سریال ونزدی اقتباس جدید از خانواده آدامز را دانلود کنید و ببینید

سریال ونزدی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 3.9

حتی اگر اهل دیدن فیلم و سریال‌ نباشید و یا طرفدار داستان‌های ماوراطبیعی نباشید هم اسم سریال ونزدی را در یک ماه گذشته شنیده اید. قسمت های ابتدایی سریال Wednesday را تیم برتون Tim Burton که فیلم هایی مانند بتمن، ادوارد دست قیچی ، چارلی در کارخانه شکلات سازی ، آلیس در سرزمین عجایب ، عروس مردگان و خیلی فیلم های دیگر را در پرونده خود دارد، ساخته است.

سریالی که تنها در 3 هفته فصل 4 سریال پرطرفدار Stranger things را زیر پا گذاشته و به رتبه1 از بین 10سریال برتر NETFLIX رسیده است.

برای دانلود سریال ونزدی کلیک کنید.

اطلاعات سریال ونزدی

 • ژانر: کمدی | جنایی | فانتزی
 • محصول: کشور آمریکا 2022
 • امتیاز: 8.5 از 10
 • ستارگان: جنا اورتگا، جیمی مک شین، گوئندولین کریستی، هانتر دوهان، ریکی لیندهوم، پرسی هاینس وایت
خانواده آدامز

سریال ونزدی Wednesday داستانی متفاوت از خانواده آدامز را روایت میکند که نقش اصلی را همانطور که از نامش مشخص است دختر خانواده ایفا میکند. ونزدی (Wednesday) اولین فرزند خانواده آدامز است.

دختری که برخلاف عشق آتشین و پرحرارت موتریشیا و گومز آدامز خالی از هرگونه احساس و عشق است (یا اینطور نشان می‌دهد).

در واقع فیلم ونزدی روایت های ماوراطبیعی است، مانند سریال‌ و فیلم هایی از قبیل هری پاتر و ارباب حلقه ها. البته برای رسیدن به جایگاهی مانند هری پاتر سریال ونزدی باید خیلی تلاش کند.

سریال ونزدی از جایی شروع می شود که جنا اورتگا Jenna Ortega بازیگر نقش ونزدی برادر خود “پاگزلی” را دست و پا بسته به همراه سیبی در دهانش در کمدش پیدا می کند؛ ”پاگزلی آدامز” بر خلاف خواهرش روحیه لطیف تر و هوش پایین تری دارد.

ونزدی معتقد است که تنها خودش می تواند برادرش رو شکنجه کند به همین خاطر با کیسه هایی پر از ماهی های پیرانا گوشتخوار به سمت استخر شکنجه گرهای بیچاره برادرش می‌رود.

بعد از اینکه فقط میتواند بیضه یکی از آن ها را نابود کند به دلیل روحیه خشن و خطرناک بودن برای دانش آموزان عادی از مدرسه اخراج می شود و در واقع داستان های اصلی از اینجا شروع می شوند.

آکادمی نورمور جایگاه طردشدگان دنیای هیولاها

آکادمی نورمور ونزدی

پس از اخراج دختر خانواده آدامز از مدرسه، گومز و موتریشیا تصمیم میگیرند تا او را به نورمور ببرند جایی که عشق آتشین آن ها نیز شروع شده است.

مکانی که آخرین امید آن هاست تا بتوانند جرقه ای در زندگی خالی از احساس دخترانشان روشن کنند و البته اولین تجربه های ارتباطی ونزدی در آن جا اتفاق خواهد افتاد و مادر و پدر خود را کمی امیدوارتر می کند.

شخصیت‌های اصلی آکادمی

با ورود جنا اورتگا به نورمور تقریبا تمام توجه ها به او جلب می شود.

از مدیر مدرسه تا باریستا شهر!

