بستن
بازاریابیبرندینگمقاله

تجربه خرید از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا DigiKala Customer experience

فروشگاه-اینترنتی-دیجیکالا

مطلبی در مورد تجربه خرید از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا و نقش مؤثر آن در فرهنگ‌سازی خرید اینترنتی در ایران نوشته بودم که تصمیم گرفتم آن را به شکل دوره‌ای بروز کنم.

مطمئناً موفقیت‌های این برند بر کسی پوشیده نیست، فروشگاه اینترنتی اول کشور که از یک سایت بررسی دوربین‌های دیجیتال شروع کرد و امروز معروف‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور است.

نسخه اول این مقاله در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ / نسخه دوم مربوط به تاریخ آذز ۱۳۹۷ است.
digikala-website
فکر می‌کنم نقد برخی از فعالیت‌ها و عملکردهای این فروشگاه نه تنها از دستاوردها و ارزش‌های آن نمی‌کاهد بلکه کمک خواهد کرد تا این برند بتواند با رفع برخی از ایرادات خود، پله‌های موفقیت را سریع‌تر بپیماید.
می‌خواهم در مورد تجربه خرید Customer experience – CX از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا بنویسم و خوشحال خواهم شد که شما هم اگر تجربه‌ای از این دست دارید در انتهای مطلب با من به اشتراک بگذارید.
customer-experience-leadership
چند مشکلی که در تجربه خرید از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا داشتم:

۱- تجربه خرید یک محصول و دریافت محصول دیگر!

در بخش شگفت انگیز یک کفش از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا با نام برند X سفارش دادم؛ اتفاق اولی که افتاد این بود که ساعت دریافت را برای ساعت ۱۸ عصر به بعد تنظیم کردم تا در منزل باشم اما در روز تحویل پیک دیجی‌کالا ساعت ۱۶ تماس گرفت و گفت کارهای من تمام شده و نزدیک محل سکونت شما هستم، اصرار بر این داشت که کفش را زودتر بیاورد تحویل منزل دهد غافل از این که من سرکار هستم و برای همین ساعت ۱۸ به بعد را انتخاب کرده‌ام!

نکته دوم این بود که وقتی بسته مربوط به کفش برند X را دریافت و باز کردم، متوجه شدم که فروشگاه دیجیکالا نه تنها کفش برند Y را اشتباها ارسال کرده بلکه کفش ارسالی حتی مشابه کفشی نبود که آن را سفارش اینترنتی داده بودم! نکته جالب‌تر این بود که برند Y اصلا در سایت دیجیکالا اصلا وجود نداشت!

۲- کار اشتباه در پس گرفتن اشتباه دیجی کالا

پیرو مشکل اولی که نوشته‌ام، پس از تماس و شرح ماجرا، اپراتور گفت زمان باز پس گرفتن کالا در دیجی‌کالا ساعت‌ها و روزهای محدودی هست و به جز آن زمان‌ها امکان پس گرفتن وجود ندارد!
واقعا جای تعجب هست که فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا یک کالا را اشتباهی برای مشتری ارسال می‌کند و برای پس گرفتن اشتباه خود زمان تعیین می‌کند!

۳- تامین کنندگانی که آبروی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را می‌برند

امسال یکی از تغییراتی که فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا به خود دید تغییر در روش تامین کالا به شکل مارکت پلیس Marketplace بود. در این ساختار نه تنها یک کالا را خود دیجی‌کالا تامین می‌کرد بلکه از فروشگاه‌های فیزیکی دیگر و گارانتی‌های دیگری نیز امکان خرید داشتید. اما مشکلات متعددی در این بخش برای کاربران پیش آمده است که برخی از آنها عبارت هستند از قیمت بالاتر نسبت به بازار، کیفیت پایین کالا نسبت به واقعیت مندرج در سایت، تغییر در ویژگی‌های محصول و … همه این موارد موجب ایجاد یک تجربه خرید ناموفق از سوی مشتریان فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا شده است.

۴- قاتل روکولند!

