دستمال کاغذی چشمک و نرمه اینستاگرام ندارند؛ برندهای دیگر مشغول کپی‌کاری! (بررسی وضعیت برندهای صنایع سلولزی در اینستاگرام – بهمن 1398)

دستمال کاغذی ایرانی

اگر بگوییم برندهای دستمال کاغذی اوضاع فاجعه‌ آمیزی در اینستاگرام و دیجیتال مارکتینگ دارند، بی‌راه نگفته‌ایم. در کمال تعجب برندهای قدیمی و مشهور اصلا صفحه اینستاگرام ندارند، برندهای غیرمشهور نیز صفحه اینستاگرام خود را تبدیل به فروشگاه پخش عمده کرده‌اند!
سایت آیمارکتور در اولین دوره بررسی اینستاگرام برندهای صنایع سلولزی به نتایج غم‌انگیزی دست پیدا کرد که آن‌ها را در ادامه می‌خوانیم.

جدول اینستاگرام برندهای دستمال کاغذی

نام برند آی دی اینستاگرام تعداد فالوئر تعداد فالوئر واقعی تعداد پست نرخ تعامل
پنبه ریز panberes_official 31,534 17،974 952 1.39 %
سافتلن softlanclub 26,208 14،415 1,127 0.64 %
ایزی پیک easypick_co 11,353 6،015 57 0.89 %
تافته tafteharian 9,845 6،495 536 1.16 %
تنو teno_iran 291 83 14.18 %
نرمه narmeh_novzohour
چشمک

بهترین برند دستمال کاغذی از نظر تعداد فالوئر

  1. پنبه ریز
  2. سافتلن
  3. ایزی پیک

بهترین برند دستمال کاغذی از نظر نرخ تعامل

  1. پنبه ریز
  2. سافتلن
  3. تافته

تیرزهای تلویزیونی در ایزی پیک!

برند ایزی پیک که تبلیغات و تیزرهای زیادی در تلویزیون دارند، همان تیزرها را در اینستاگرام خود بارگزاری می‌کند و ویدئو اختصاصی برای اینستاگرام خود تولید نمی‌کند. نقطعه ضعف دیگر صفحه اینستاگرام این برند، استفاده از تصاویر خارجی برای پست‌های خود است که کاری غیر حرفه‌ای محسوب می‌شود.
البته از حق نگذریم که این برند یک نقطه قوت بزرگ دارد. ایزی پیک به خوبی از قابلیت هایلایت در اینستاگرام استفاده کرده و با تفکیک موضوعی مناسب، همه عناوینی که ممکن است برای کاربران جذاب باشد را قرار داده است.

دستمال کاغذی ایزی پیک

علمکرد قابل قبول تافته

برند تافته، عملکرد نسبتا قابل قبولی در اینستاگرام دارد و با ارفاق می‌تواند نمره قبولی در دیجیتال مارکتینگ را کسب کند. انتشار پست‌های آموزشی، تعاملی و پاسخ‌ دهی مناسب به کاربران از جمله فعالیت‌های خوب این برند در اینستاگرام است. تافته همچنین تمرکز خود را بر تبلیغ محصولات بهداشتی حوزه زنان مانند نوار بهداشتی گذاشته که با توجه به محافظه‌کاری‌های مرسوم در تبلیغ اینگونه محصولات، اقدامی مناسب محسوب می‌شود.
بزرگ‌ترین نقطع ضعف این صفحه، انتشار عکس‌های خارجی برای پست‌های آموزشی و سبک زندگی خود است. همچنین به نظر می‌رسد محتوای برخی از این پست‌ها، کاملا کپی پیست است.

مطالعه بیشتر: کمپین دستمال کاغذی کلینکس

نوار بهداشتی تافته

تنو خیلی خرس دوست دارد!

برند تنو ظاهرها یک لوگو برای خود طراحی کرده که تصویر یک خرس پشمالو است. ما که نفهمیدیم این خرس جریانش چیست و چرا به عنوان لوگوی دستمال کاغذی انتخاب شده. آیا دستمال کاغذی‌های این برند از پوست این خرس پشمالوی مهربون تولید شده؟ آیا این خرس پشمالو قرار است فین کند؟ ماجرا چیست؟

دستمال کاغذی تنو

سافتلن و پنبه ریز علاقه‌ای به دستمال کاغذی‌شان ندارند!

با وجود آنکه دو برند سافتلن و پنبه ریز هم از نظر کیفیت و محبوببت و هم از نظر تعداد فالوئر دارای وضعیت خوبی هستند اما ترجیح داده‌اند که تمرکز خود را بر روی محصولات دیگرشان بگذارند. البته که باز هم علاقه‌ای به برگزای مسابقه، پست‌عای تعاملی و قرعه‌کشی ندارند!

مورد عجیب نرمه و چشمک

باور کنید تا زمانی که خودمان مشغول نوشتن این گزارش شدیم، نمی‌دانستیم دو برند نرمه و چشمک پیج اینستاگرام ندارند. هر چقدر سرچ کردیم چیزی پیدا نکردیم. گفتیم حتما اشتباه می‌کنیم و مگر می‌شود این دو برند قدیمی و محبوب پیج نداشته باشند؟
برای آنکه از ناباوری‌مان کاسته شود، وارد سایت چشمک و نرمه شدیم تا شاید آن‌جا آدرس پیج اینستاگرام این برند وجود داشته باشد. در این جا بود که متوجه شدیم برند نرمه حتی سایت هم ندارد و دامین این سایت مدت‌هاست که اکسپایر شده و مدیران این شرکت حتی صلاح نداسته‌اند سایت داشته باشند چه برسد به اینستاگرام.
برند چشمک حداقل سایت دارد ولی خبری از آدرس صفحه اینستاگرامشان نبود. باز هم خیالمان راحت نشد و با خود شرکت تماس گرفتیم. مسئولان روابط عمومی چشمک در پاسخ ما گفتند که پیج اینستاگرام ندارند و ما همچنان در شوک هستیم!