رنو با ساختارشکنی و نگاهی نو به تبلیغات ایران

در بازار آشفتۀ خودروی ایران که حتی تولید‌کنندگانِ داخلی نیز کنترلی بر قیمت مصوب و بازارِ خودرو ندارند، برند فرانسوی رنو Renault محصول خود را با تکیه بر استراتژی قیمت در بازار ایران معرفی می‌کند.
علاوه بر اینکه استراتژی رنو در ایران به نمایندگی شرکت نگین خودرو یک ساختار شکنی شجاعانه به حساب می‌آید، درج قیمت رنو داستر را برروی تبلیغات محیطیِ آن، می‌توان از دو دیدگاه بررسی کرد:
renault-duster-1
اول اینکه نگین‌خودرو اصلِ قیمت Price از 4P بازاریابی را در استراتژی بازاریابی خود انتخاب کرده است، یعنی بااستناد به موضوعی که در بالا ذکر شد و باتوجه به دلال‌بازی‌ها و واسطه‌گری‌های منحصر به بازارِ خودروی ایران، کاملا سیاستِ سجورانه‌ای به حساب می‌آید و شاید در جهت ساماندهی به قیمت خودروهای خارجی در ایران شروعی تازه باشد.

مطالعه بیشتر: معرفی ماشین رنو تواینگو

دوم اینکه این خودرو در رنجی نزدیک به قیمت لیفان X60 و ام‌وی‌ام X33 معرفی شده است، لذا شاید اگر قیمتِ آن در بیلبورد معرفی نمی‌شد این ابهام در مخاطب پیش می‌آمد که با توجه به برند رنو، این مدل بیش از 100 میلیون باشد. ولی با هوشمندی مدیران بازاریابی این شرکت، در همان هدف‌گیری اولیه کمپین تبلیغاتی، مخاطب در خرید بین خودروی چینی و فرانسوی به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا مدیران این شرکت به هدف خود رسیده‌اند.
از طرفی معرفی و شروعِ کمپین رنو اسکالا با همین منوال می‌تواند دلیلی بر موفقیت و بازخوردهای مثبت کمپین اول نگین‌خودرو (نماینده رنو) باشد:
renault-scala-1
renault-scala-2