شبکه اجتماعی ایلان ماسک راه اندازی می‌شود

شبکه اجتماعی ایلان ماسک

شبکه اجتماعی ایلان ماسک راه اندازی خواهد شد؟ مدیر عامل تسلا به طور جدی در فکر و اندیشه آن است تا یک شبکه اجتماعی با ظاهری ضد توییتر راه اندازی کند زیرا به گفته او این شبکه اجتماعی از «اصل آزادی بیان» تبعیت نمی‌کند. ایلان ماسک در توییتر دست به راه اندازی یک نظرسنجی زده و از فالوئر‌هایش پرسید که آیا فکر می‌کنند این پلتفرم به شدت از آزادی بیان حمایت می‌کند یا خیر؟ او در ادامه تاکید کرد که مساله جدی است و افشا کرد که عواقب این نظرسنجی مهم خواهد بود. او در نهایت از کاربران خواست تا لطفا با دقت رای دهند.

مطالعه بیشتر: شبکه اجتماعی بی ریل

پس از طرح درخواست، بیش از 70 درصد از کاربران این طور رای دادند که احساس می‌کنند شبکه اجتماعی توییتر مکانی ایده آل برای برقراری ارتباط آزاد نیست. وقتی از مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک سوال شد که آیا می‌خواهد شکاف ایجاد شده در توییتر بر اساس یک الگوریتم «open-source» را پر کرده و الگوریتمی را تعریف نماید که بر مبنای آن آزادی بیان و پایبندی به این اصل مهم در اولویت قرار داشته باشد، ایلان ماسک گفت که به این موضوع جدی فکر می‌کند.

توییت ایلان ماسک برای توییتر

ایلان ماسک در ادامه خاطرنشان کرد: «با توجه به این موضوع که شبکه اجتماعی توییتر عملا نقش میدان عمومی شهر را داشته و قرار است چنین نقشی را به درستی ایفا نماید، عدم پایبندی به اصول آزادی بیان اساسا دموکراسی را تضعیف خواهد کرد.» به هر حال، شبکه اجتماعی ایلان ماسک قصد که وی قصد راه اندازی آن را دارد، حتی در ظاهر نیز شبیه به تیک تاک نخواهد بود زیرا اپلیکیشنی است که حس نوعی حمله هوش مصنوعی را آشکارا به فرد تلقین می‌کند.»

مطالعه بیشتر: تبریک سال نو با تسلا و ایلان ماسک

ایلان ماسک در اظهار نظری گفت: «من ترجیح می‌دهم که با ظرافت مورد حمله فناوری هوش مصنوعی قرار بگیرم که شامل یک شاخه گل رز، چند عدد شمع، شوخی‌های خنده دار و غیره خواهد شد.»

منبع: www.designtaxi.com