در دنیا کسب‌وکارهای بزرگ، رقبای خود را می‌خرند کاری که فروشگاه دیجی‌کالا در مورد روکولند انجام داد و کمی بعد علاوه بر خاموش کردن سوپر مارکت اینترنتی روکولند بخش بزرگ از نیروهای آن را تعدیل کرد. اما تجربه خرید از سوپر مارکت دیجی کالا باید متفاوت از بخش‌های دیگر باشد چرا که تحویل آن به شکل روزانه و با هزینه خواهد بود. البته فراموش نکنید که شما در یک سبد کالای خود را از دیجی‌کالا نخواهید گرفت و عملا دو سبد خواهید داشت.
*اگر شما تجربه خرید از سوپر مارکت دیجی‌کالا دارید خیلی خوشحال میشم که برای من در بخش دیدگاه همین مطلب بنویسید.

۵- زمان دریافت محصول از دیجی کالا

در هنگام خرید کالا از فروشگاه، زمان دریافت محصول خریداری‌شده توسط مشتری تعیین می‌شود.
مشتری هر زمان که وقت داشته باشد به فروشگاه سر می‌زند و کالای خود را دریافت می‌کند. در مورد کالاهای بزرگ‌تر مانند یخچال و گاز و … نیز مشتری زمانی که در منزل هست را اعلام می‌کنند تا کالا برای وی ارسال شود.

اما در دیجی‌کالا این متصدی است که برای شما زمان در خانه ماندن مشتری را برایش تعیین‌و‌تکلیف می‌کند. اگر هم از متصدی درخواست کمی انعطاف‌پذیری شود با پاسخی جالب روبرو خواهد شد که زمان ارسال سفارشات به‌شکل سیستمی و اتوماتیک بوده و امکان تغییر زمان دریافت کالا وجود ندارد! حال فرض کنید مشتری بخواهد هدیه‌ای را برای فردی ارسال کند!
این در حالی است که در بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی دنیا زمان دریافت کالا توسط مشتری در زمان تکمیل فرم خرید انتخاب می‌شود.

۶- هدیه دادن به دوستان از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

اگر می‌خواهید به دوست خود یک کادوی دیجیتال هدیه بدهید و او را غافل‌گیر کنید، بهتر است فعلاً سراغ دیجی‌کالا نروید!
هرچند این فروشگاه اینترنتی به مشتری امکان می‌دهد که کالایی را به‌عنوان هدیه انتخاب، کادو پیچ و ارسال کند، اما از آنجا که روند ارسال هدیه کامل و جامع بررسی‌نشده است، مشتری با مشکلاتی روبرو خواهد شد.
digikala-office
برای مثال مشتری می‌تواند در بخش تکمیل اطلاعات، آدرس دریافت‌کننده هدیه را در بخش “آدرس جدید نشانی گیرنده” وارد کند اما باید دقت کرد که اطلاعات تماس نباید شماره هدیه‌گیرنده باشد! چرا که متصدی با آن شماره تماس می‌گیرد و از وی در مورد تأیید خریدش سوال کرده و زمانی که باید در خانه بماند تا هدیه را تحویل بگیرد را اعلام می‌کند! و البته اینگونه است که هدیه‌گیرندۀ از همه‌جا بی‌خبر غافل‌گیر می‌شود!
متأسفانه در حال‌حاضر جایی برای اینکه مشتری بتواند اعلام کند که این شماره مربوط به هدیه‌گیرنده است یا خریدار وجود ندارد.
digikala-cx

۷- تخفیف ۵۰ درصدی دیجی کالا !

اسفند ماه ۱۳۹۷ برای خرید یک کالا ( آینه دکوراتیو سایان هوم طرح شش ضلعی مجموعه ۱۰ تکه ) اقدام کردم که این کالا را به قیمت ۱۷۰ هزار تومان خریداری کردم. مجدد با توجه به یک مشکل که برای یکی از آینه ها پیش آمد کرد تصمیم گرفتم در تیر ماه ۱۳۹۸ برای خرید یک بسته اقدام کنم. قیمتی که در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا مواجه شدم عدد ۴۲۸ هزار تومان بود که در عین ناباوری با یک تخفیف ۵۰ درصدی به عدد ۲۱۴ هزار تومان تقلیل یافته بود.

مروری بر دیگر تخفیفات دیجی کالا نشان میدهد که عملا کالا با قیمتی بسیار بالاتر از ارزش واقعی در بازار در حال فروش با تخفیفات غیر واقعی هستند. این نوع بازاریابی از فروشگاه اینترنتی رتبه یک ایران کاری به دور از حرفه‌ای گری است.


