خدمات اتاق خواب سیار IKEA اهمیت خواب را به پاریسی‌ها یادآوری می‌کند!

اتاق خواب سیار

آیکیا در شهر پاریس اقدام به ارائه تخت خواب های سیار برای شهروندان کرده است تا شما بتوانید برای مدت کوتاهی در طول روز آرامش داشته و استراحت کنید. در این مطلب به معرفی خدمات اتاق خواب سیار IKEA می‌پردازیم.

آیا شما نیز در اواسط روز به یک چرت کوتاه عصرگاهی نیاز دارید؟

در نظر گرفتن زمانی کوتاه در اواسط روز برای استراحت یا یک خواب سبک و کوتاه، تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد مغز و بهبود خلق‌و‌خوی افراد می‌گذارد.

آیکیا فرانسه نیز بر روی اهمیت و تاثیر خواب خوب در سلامت انسان تاکید کرده و مدیران این شرکت با تکیه بر نظریات کارشناسان معتقدند که حتی 10 دقیقه چرت در اواسط روز می‌تواند برای تجدید قوا مفید باشد.

بیشتر بخوانید: کاتالوگ خواب خوب IKEA

خدمات اتاق خواب سیار آیکیا

آیکیا فقط حرف نزده بلکه عمل نیز می‌کند. این شرکت برای یادآوری اهمیت استراحت در طول روز، ماه گذشته از تاریخ 30 آگوست و به مدت یک هفته، با هشت عدد کپسول خواب در سطح خیابان‌های پاریس تردد کرد و از مشتریان محلی خود می‌خواست تا ضمن لذت بردن از این ابزار سریع تجدید قوا، سرویس مدرن آن را نیز آزمایش کنند.

این کپسول‎‌ها به رنگ زرد بوده و یک دوچرخه برقی هر یک از آن‌ها را یدک می‌کشید تا محیط زیست را آلوده نکند.

بیشتر بخوانید: خودروهای شاسی ‌بلند چینی در ایران ، از ۷۵۰ میلیون تا ۱.۵ میلیارد تومان !

تخت خواب سیار

این ست‌های خواب شامل یک تشک، بالشت، کوسن و لحاف مخملی می‌شدند و به مسافران این امکان را می‌دادند تا در صورت لزوم پرده‌ها را کشیده یا راه ارتباطشان با جهان بیرون را باز نگه دارند. شرکت IKEA معتقد است استراحت‌های کوتاه در طول روز، می‌تواند روحیه و کیفیت زندگی روزمره را بهبود بخشد.

در این طرح، آیکیا به تمام نیازها فکر کرده بود؛ فراهم کردن تشک‌هایی با میزان سفتی بالا یا متوسط​، لحاف‌های تابستانی سبک یا حتی نوع ضخیم‌تر آن برای زمستان، بالش‌های ارگونومیک و تجهیزات آکوستیک، همه این موارد نشان داد که این خدمت با تمام نیازها سازگار است و ایکیا تمام تلاش خود را برای بهبود کیفیت لحظات استراحت شهروندان کرده است.

طرح فوق هر روز بین ساعت ده و نیم صبح تا شش و نیم بعد از ظهر اجرا می‌شد و اهالی پاریس را تشویق می‌کرد تا به خاطر حفظ سلامتی خود از ساعت استراحت‌شان برای این چرت روزانه وقت بگذارند.

اتاق خواب سیار

برای رزرو این خدمات، خواه دوچرخه سواری، خواه چرت زدن خواه هر دو، کافی بود هر نفر یک توییت یا استوری در اینستاگرام را با هشتگ #LaSiesteIKEA با دیگران به اشتراک بگذارد. پس از تایید، دوچرخه سوار کاربر را پیدا کرده، او را بر می‌داشت و برای مدت 30 دقیقه فرصت چرت زدن را برای او فراهم می‌کرد.

اگرچه طول این سرویس آزمایشی کوتاه بود، اما در این مدت محبوبیت زیادی بین شهروندان پیدا کرد. رنگ زرد چشم نواز آن احتمالا باعث می‌شد تا در خیابان‌ها به راحتی به چشم آید.

اتاق خواب سیار IKEA

شاید در آینده نه چندان دور، شاهد تردد این کپسول‌های آرامش بخش در دیگر شهر‌های جهان باشیم. حتی اگر فرصت چرت زدن در آن‌ها نیز به انسان دست ندهد، باز هم دیدن آن کابین‌ها به تنهایی به منزله راهی عالی برای یادآوری مجدد لزوم تجدید قوا در این دنیای پر تلاطم امروزی خواهد بود.

نظر شما درباره این طرح چیست؟

آیا اگر خدمات اتاق خواب سیار در ایران نیز وجود داشت، از آن استقبال می‌کردید؟