خودروی برقی هوندا و ورود به این بازار

خودروی برقی هوندا

این شرکت خودروسازی ژاپنی می‌گوید 5 تریلیون ین (58.6 میلیارد دلار نیوزلند) را به عنوان بخشی از مجموع 8 تریلیون ین (94 میلیارد دلار نیوزلند) که انتظار دارد در دهه آینده برای تحقیق و توسعه هزینه کند، برای «تسریع بیشتر برق‌سازی» اختصاص داده است. تا سال 2030، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد سالانه بیش از دو میلیون خودرو برقی تولید کند. برای انجام این کار، باید تغییرات سازمانی، از جمله تغییراتی در نحوه تقسیم‌بندی حوزه‌های تجاری خود ایجاد کند تا پروژه خودروی برقی هوندا به ثمر بنشیند.

این شرکت گفت: «چالش کلیدی» برای خودروی برقی هوندا، تهیه باتری بود. برای این منظور، در آینده نزدیک پیش‌بینی می‌کند که همکاری با تامین‌کنندگان فعلی باتری‌های لیتیوم یون مایع، مانند جنرال موتورز در آمریکای شمالی و CATL در چین، تقویت شود.

مطالعه بیشتر: جذابیت بازار ایران برای مازراتی

هوندا در ادامه، تحقیقات مستقل و توسعه باتری های نسل بعدی را تسریع خواهد کرد. به این منظور برای باتری‌های کاملاً جامد خودروی برقی هوندا که در حال حاضر در حال توسعه است، تصمیم گرفته است یک خط تولید آزمایشی بسازد. این کار با سرمایه‌گذاری تقریباً 43 میلیارد ین (504 میلیون دلار نیوزلند) و با هدف عملیاتی کردن آن در بهار 2024 انجام شده است.

هوندا قصد دارد نسل بعدی باتری های خود را برای مدل هایی که در نیمه دوم دهه 2020 به بازار معرفی می شوند، استفاده کند. از نظر وسایل نقلیه، هوندا برای اولین بار تا سال 2024 دو خودروی برقی سایز متوسط تا بزرگ را در آمریکای شمالی معرفی خواهد کرد و تا سال 2027، 10 خودروی برقی جدید در چین عرضه خواهد کرد. در نیمه دوم دهه 2020 با فرض رواج خودروهای برقی، این شرکت بهترین و متنوع ترین مدل ها را به مخاطبان جهانی معرفی خواهد کرد.

ماشین هوندا برقی

رقبای هوندا در بازار خودروهای برقی

در ماه مارس، فورد نیز اعلام کرد که هزینه‌های خود را برای خودروهای الکتریکی به 73.7 میلیارد دلار نیوزیلند افزایش می‌دهد. همچنین در تلاش برای عقب نماندن از تسلا رهبر بازار خودروهای برقی، واحد EV خود را از تجارت موتور احتراقی قدیمی خود جدا می کند.

راجع به تسلا بیشتر بخوانید

شرکت خودروسازی لوکس مازراتی اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2025 نسخه های الکتریکی از خودروهای خود را ارائه دهد. این شرکت در تلاش است تا سال 2030 کاملا به تولید موتورهای برقی روی بیاورد.

در همین حال، سازنده خودروی نمادین DeLorean، که به عنوان ماشین زمان در مجموعه فیلم‌های بازگشت به آینده مشهور است، در حال برنامه‌ریزی یک بازگشت تمام الکتریکی است زیرا مصرف‌کنندگان به دنبال کنار گذاشتن خودروهای بنزینی هستند.