نظر برخی از کاربران شبکه اجتماعی لینکدین در مورد تجربه خرید فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا در پاسخ به این مطلب را در اینجا ذکر می‌کنم:

اشکان حسین‌پور :
متاسفانه قیمت گوشی های موبایل فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا اکثرا گرانتر از بازار است ، مواردی که در گوشی های ارزان قیمت اختلاف پنجاه هزار تومانی وجود دارد.

زهرا یاراحمدی :
من تقریبا تمام کالا های دیجیتالی رو از این سایت خریداری میکنم. تا به حال مشکلی نداشتم و همیشه قیمت ها کمتر از بیرون بوده بعلاوه اینکه وقتم رو هم تو این هوای الوده تو خیابان های تهران تلف نکردم. مشتری مداری خوبی هم دارن . حتی نزدیک سال نو هدیه هم فرستادن. درسته که ممکنه که تو هر کار جدید و نوظهوری مشکل باشه اما نباید انقدر بزرگش کرد. ولی خوب خیلی کارهای دیگه هم میتونن انجام بدن که بهتره و نیاز به زمان بیشتر داره.

فرشاد ثابت :
من اصلا تجربه خوبی نداشتم. چیزی که خریدم از بازار گرونتر بود و خدمات حمل ونقل هم بسیار بد بود. رفتار کارشناسها پیکی هم که بسته رو تحویل داد خیلی بد بود. من دیگه ازش خرید نمیکنم.

احسان هادی‌نژاد :
تجربه خرید ار “دیجی کالا” واقعا تجربه شیرین و دلچسبیه، شاید آرامش در انتخاب و اطمینان از اصالت کالا اولین دستاورد دیجی کالا بوده و ما رو از هیاهوی بازار بی قانون دور کرده ، به همه این خوبیها حالا می تونید اینها رو هم اضافه کنید: دسته بندی های دقیق ، پیگیری سریع ، موجود بودن کالا در هنگام ثبت و ثابت بودن قیمت کالا تا اتمام فرآیند خرید ( اینها معضلاتیست که کم و بیش در فروشگاه های دیگر ایرانی وجود دارد)، من خیلی دوست دارم کسانی که در جریان اینگونه الگو های موفق هستند وارد بحث شوند و به ترویج آن کمک کنند ، شاید الگوی دیجی کالا سایت “آمازون” باشد که البته با رویکرد جدیدی که با کمک به انتشار کتاب و فروش آن در پیش گرفته این امر دور از ذهن هم نیست

علی عقیلی :
اخیرا ایمیلی از دیجی کالا برایم آمد به این مضمون که اگر کالایی از ما خریده اید و بعدا در جایی دیدید که آن کالا را ارزانتر می فروشند آن فروشگاه را به ما معرفی کنید و اضافه پرداختی تان را به شما عودت میدهیم ؟!! واقعا معلوم است این دوستان به دنبال چه چیزی هستند ؟ آیا میخواهند به مشتری ثابت کنند بهترین قیمت را خرید کرده است یا به جنگ با بازار بروند ؟

سعید کاسکو :
البته در مورد خريد محصولات لوازم تحرير در ميان كالاهاي ديجيتال فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا بايد بگم كه اين هم از همان نام گذاري هاييست كه در ايران بسيار شاهدش بوديم و در زمان توسعه شركت تناسب نام و كالا به هم ميخورد كه جديدترين آنها هم هود مكث بود كه الان لوازم آشپزخانه هم ميزند.
شايد كمی از مشكلات پيش آمده در ديج كالا بعلت تغيير ماهيت و بزرگ شدن آن است، اميدوارم پس از گذراندن اين دوره ، مديران توانای اين مجموعه كمي مكث كنند و سيستم را به دوره بعد آماده كنند