در لحظه‌های اول آن ها به دیدار لاریسا ویمز مدیر مدرسه می روند. زنی رعنا که در دوران جوانی هم اتاقی کاترین زیتا جونز بوده است. البته با کمی دقت و شیطنت می توان به دلدادگی او به پدر ونزدی نیز پی برد. (البته در دوران جوانی)

مدیر آکادمی نورمور ونزدی

انید سینکلر هم اتاقی نیمه گرگینه ونزدی که به دلیل شکوفا نشدن کامل شخصیت هیولایی اش احساس تنهایی و نا امیدی دارد البته دنیای او برخلاف دنیای سیاه و سفید جنا اورتگا پر از رنگ و شادی و احساس است.

بیشتر بخوانید:  بهترین شاخص‌ها برای اندازه‌گیری محتوای موفق چیست؟

زیویر پسر معروفترین ذهن خوان در برخورد اول شیفته اعتماد بنفس ونزدی می شود که در کلاس شمشیر بازی بیانکا بارکلی محبوب ترین دختر آکادمی و دوست دختر سابق او را به چالش می‌ کشد.

هانتر دوهان پسر کلانتر دونووان گالپین که با ورود ونزدی برای جلسات درمانی به مشاور شهر یعنی والری کینبات دلباخته ی او می شود ، البته همیشه برای اثبات عشق باید تا آخر منتظر ماند!

و در آخر مرلین تورنهیل یا همان کریستینا ریچی معروف که معلم گیاه شناسی و  مدیر خوابگاه که علاقه قلبی فراونی او به ونزدی داستان دارد.

کریستینا ریچی در سریال ونزدی

البته یوجین اوتینگر پسرکی که ونزدی را یاد برادرش می اندازد و اولین شخصی است که جنا اورتگا برای زنده ماندنش تلاش میکند نباید از قلم انداخت.

رازهای ساخت سریال ونزدی

 • انتخاب اورتگا در همان لحظه اول

جنا اورتگا در اولین مصاحبه ای که برای انتخاب در این نقش با تیم برتون داشت غرق در خون ظاهر شد.

در واقع ونزدی خانواده ادامز پس از 24 ساعت بی خوابی و ایفای نقش در آخرین صحنه از فیلم ترسناک X که در آن کشته می شود وارد زوم شده و مصاحبه کرده است.

 • جنا هرگز نوازنده ویولن سل نبود

بازیگر ونزدی تنها 2 ماه قبل از شروع فیلم برداری این سریال به یادگیری ویولن سل روی آورده و تمامی صحنه های که در آن مینوازد را خود جنا نواخته!

ویولون نواختن wednesday

اورتگا در این زمینه می‌گوید:

احتمالاً نمی‌تونم الان خیلی خوب ویالون سل بزنم، فقط به این دلیل در این مدت زمان بیشتری کار کردم و از خانه دور بوده ام و وقت آزادی نداشته ام اما تمرین ویولن سل کاریست که حتما آن را دنبال خواهم کرد.من برای هر کسی که ویولن سل می‌نوازد احترام زیادی قائل هستم. فکر می‌کنم صدای این ساز بسیار لذت بخش است.

 • ونزدی گذشته دشمن امروز آدامز :

کریستینا ریچی که تا قبل از این در دهه 1990 دو بار به عنوان دختر خانواده آدامز نقش آفرینی کرده بود در این سریال به عنوان دشمن قسم خورده هیولاها ظاهر شده و از ونزدی به عنوان طعمه استفاده می‌کند.

 • تینگ (Thing) و جلوه های ویژه بی نظیرش:

مهمترین فرد برای ونزدی دست ویکتور دوروبانتو بازیگر و شعبده باز رومانیایی است.

تینگ در واقع عموی ونزدی است که به شکل خارق العاده ای با استفاده از جلوه های ویژه تنها میتوان دست این فرد را دید و لحظه ای شک نکرد که یک انسان پشت این نقش است.

شخصیت تینگ در wednesday
 • ملاقات با گرگینه ها :

ایند هم اتاقی گرگینه ونزدی قبل از فیلم برداری این سریال به مدت یک هفته در یک کمپ بوت گرگینه شرکت کرده است که بتواند بهتر این نقش را حس کند !

او به رسانه Seventeen گفته است : من و چند نفر دیگر روی زمین می‌خزیدیم و بر سر هم غرغر می‌کردیم. تجربه بسیار عجیبی بود و من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد. 

