شهر موش‌ها ، از نوستالژی تا پیوند نسل‌ها

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

«می‌رم مدرسه. جیبام پره فندق و پسته…»
کُپل، خوشخواب، نارنجی، سرمایی، دُم باریک، اسمشو نبر و … همۀ خاطرات نوستالژیک یک دهه!
mooshna-banner
برای آنهایی که به خاطر ندارند باید یادآور شوم که سریالی با نام مدرسه موش‌ها در ابتدای دهۀ 60 از تلویزیون پخش می‌شد و با موفقیت چشمگیری روبرو شد و سبب شد تا فیلمی با نام شهر موش‌ها در همان سال‌ها ساخته شود. اما حالا در دهۀ نود بازهم شهر موش‌ها در حال شکل‌گیری‌ست.

یک کار فرهنگی، اثری هنری و شاید بتوان گفت یک کار مارکتینگ درست و بلند مدت در سینما.
شهر موش‌ها با طرحی نو و نه فقط به شکل یک فیلم دو ساعته بلکه با یک رسالت برای پیوند نسل از دهۀ 60 با فرزندانشان در حال آمده شدن است.
خانم‌ها منیژه حکمت و مرضیه برومند برای معرفی فیلم جدید شهر موش‌ها دست به ابتکاری زیبا زده‌اند و خیلی زودتر از شروع کمپین تبلیغات اصلی، از طریق اینترنت مارکتینگ کارشان را آغاز کرده و از قدم‌های اول مراحل تولید طرفداران سریال تلویزیونی مدرسه موشها و قسمت اول شهر موش‌ها را با خود همگام کرده‌اند.

در این فیلم ساکنین شهر موش ها، حالا دیگر همچون بینندگانشان در دهۀ 60 سن و سالی دارند و به گفتۀ خانم حکمت: کُپل و نارنجی با یکدیگر ازدواج کردند و کپلک و صورتی فرزندان آنها هستند، تاژبانو نیز خدمتکار آنها است.
mooshna-broomand
از نکات قابل توجه در این طرح حضور حامیان مطرحی همچون « بانک گردشگری » به همراه شرکت‌های « کرمان موتور »، « مینو »، « تاژ » و … هستند که از ابتدای شروع طرح حضور دارند.
البته این اولین حضور بانک‌ها بعنوان حامی اصلی در پروژه‌های سینمایی نیست و شاید بتوان موفقیت بانک پاسارگاد در سرمایه‌گذاری فیلم « جدایی نادر از سیمین » را دلیلی بر این حرکت‌ از سوی دیگر بانک‌ها دانست.
madar-bozorge2
خبرگزاری شهر موشها یا « موشنا » علاوه بر پوشش خبری و تصویری پروژه بخش‌های مختلف دیگری مانند موشوند ( کلوب اعضای شهر موشها) و مسابقات و نظرسنجی را نیز شامل می‌شود. بخش‌های دیگر این خبرگزاری شامل گزارش، مصاحبه، خاطرات، مروری بر قسمت‌های پیشین فیلم‌ سینمایی شهر موشها، مجموعه‌ تلویزیونی مدرسه موشها و همچنین بخش‌های آموزشی و سرگرمی است.

بیشتر بخوانید:  تبلیغ عجیب تبرک و معمای این تبلیغ جالب؛ دلت خواست؟!

در کلوب طرفداران شهر موشها افرادی همچون هانیه توسلی، رضا عطاران٬ فرهاد آییش٬ محمدرضا هدایتی، ویشکا آسایش، علیرضا خمسه، همایون شجریان و جواد خیابانی حضور دارند که این را نیز باید از تفکرات جذب مخاطبین در این طرح دانست.
mooshna-site
البته باید گفت موشنا یک خبرگزاری نیست، یک طرح مارکتینگ بسیار هوشمندانه و همگام با عصر جدید است که در رسانه اینترنت ایجاد شده و با کلوب موشوند و طرح فروش عروسک‌های دوست داشتنی به طرفداران، یک نمونه کامل از یک پروژۀ تجاری در صنعت سینماست و به امید اینکه تمام سینماگران با سوق به این نوع رویکرد بازاریابی، موجب رشد سینمای ایران شوند.
اگر دوست دارید بهتر است سری به وب‌سایت موشنا بزنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0