سامان معصومی :
با گزینه اول مخالفم ولی مورد دوم خیلی جالب بود بهش فکر نکرده بودم


آیا شما هم تا به‌حال تجربه خرید از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا و مشکلاتی از این دست داشتید؟ آن را با من و خوانندگان آیمارکتور در بخش نظرات در میان بگذارید.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
به دنبال رشد سریع استفاده از اینترنت در ایران، مردم شروع به اعتماد به خریدهای
تجربه کاربری (UX) به تعامل افراد و محصول بر می‌گردد و با مقیاس‌هایی چون میزان
کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی از آن فرصت‌های نابی است که همه به دنبال آن هستند، از
برچسب : Customer experienceتجربه خریدتجربه خرید اینترنتیتجربه خرید دیجی کالاتجربه خرید دیجیکالادیجی‌کالافروشگاه اینترنتیفروشگاه اینترنتی دیجی‌کالافروشگاه دیجی کالافروشگاه دیجی‌کالامشتری‌مداریمشکلات دیجیکالا
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

77 دیدگاه

  1. سلام
   ديجي كالا به هيچ عنوان پس از خريد محصول پاسخگو نيست
   وسيله اي كه خريد كردم عيب داشت درخواست مرجوعي دادم تاييد شد و زمان تعيين كردن براي پس گرفتن كالا اما
   متاسفانه به هيچ عنوان نميان تحويل بگيرن با وجود پيگيري هاي فراوان
   كار ديجي كالا شده سر كار گذاشتن مردم
   #تحريم ديجي كالا

 1. با عرض سلام و تبریک سال نو.
  من با نظر آقای سعید کاسکو مخالفم. چون میشه برداشت های متفاوتی از اسم فروشگاه کرد. حتما لازم نیست که بگیم دیجی کالا یعنی کالای دیجیتال. شاید منظور خرید کالا به سبک دیجیتال باشه!

  1. متاسفانه از دیجی کالا گوشی خریدم . زمانی که رسید چک کردم و دیدم که برچسب گارانتی داره و با خودم گفتم پس قطعا هیچ مشکلی نداره . بعد از برداشتن برچسب گارانتی بادصحنه بدی مواجه شدم . دور گوشی هیچ کاوری نبود . شارژ اولیه هم نداشت . با خدمات تماس گرفتم و در کمال ناباوری گفتن اینا دلیلی بر این نیست که گوشی قبلا باز شده . جالب اینجاس که کاور گوشی تو جعبه بود اما زیر گوشی بود . در مورد شارژ اولیه توضیح خواستم و گفتن طبیعیه که قانع نشدم . بعد از قطع کردن بیشتر ب گوشی دقت کردم و دیدم روی قاب پشتی گوشی خط افتاده . جای سیم کارت قبلا استفاده شده و سوارخ خروجی سیم کارت لب پر شده بود . گوشیو به شارژ زدم . روشن شد . بدون هیچ پیغام اولیه و تنظیمات اولیه اومد صفحه اول . در صورتی که هر کسی یک بار گوشی خریده باشه میدونه اولین بار که گوشیو روشن میکنی یک سری توضیحات اولیه و راهنمای اولیه داره و بعد گوشی به صفحه اصلی میره . دوباره زنگ زدم و این بار بالاخره قبول کردن گوشی رو مرجوع کنن اما با این اوصاف گفتن ملاک کارشناسی تیم ما هست و ممکن تایید نشه . کالا رو جمعه تحویل گرفتم و گفتن اولین روز مرجوعی ۱ شنبه اس . یک شنبه بعد از کلی انتظار تحویل گرفتن . و الان سه شنبه هست و هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده . تماس هم گرفتم میکن داره کارشناسی میشه از طریق پیامک اطلاع میدیم . لازم میدونم این نکته رو اشاره کنم بار اولی نیست که گوشی میگیرم و دفعه قبل هم همین بلا سرم اومد امل گفتم همون یک بار بوده و بعد از ۳ سال دوباره گوشی سفارش دادم که این اتفاق افتاد . دفعه قبل هم دیر متوجه این موضوع شدم و زمان مرجوع کردن گذشته بود . وسوسه ۳۰۰ هزار تومان ارزون تر از بازار بودن باعث شد به این دردسر بیوفتم . لطفا کالای دیجیتال رو به صورت حضوری بخرید . قضاوت با شما

