ده نکته برای مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

اشخاصی که به مدیریت شبکه های اجتماعی می‌پردازند تا حدودی شبیه به خبرنگاران هستند. از آنها انتظار می‌رود تا بلافاصله در زمینه‌های ترند روز تخصص پیدا کنند. در گذشته فیسبوک لایو، امروزه استوری‌های اینستاگرام و در آینده احتمالاً یک پلتفرم کاملاً جدید. در حالی که هیچ پیش‌بینی دقیقی نسبت به آینده نحوه مدیریت شبکه های اجتماعی وجود ندارد، نکاتی وجود دارند که به برندها و مدیران شبکه‌های اجتماعی آنها کمک می‌کنند تا خلاقیت خود را حفظ کرده و قابلیت تطبیق با ترندهای روز را داشته باشند.

در این مقاله ده نکته برای مدیریت بهتر شبکه های اجتماعی مطرح می‌کنیم.

برای برونسپاری تولید محتوای شبکه های اجتماعی و مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره 02122916721 تماس بگیرید.

برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید

استراتژی محتوا چیست

یک یا چند تقویم محتوا ایجاد کنید. این تقویم‌ها باید دربرگیرنده تمامی رخدادها و کنفرانس‌های داخلی و تعطیلی‌ها باشد. برنامه‌ریزی محتوای خود را از 30 روز قبل از انتشار محتوا آماده کنید و کاملاً منطقی برای آن برنامه‌ریزی کنید.

بیشتر بخوانید: استراتژی محتوا چیست

مراقب زمان باشید

اگر پست‌ها از پیش برنامه‌ریزی شده‌اند، حداقل یک روز قبل از انتشار، آنها را بررسی کنید تا از مناسب بودن آن‌ها برای انتشار مطمئن شوید. اگر رویداد و یا فرصتی برای ارائه برند شما وجود دارد، با ارتباط با مدیران برند، آن‌ها را از وجود این فرصت مطلع بسازید و با کمک آن‌ها به تولید محتوا برای این موقعیت بپردازید.

از حساب کاربری کارکنانتان استفاده کنید

مدیران شرکت‌ها می‌توانند محتوای برند متبوع خود را منتشر کنند، اما کارکنان ساده‌تر نیز می‌توانند همانند میکرو اینفلوئنسرها عمل کنند. کارمندان خود را متقاعد کنید که پست‌ها و محتواهای مربوط به برند را بازنشر کنند تا به اعتبار و قدرت برند کمک کنند.

حضور برند در شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اما در نهایت، افراد، افراد دیگر را دنبال می‌کنند و به دنبال پیج برند‌ها نمی‌روند اما با مشارکت کارمندان خود می‌توانید محتوای برند خود را بیشتر در دسترس قرار خواهید داد.

بیشتر بخوانید: انواع اینفلوئنسر در اینستاگرام

نگویید و نشان دهید

کپشن اینستاگرام

دیده شدن مهم است. نه فقط در اینستاگرام بلکه در تمامی شبکه های اجتماعی. محتوای شما باید محتوایی جذاب و هماهنگ با پلتفرمی که محتوای خود را در آن منتشر می‌کنید باشد. همچنین توجه داشته باشید که نوشته‌های موجود روی تصاویر را تا حد ممکن کاهش دهید.

همکاری با سایر برندها

بهترین بازخوردها مربوط به ترکیبی از انتشار محتوای اصلی و محتوای بازنشر شده هستند. با توجه به برند، نمونه پست‌های مناسب برای بازنشر می‌تواند شامل پست‌های سایر شرکت‌ها در مورد برند، پست‌هایی با مضامین بشردوستانه و پست‌های مربوط به فارغ التحصیلی کارمندان شرکت باشد.

بهینه سازی محتوا

یک فایل ویدئویی نمی‌تواند برای تمامی شبکه‌های اجتماعی شما مناسب باشد و برای انتشار در هر پلتفرمی باید ویرایش شود. فراتر از ابعاد و مدت آن، می‌بایست جزئیات تجربه کاربری مثل صوت آن را نیز در نظر بگیرید. در موقع فیلم‌برداری به این نکات توجه داشته باشید. این موارد می‌توانند کار طراح گرافیکی، ویراستار و مدیران شبکه‌های اجتماعی را ساده‌تر کند.

تحلیل و بررسی رقبا

به محتوایی که رقبا تولید می‌کنند و نحوه مدیریت شبکه های اجتماعی آن‌ها توجه کنید. علاوه بر رقبای خودتان، به محتوای تولیدی توسط برند‌های بزرگ نیز توجه کنید. دیگران را فالو کرده و در خبرنامه‌ها عضو شوید.

بیشتر بخوانید: چند معیار مهم برای تحلیل سایت در الکسا

برند سازی محتوایی

کپشی اینستاگرام با لحن محاوره

به همان روشی که با یک دوست، همکار و یا اعضای خانواده صحبت می‌کنید، متن پست‌های خود برای شبکه‌های اجتماعی را بنویسید. این می‌تواند برای کارشناسان بازاریابی و فروشندگان دیگر شرکت‌ها و کسب‌وکارها کمی مشکل باشد ولی ممکن است. سعی کنید متون خود را با لحن محاوره‌ای بنویسید.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای نوشتن کپشن اینستاگرام

کنترل کیفیت محتوا

در کل، استارتاپ‌ها در مورد همکاری انعطاف بیشتری دارند. اما در کسب‌وکارهای B2B، قبل از انتشار هر پست، طرف‌های مختلف نیاز به بررسی آن دارند. پروسه‌ای را برای تأیید تقویم محتوای خود ( نکته شماره یک ) و محتوای زمان‌بندی شده ( نکته شماره دو ) تنظیم کنید و تلاش کنید که یک زمان‌بندی مناسب برای هرکدام ایجاد کنید.

پلتفرم‌ها، محتواها و مخاطبین به احتمال زیاد در طول پنج سال آینده تغییر چشم‌گیری خواهند داشت. ممکن است روشی که به کمک آن به تولید محتوا می‌پردازید و از آن بازخورد مناسبی دریافت می‌کنید، 6 ماه دیگر کاربردی نباشد. شبکه‌های اجتماعی پیوسته در حال تغییر هستند و این دقیقاً موضوعی است که آن‌ها را هیجان‌انگیز و در عین حال خسته‌کننده می‌کند.

برای برونسپاری تولید محتوای شبکه های اجتماعی و مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره 02122916721 تماس بگیرید.