 • بدون پلک زدن :

جنا در تمام 8 قسمت این سریال تنها 9 بار پلک زده است که البته آن هم خیلی مشهود نیست و باید توجه زیادی داشته باشید.

اینکار او به بی احساسی و ترسناک بودن ونزدی افزوده است.

بیشتر بخوانید:  آماده سفر باشید؛ بهترین مکان های گردشگری دنیا در سال 2022 کدامند؟

چرا باید سریال ونزدی Wednesday تیم برتون را تماشا کنیم

پوستر سریال ونزدی

ممکن است داستان های ماورایی خیلی دور از زندگی واقعی باشد  اما تیم برتون با استفاده از مشکلات دنیای واقعی نوجوانان و بزرگسالان سریال ونزدی را بسیار نزدیک به دنیای ما کرده است

 • مشکل ونزدی با مادرش که باعث فاصله گرفتن آن ها با یکدیگر شده. دنیای متفاوت کاترین زیتا جونز به عنوان یک کبوتر ذهن خوان و جنا که با همان توانایی ذهن خوانی کلاغ است باعث این فاصله شده است.
 • مشکل پدر و پسر خانواده دوهان که در نبود مادر به سر میبرند و بدون رابطه عاطفی باعث بیدار شدن هاید درون هانتر می شود.

اگر هاید را هیولا در نظر نگیریم هانتر یک قاتل سریالی تمام عیار است که زندگی او شباهت زیادی به قاتلان سریالی دارد. در واقع خوی وحشی و قاتل او درونش پنهان (هاید) شده است.

 • اختلاف دنیای خانواده های عادی مانند کراکستون که به دنبال نسل کشی خانواده های طرد شدگان بوده اگر عمیق تر به این داستان نگاه کنیم نسل کشی هایی که بخاطر نژاد پرستی در دنیای امروز ما می شود بسیار به این موضوع نزدیک است.

و خیلی موارد دیگر که باعث می شود این سریال هم علاقه مندان به داستان های ماورایی را ترغیب به دیدن کند و هم اینکه مخاطبانی که بیشتر تمایل به دیدن واقعیت و مشکلات و دغدغه های واقعی دارند میتوانند از دیدن این سریال لذت ببرند.

آیا فصل دوم سریال ونزدی Wednesday ساخته می‌شود؟

اگر جواب کوتاه و سر راست بخواهید باید به شما بگوییم که احتمال 99% فصل دوم این سریال را خواهیم دید.

اما بعضی از مخاطبان نتفلیکس با توجه به سابقه آن در رها کردن سریال ها این احتمال را می دهند که با توجه به سکوت سازندگان و شبکه NETFLIX خبری از فصل دوم نخواهد بود.

سریال محبوب Daredevil در شبکه نتفلیکس پس از چند فصل رها شد که این سابقه باعث می شود به این فکر فرو برویم که آیا عاقبت ونزدی نیز همینطور خواهد شد؟ اصلا فکرش را هم نکنید

در واقع ادامه‌ی یک سریال به برنامه سازندگان آن بستگی دارد که درباره ی ونزدی که در پایان END?! را می‌ببنیم می‌توان این نتیجه را گرفت که سازندگان برای ادامه ی این سریال با نشان دادن علامت ؟! سرنخ های زیادی برای مخاطب به جای گذاشته‌اند.

جنا اورتگا بازیگر ونزدی

چه سرنخ‌هایی ما را به فصل دوم امیدوار می‌کند؟

چه کسی ونزدی را دنبال می کند؟

در پایان زیور به عنوان هدیه یک گوشی هوشمند به ونزدی هدیه میدهد که پس از روشن کردن آن پیامی برای ونزدی می اید که نشان می دهد یک نفر او را دنبال میکند. کسی که می خواهد ونزدی را از صحنه روزگار حذف کند.

اگر به شواهد و حضور این فرد در تمام لحظه های ونزدی توجه کنیم متوجه میشویم او هم در آکادمی نورمور حضور دارد. کسی که قصد دارد منجی نورمور را حذف کند.