 2. سلام
  اشکالاتی که بیان کردین خیلی جزیی و قابل چشم پوشیه و مسئله ای نیست که بخواید اینقدر بزرک کنید.
  برای مورد اول دیگه تقصیری ندارند انقدر حجم سفارشات زیاد هست که فرصتی برای تحویل باقی نمیمونه و مورد دوم خوب مورد دوم تقصیر خودمونه اخه شماره کادو گیرنده رو برا چی بدیم دیجی کالا ؟؟! زمانی رو که فکر میکنیم خونه هستن خودمون تعیین میکنیم

  1. اخیرا دیجی کالا گزینه ای رو روی صفحه اول گذاشته به نام تخفیف بالای ۵۰ درصد.اوایل واقعا قیمت نصف بود و خود من کلی خرید کردم ولی متاسفانه جدید اینطور نیست.بار اول فکر کردم دچار توهم شدم پس از قیمتها اسکرین شات گرفتم و متوجه شدم بطور مثال اگر قیمت کالایی بیست هازار تومن است بطور میانگین هفته بعد در لیست تخفیف ۵۰% قرار میگیره با قیمت ۴۰ هزار تومن که خط خورده و مثلا نصف شده و دوباره همون قیمت پرداختی بیست هزار تومنو باید پرداخت کنید.این واقعا توهین به شعور مشتری هاست.من سالهاست از دیجی خرید میکنم ولی این اواخر واقعا با دودلی و شک خرید میکنم.واقعا متاسفم برای این مجموعه که اینطوری داره خودشو خراب میکنه

 3. قبل از عید قصد خرید از دیجیکالا رو داشتم
  بار اول که فرستادن به آدرس اولی که نوشته بودم در حالی که تو هماهنگی تلفنی گفتم که حتما به آدرس دوم ارسال کنید و قبول کردند
  بار دوم گفتن بین ساعت ۶ تا ۹ میاد که ساعت ۴ فرستادن و غافلگیر شدیم چون نبودیم و بعد هم هر چقدر زنگ زدند گفتم نمیخوام 🙂
  خلاصه اینکه شرکت که بزرگ میشه باید بهتر بشه ، باید کارمنداش بیشتر بشن . باید بیشتر مواظب باشند که مشکلی پیش نیاد
  من رفتم موبایل رو از نمایندگی اصلی خریدم و هیچ مشکلی هم بوجود نیومد اما از اون روز هر جا نشستم گفتم که دیجیکالا خوب نیست 🙂 اینجا هم میگم 🙂 چون رقیب درست حسابی نداشته کارش گرفته اما اگر شرکت های جدید خوب کار کنن با این وضعیت خدمات دادن ضربه میخوره 🙂

 4. دیجی کالا یعنی یک دروغ. من که واقعا ناراضی هستم.
  اجناس تقلبی با قیمت بالا
  تلویزیون های تعمیر شده و سرکار گذاشتن مردم به عنوان جنس اصل و نو

 5. سلام.راستش منم از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا خرید کردم اما به شدت پشیمون شدم.کالایی که خریدم چندصد هزار تومن قیمت داشت.کالا رو بعد ۲ روز تحویل گرفتم.اما متاسفانه مشکل داشت.هر چقدر بهشون زنگ زدم هیچ جواب قانع کننده ای نگرفتم.اخرشم هیج نتیجه ای نگرفتم و مجبور به قبول کالای معیوب شدم و کلی ضرر کردم.این تجربه من از خرید از دیجی کالا بود.خدا براشون نسازه.

 6. سلام.راستش منم از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا خرید کردم اما به شدت پشیمون شدم..کالا رو بعد ۱ روز تحویل گرفتم.اما متاسفانه مشکل داشت.هر چقدر بهشون زنگ زدم هیچ جواب قانع کننده ای نگرفتم.اخرشم هیج نتیجه ای نگرفتم و مجبور به قبول کالای معیوب شدم و کلی ضرر کردم.و مجبور شدم به نصف قیمتی که خریدم به عنوان کالای دست دو بفروشم
  انجا بود که فهمیدم نزدیگ به دوبرابر قیمت کالا را از دیجی کالا گرانتر خریده ام.یعنی کالای ۱۱۵۰۰۰ تومانی را ۱۶۰ هزار تومان خریداری کردم و مجبور به فروش آن به قیمت ۷۵۰۰۰تومن شدم یعنی ۸۵۰۰۰تومان ضرر
  که اگر از مغازه دار خریده بودم مهلت تست داشتم و پس میگرفتند و هم نصف قیمت خریداری میکردم

