سوالات متداول گوگل که بی اساس باشند، بدون پاسخ می‌مانند!

سوالات متداول گوگل

موتور جستجوگر گوگل با به‌روز‌رسانی ویژگی «featured snippets» کاری می‌کند تا تعداد خطا‌های اغلب خنده دار کاهش یافته و دیگر مجبور نباشد به سوالات متداول گوگل و بی پایه و اساس پاسخ دهد.

رئیس بخش جستجوی گوگل در قالب یک پست وبلاگی گفت: «ما سیستم‌های خود را به نحوی آموزش داده ایم تا در زمینه تشخیص و شناسایی این نوع پیش‌فرض‌های نادرست بهتر از قبل عمل کنند. این شرکت اعلام کرده که گوگل روند دادن پاسخ‌های سریع به سوالات بی پایه و اساس را متوقف می‌کند زیرا به دنبال بهبود خدمات «featured snippets» موتور جستجوگر خود است.

با این به‌روز‌رسانی جلوی پاسخ دادن به سوال‌های بی پایه و اساس تا 40 درصد گرفته می‌شود.

Snippetها، که گاهی اوقات از آن‌ها به عنوان پاسخ‌هایی ویژه به سوالات مطرح شده در قالب موتور جستجوگر گوگل نام برده می‌شود، مدت‌هاست که سنگ بنای استراتژی هوش مصنوعی این شرکت را تشکیل داده اند. همین فناوری به اسپیکر‌های هوشمند، دستیاران صوتی گوگل و موتور جستجوگر شرکت این قدرت و اجازه را می‌دهد تا برای سوال‌های مطرح شده در موتور جستجوگر بدون نیاز به کلیک بر روی وبسایت‌های دیگر موجود در دنیای اینترنت، پاسخی سریع و درخور بیابد.

در این راستا پاسخ‌هایی که به طور خودکار حاصل جستجو در میان محتوای دیگر وبسایت‌های موجود در دنیای اینترنت می‌باشند، برای مدتی طولانی خاری در چشم گوگل به شمار رفته اند. در سال 2017، این شرکت متهم به انتشار یک سری اخبار جعلی در پاسخ به این سوال شد که «آیا اوباما در حال برنامه ریزی برای انجام یک کودتا است؟» در ادامه دستیار صوتی گوگل با خوشحالی به کاربران گفت که «اوباما ممکن است مشغول برنامه ریزی برای انجام یک کودتای کمونیستی باشد.» لازم به ذکر است که این اطلاعات در یک وبسایت با محوریت توهم توطئه منتشر شده بود.

در تلاش برای رسیدگی به علت ارتکاب چنین اشتباهاتی، گوگل در پاسخ به سوالی که ممکن است پاسخ مناسب و درخوری برای آن وجود نداشته باشد، هشدار «data void» را بدهد.

این پاسخ به سوالات متداول گوگل می‌تواند به مثابه یک راهنمایی بوده و به شما در زمینه پیدا کردن پاسخی مناسب برای سوال مورد نظر خود مشاوره دهد.

منبع: theguardian