژ، باعث و بانی بخش مهمی از مشکلات در شهر‌های این کشور است. در ادامه در قالب یک کمپین تبلیغاتی جدید به مدیریت آژانس تبلیغاتی «Nord DDB»، رستوران فست فود زنجیره ای مک دونالد در زمینه حل این مشکل بزرگ نقشی مهم و تاثیرگذار را بر عهده گرفت.

کمپین تبلیغاتی مک دونالد

به گفته ماری هاسبی، مدیر ارشد بازاریابی مک دونالد نروژ، مدیران مک دونالد مسئول تولید یکی از بیشترین حجم‌های زباله، در همه جای دنیا هستند. این برند یقینا با تماشای زباله در گوشه و کنار شهر خوشحال نمی‌شود. وجود حجم زیادی از زباله، یک مشکل بزرگ در جوامع، شهر‌ها و محیط زیست به حساب می‌آید. با همتی بلند می‌توان در زمینه جمع آوری زباله کار مهمی انجام داد.

این تبلیغات مک دونالد با پیام «زباله‌هایتان را از روی زمین بردارید»، به طور کلی در صدد نمایش جنبه زشت و آزار دهنده بسته‌بندی غذای مک دونالد و تشویق دوست‌داران فست فود به کمک در زمینه کاهش حجم زباله در گوشه و کنار شهر است.

کمپین ضد زباله مک دونالد

در قالب کمپین تبلیغاتی ضد زباله مک دونالد، عکس‌های زباله‌های این برند در خیابان‌های اسلو در پایتخت نروژ، توسط عکاس معروف، جوی کیرتانس طوری گرفته و چاپ شدند که به طرز ماهرانه ای مشتریان را به سوی سطل‌های زباله هدایت می‌کنند. این سری از تبلیغات مک دونالد در رسانه‌های اجتماعی و همچنین در قالب نمایشگر‌هایی در فضای باز خارج از خانه برگزار شد.

در این راستا سطل‌های زباله به نحوی در کنار نمایشگر‌های موجود در فضای باز و خارج از خانه قرار داده شدند تا از قوس‌های طلایی مک دونالد بتوان به عنوان راهنما برای دسترسی به سطل‌های زباله استفاده کرد. این کمپین تبلیغاتی موفق در تلویزیون و فضای آنلاین نیز اجرا می‌شود. در بلند مدت، مک دونالد دست به انجام حرکت‌های مختلف جهت کشف راه حل‌های مفید برای مدتی طولانی زده است.

تبلیغات مک دونالد برای جمع آوری زباله

به اعتقاد هاسبی مک دونالد به عنوان یک بازیگر اصلی، هم مسئولیتی بزرگ داشته و هم از توانی زیاد برای کمک به تغییر شرایط فعلی برخوردار است. مدیران برند علاوه بر جلب توجه افراد به سوی این موضوع مهم به وسیله این تبلیغات مک دونالد، به یک پروژه آزمایشی با همکاری سازمان «Keep Norway Clean» پیوسته تا با هدف جلوگیری از تولید ناخودآگاه حجم زیادی از زباله، آغازگر گفتگو با سیاستمداران، سهامداران و دیگر رقبا باشد.

منبع: www.creativereview.co.uk