 • سرنوشت نورمور بدون مدیر چه می شود؟

پس از اینکه خانم ویمز کشته شد سرنوشت نورمور باید دست کسی سپرده شود که بتواند با چالش های جدید این آکادمی روبرو شود. شخصی با اقتدار و دلسوزی بانو ویمز که پسر شهردار را مسئول نظافت نورمور کرد تا هیچ انسان عادی دیگری فکر آسیب رساندن به طرد شدگان را نکند. پس میتوان احتمال ورود بازیگران جدید را داد.

 • سرنوشت هاید :
بیشتر بخوانید:  اینستاگرام از مرز 300 میلیون کاربر فعال در ماه گذشت

در قسمت پایانی میبینیم که هانتر با زنجیرهایی که به او وصل شده در حال انتقال به مکانی نا معلوم است که ناگهان شروع به تبدیل شدن میکند. اما مشخص نمی شود موفق به فرار از دست پلیس میشود و برای انتقام بر میگردد یا خیر.

 • مادر بیانکا او را پس می گیرد؟

با توجه به شخصیت مرموز بیانکا و اعترافات مادر او در خصوص بد ذات بودن آن ها باید منتظر بود تا دید سرنوشت خانواده برکلی چه خواهد شد.

 • پدر زیویر :

با توجه به اینکه پدر زیور فرد معروفی است باید دید آیا به ونزدی اضافه خواهد شد یا خیر.

و خیلی سرنخ های دیگر که ما را برای انتظار امیدوار میکند.

آیا ونزدی جادوگر است؟

این قسمت امکان اسپویل سریال ونزدی Wednesday را دارد

زمانی که ونزدی متوجه توانایی خود می شود گودی آدامز که جادو گر بوده است به کمک او می اید تا بتواند این توانایی را کنترل کند.

در قسمت پایانی داستان میبینیم که گودی برای نجات دادن جنا از مرگ روح خود را به او می بخشد. این اتفاق این سوال را برای ما بوجود می آورد که آیا توانایی های گودی به او منتقل می شود یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال باید منتظر فصل های بعدی داستان باشیم.

نقدهای منتقدین درباره‌ی سریال ونزدی Wednesday افسانه ای
 • بهترین نظر منتقدین:

آرزو امین | Collider (امتیاز 100/91) :

” سریال ونزدی Wednesday توانسته تمام جنبه‌هایی را حفظ کند که این داستان‌ها و کاراکترها را خاص کرده است و توانسته داستان را از ژانر معمول خود خارج و به چیزی بالغ‌تر و فراطبیعی‌تر تبدیل کند. با این حال، هیچ گاه احساسات، طنز و ترسناکی این داستان را از بین نبرده است.”

 • منتقدانه ترین نظر:

کارولین فرامکی | Variety (امتیاز 100/50) :

” با وجود نقش‌آفرینی درخشان جنا اورتگا، سریال ونزدی Wednesday نتوانسته آن طور که باید عجیب و غریب بودن داستان خانواده آدامز را در خودش جای بدهد و بیشتر شبیه به دیگر سریال‌های تینیجری نتفلیکس است. این سریال با استفاده از نام و آوازه این فرنچایز توجه بیننده‌ها را به خودش جلب کرده اما نتوانسته به اثری برجسته تبدیل شود.”

جوایز و نامزدی های فیلم ونزدی
جوایز و نامزدی ها فیلم ونزدی

سریال ونزدی Wednesday نامزد دریافت جایزه بهترین مجموعه تلوزیونی کمدی-ترسناک در هشتادمین مراسم گلدن گلوب شده است.

همچنین جنا اورتگا Jenna Ortega بازیگر نقش ونزدی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن مجموعه تلویزیونی کمدی-ترسناک در این جشنواره شده است.

اگر دنبال سریال های جذاب دیگر هستید می‌توانید مقالات ما راجع به اسکویید گیم و اهل جهنم را هم مطالعه کنید.

دانلود سریال ونزدی با زیرنویس فارسی چسبیده
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 3.9