ظهور پدیده ای به نام فروش اجتماعی: راز و رمز معامله در رسانه‌های اجتماعی

ظهور پدیده ای به نام فروش اجتماعی: راز و رمز معامله در رسانه‌های اجتماعی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

ظهور پدیده ای به نام فروش اجتماعی: راز و رمز معامله در رسانه‌های اجتماعی

 

تغییر رویکرد و تمایل به تجارت الکترونیک در یک سال گذشته با سرعت بسیار زیادی شتاب گرفته و باعث شده تا انتظارات مشتری از این سبک داد و ستد بالا برود. یک سری عادت‌های رفتاری جدید در زندگی روزمره ریشه دوانده که از آن جمله می‌توان به استفاده روزافزون از رسانه‌های اجتماعی اشاره کرد. رسانه‌های اجتماعی سهم بزرگی در نحوه کشف و آشنایی مصرف کنندگان با محصولات جدید و خلق یک مکان با انعطاف پذیری بالا دارند که کانون همگرایی رسانه‌های اجتماعی و تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

بزرگترین و مهمترین کانون تعامل

رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های آنلاین در حال حاضر به بزرگ ترین و مهم ترین کانون‌های تعامل میان مصرف کنندگان و برند‌ها تبدیل شده اند و در آن جا برند‌ها می‌توانند ترتیب گفتگو‌هایی عمیق‌ تر و معنادار تری را با مصرف کنندگان خود بدهند. 81% از مصرف کنندگان در اینستاگرام با محصولات جدید آشنا شده و 80% از آن‌ها از این رسانه اجتماعی پر طرفدار در پروسه تصمیم گیری برای خرید استفاده می‌کنند. تغییر استراتژیک عملکرد برند‌ها در رسانه‌های اجتماعی، از لحاظ نحوه نگاه کردن به قیف فروش خود و از لحاظ میزان بازدهی سرمایه گذاری (ROI) در فضای مجازی از محبوبیت فراوانی برخوردار بوده و طرفداران زیادی دارد.

به این ترتیب نه تنها فرصت‌های جدیدی برای ایجاد ارتباطات عمیق تر بین برند و مخاطبان فراهم می‌شود بلکه برند‌ها نیز از رسانه‌های اجتماعی به عنوان بستری برای انتقال بیشتر تجارب ارزشمند خود به مشتریانشان بهره خواهند برد.

بیشتر بخوانید:  کمپین تبلیغاتی ایکیا برای کمک به افراد بی خانمان

مصرف کنندگان می‌توانند با دسترسی بیشتر به برند‌ها و محصولاتشان ببینند که دیگران پس از استفاده چه نظراتی راجع به یک محصول یا برند خاص دارند. به این ترتیب تصویری واقعی از برند به دست می‌آید. کسب تجربه ای چنین مفید و سودمند باعث می‌شود تا تنها با لمس یک دکمه کالای مورد نظر را خریداری کرد.

پس از وبسایت اصلی، رسانه‌های اجتماعی دومین کانال مهم بازاریابی برای تبلیغات برند‌های پوشاک جهانی به شمار می‌روند. رسانه‌های اجتماعی محل مناسبی برای تبلیغ محصولات خواهند بود.

بیشتر بخوانید : افزایش فالوور اینستاگرام

ظهور پدیده ای به نام فروش اجتماعی: راز و رمز معامله در رسانه‌های اجتماعی

تدوین یک استراتژی بصری و محتوایی منسجم در فروش اجتماعی

در مسیر ترکیب تجارت الکترونیک ( فروش اجتماعی ) با رسانه‌های اجتماعی به منظور خلق یک نقطه تماس یا نقطه تعامل کاربر با محصول، چالش بزرگ پیش پای برند‌ها تولید انواع مختلف محتوا متناسب با این پلتفرم بخصوص است.

گاهی اوقات تعیین مقدار دقیق محتوای مورد نیاز برای انتقال صحیح آن می‌تواند یک چالش در مسیر حفظ ثبات در طول ارتباط با مشتری به حساب آید اما لازم نیست که مساله را انقدر پیچیده کنیم. مصرف کننده هرگز به دنبال چیزی شگفت انگیز و غیر عادی نیست. تنها چیزی که او می‌خواهد ارائه کالای مورد نظر و سهولت در امر خرید است.

ظهور پدیده ای به نام فروش اجتماعی: راز و رمز معامله در رسانه‌های اجتماعی

میزان درآمد را تا 23 درصد با فروش اجتماعی رسانه ها افزایش دهید

بر اساس مطالعه ای که اخیر مجله فوربس انجام داد مشخص شد که ارائه مداوم یک برند در چندین پلتفرم مختلف می‌تواند میزان درامد ان را تا 23% افزایش دهد. این بدان معنی است که برند‌ها باید بتوانند به کرات از محتوای خود در کانال‌های مختلف استفاده کنند و دست به ایجاد یک هویت بصری و یک استراتژی محتوایی منسجم بزنند.

بیشتر بخوانید:  6 نکته در سئو محتوا که باید حتما آنها را در سال 2023 رعایت کنید

56% از میزان فروش یک برند از طریق تبلیغات دیجیتال می‌تواند ارتباط مستقیمی با خلاقیت داشته باشد، بنابراین با دقت به مخاطبان خود گوش دهید، هویت بصری خود را تقویت کنید و اصل خلاقیت مستمر در کانال‌ها را هیچ وقت از یاد نبرید. رسانه‎‌های اجتماعی نه تنها مجالی برای برند سازی بلکه فرصتی عظیم برای تغییر نیز به شمار می‌روند. در این راستا باید همواره اطمینان حاصل کنید که  که امکان خرید از همه انواع مختلف رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های آنلاین وجود داشته باشد.

باید همیشه مطمئن بود که در هر راه ارتباطی، گزینه ای برای کشف محصول مورد نظر و خرید ان توسط مشتری تعبیه شده است. باید ضمن تلاش برای کشف دیدگاه‌های مختلف موجود در یک جامعه، با استفاده از داستان برند و هویت بصری خود یک نوع استراتژی خاص را تعیین کنید تا به واسطه ان و بر اساس نوع نگاه مردم، دست به تغذیه موتور تولید محتوا زد. در این میان هوش مصنوعی نیز می‌تواند به برند‌ها کمک کند تا کنار رقبای خود به جایگاهی برتر دست یابند.

 

منبع : www.thedrum.com

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0