«عنکبوت» به سینماها آمد/ محسن تنابنده نقش کدام قاتل زنجیره‌ای را بازی می‌کند؟

فیلم عنکبوت
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

فیلم سینمایی «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد که از امروز اکران شده، درباره شخصیتی به نام سعید حنایی قاتل زنجیره‌ای مشهور اهل مشهد است که در سال‌های انتهای دهه هفتاد، 16 زن خیابانی را به قتل رساند.

او کارگر ساختمانی بود. فرد بی‌سوادی که با انگیزه مذهبی و به علت تلقی اشتباه از دین، این شیوه را انتخاب کرده بود تا جامعه را از حضور زنان خیابانی پاک کند. او در دادگاه، یکی از انگیزه‌هایش برای این قتل‌ها را مزاحمت خیابانی برای همسرش دانسته بود که چند روز پیش از اولین قتل، اتفاق افتاده بود.

فیلم سینمایی عنکبوت

حنایی در اعترافاتش گفته بود حس می‌کند 16 سوسک را کشته. در عین حال، نکته عجیب در این پرونده، آن است که سعید حنایی به 13 مورد از این زنان، تجاوز هم کرده بود. او در اعترافاتش توضیح داده که پس از بعضی جنایات، سر صحنه قتل می‌رفته و به جابه‌جایی جسدها هم کمک می‌کرده است. این فرد قتل‌ها را در فاصله زمانی مرداد 1379 تا مرداد 1380 انجام داد و جسدها را در نقاط مختلف سطح شهر مشهد رها کرد.

جنایت‌های سعید حنایی در رسانه‌های داخلی بازتاب فراوانی یافت، تا جایی که به او لقب «قاتل عنکبوتی» دادند. در آن زمان ماجرا حتی به رسانه‌های بین‌المللی هم کشیده شد. در نتیجه در هفته‌های آخر پیش از دستگیری او، مأموران پلیس در بسیاری از نقاط شهر مشهد حضور داشتند و خودروهای عبوری را می‌گشتند.

در این فیلم، علاوه بر محسن تنابنده که در نقش این قاتل زنجیره‌ای جلوی دوربین رفته، چهره‌هایی چون ساره بیات، شیرین یزدان‌بخش، ماهور الوند و مینا ساداتی بازی کرده‌اند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0