 7. سلام.میخام یه چیز جالب و در عین حال واقعی بهتون بگم.اگه قسمت نظرات فروشگاه دیجی کالا بخونید متوجه میشید همش از دیجی کالا و خدماتش تعریف کردن و طوری که شخص بعد خوندن این نظرات میگه دیگه بهتر از این فروشگاه وجود نداره و حسابی گول میخوره!!!!!!! نکته اینجاست اگه شما یه نظر انتقاد امیز در مورد این فروشگاه و عملکرد ضعیفشون بزارید هیچ وقت نظرتون منتشر نمیشه و یه ایمیل براتون ارسال میکنن که نوشته: نظر شما پذیرفته نشد!!!!!این قضیه وقتی متوجه شدم که از این فروشگاه خرید کردم و گنجشک رنگ شده به اسم قناری به ما دادن!!!!!!!!! باور کنید دیجی کالا اونقدر که به سود خودش اهمیت میده حتی ذره ای برای رضایت مشتری ارزش قایل نیست و اگه از خریدتون به هر جهت ناراضی باشید دیگه هیشکی توی اون فروشگاه شما رو نمیشناسه !!!!!!

 8. سلام .میخام یه دلیل خوب بیارم برای اینکه ثابت کنم دیجی کالا اصلا به نظر و رضایت مشتری کوچکترین اهمیتی نمیده.اگه قسمت نظرات خونده باشید میبینید که عده ی بسیار زیادی در نظراتشون از دیجی کالا خواستن که یه کالا خاص رو که مثلا گوشی.هدفون و یا هر چیز دیگس رو در لیست پیشنهاد شگفت انگیز بزاره که مقدار کمی تخفیف ساختگی داره!!!اما بنده حتی یکبار هم مشاهده نکردم که کارکنان و مدیریت دیجی کالا کوچکترین اهمیتی به تقاضای اونا داده باشن.مثلا یادمه برای یه کالا حدود ۳۰ نفر درخواست شگفت انگیز کردنش داده بودن.!!!اما دیجی کالا با این که تمام این نظرات تک تک میخونه که نکنه یه وقتی یه نظری به مزاجشون خوش نیاید و مثلا از عملکرد ضعیفشون انتقاد شده باشه تا هیچ وقت منتشرش نکنن… با این وجود اصلا برای در خواستهای مکرر کاربران و مشتریانش ارزشی قایل نیست و فقط به فکر سود بیشترن و هر زمان تشخیص بدن که شگفت انگیز کردن یا ناموجود کردن دروغین کالایی به نفعشونه خودشون اقدام میکنن.

 9. سلام.من نمیخام بگم دیجی کالا یا هر فروشگاه اینترنتی دیگه بد یا خوبه.حرفم اینه که طبق تجربه شخصی خودم و دوستانم اگه میخاین یه خرید خوب داشته باشید و ریسک نکنید هیچ وقت از اینترنت خرید نکنید و تا وقتی کالا رو از نزدیک ندیدید اقدام به خرید نکنید.من از اینترنت و از همین دیجی کالا به ظاهر محترم خرید کردم و برام تجربه خوبی شد که هیچ وقت از اینترنت خرید نکنم چون توی کشور ما فروشندگان اینترنتی مثل دیجی کالا بعد این که کالا رو به مشتری فروختن دیگه مسولیتی در قبال سالم بودن کالا ندارن و این ضمانت اصالت کالا و برگشت کالا تمومش تبلیغات فریبنده این شرکت برای کسب سود بیشتره…..

 10. من تا حالا یه تبلت و رم ۱۶ گیگ از دیجی کالا خریدم. بسته بندیشون خوب بود. کالا اصل و نو بود و مشکلی نداشت و راضی بودم. اون موقع قیمت دیجی کالا نسبت به بقیه فروشگاهها ی اینترنتی و حتی سطح شهر مثل بازار کامپیوتر پایتخت بهتر بود. اما اخیرا که برای خرید ریش تراش سایتش رو چک می کردم متوجه تغییرات قیمتی شدم که حتی کالاهای با تخفیف ویژه دیجی کالا از سطح شهر گرانتر بود. به همین دلیل با جستجو در سایت های مشابه، به زنبیل برخورد کردم (zanbil.ir) قیمت هاش که نسبت به دیجی کالا بهتر بود و هم نسبت به نمایندگی فروش اون کالا با گارانتی اصلیش. یه ربع بعد از ثبت سفارش با من تماس گرفتن و حتی سوالاتی هم که در مورد اون کالا داشتم کاملا پاسخ دادن، بر خلاف دیجی کالا که به اون سوالات مشخص قبل از خرید این محصول (ریش تراش) پاسخ نداد. اقدام به خرید کردم و سفارش رو بعد از دو روز تحویل گرفتم. بسته بندیش قابل اطمینان بود (کاملا در داخل ضربه گیر پیچیده بودند با برچسب شکستنی است) با پلمپ (مشابه دیجی کالا) و با فاکتور و پلمپ درب جعبه ریش تراش. دقیقا همون چیزی بود که سفارش داده بودم. تجربه خوبی بود از خرید از زنبیل. جالب اینکه با پست پیشتاز فرستادن ۶۹۰۰ از من بابت پست گرفتن با بیمه بالاتر از سقف خرید این محصول(زنبیل)، اما ارسال همین محصول با پیشتاز در دیجیکالا ۱۲۴۰۰ تومان بود. قیمت این محصول در زنبیل ۱۹۳ هزار تومان بود. از نمایندگی پرسیدم ۲۲۰ هزار تومان گفت و جالبتر اینکه در دیجیکالا با تخفیف زده بود ۱۹۹ هزار تومان و بدون تخفیف ۲۴۳ هزار تومان بود. حساب سر انگشتی میگه که با پول پست اگه از دیجیکالا میگرفتم ۱۱۵۰۰ تومان باید بیشتر میدادم!

 11. بسيار متاسفم….. من ٣ بار از اين فروشگاه ديجي كالا خريد كردم . يكابر أصلا نيامد و يك بار هم ١٠ شب با ٦ ساعت تاخير. تمامي كساني كه تلفن را جواب مي دادند دروغگو بودند. ببخشيد ولي من كه در زندگي ١٠ دقيقه هم از قرارم دير نمي كنم برام خيلي زور داشت. ساعت تحويل ١٢-٣ ساعت ١٠ امد و با ادا و اينكه همينه كه هست . ترافيكه. از ٣ هرچه زنگ زدم گفتند ١٢:٣٠ تحويل پيكلاويه داده اند و تا ١٠-٢٠ دقيقه ديگه مي رسد! دفعه دوم محمولة رسيد. ولي دفعه سوم باز همون داستان. پول كنسلي فعلا بعد از ٣ روز هنوز برنگشته. در ضمن بد نيست گارانتي ها رو نگاه كنيد مثلا پرينتر هاي Hp و وسايل الكترونيك. بعضي از انها بدترين در بازار هستند و در ضمن أصلا ارزان تر از بيرون نيست. گلو نخوريد لطفا.
  سپاس

 12. سلام.من قیمت چندتا از کالاهای دیجی کالا رو با قیمت بازار مقایسه کردم. به جرات میتونم بگم که دیجی کالا به هیچ عنوان ارزان نمیده و تخفیفی در کار نیست.!! به عنوان مثال یه فلش ۲۵۰۰۰ ت رو میدن ۲۷۰۰۰ ت و روش مینویسن ۲۰۰۰ ت تخفیف.!!! حالا از این گذشته وضع خدمات پس از فروششون واقعا افتضاحه!!! قبل از خرید اپراتورهای مثلا با پرستیجشون کلی باهاتون گرم میگیرن و شما میگین این دیگه اخر مشتری مداریه!!! ولی باور کنید بعد از خرید اگه مشکلی داشته باشید هیچ کی دیگه جواب سلامتون هم نمیده. کافیه باهاشون تماس بگیرید و بگین از خریدتون راضی نیستین اونوقت میبینید یه دفعه تماس قطع شد!!!. البته برای برقراری تماس ۲ ساعت باید تو صف انتظار باشید. ما که ازشون خرید کردیم و ضرر کردیم. به نظرم اصلا از اینترنت خرید نکنید. از ما گفتن بود.

 13. سلام. من قیمتای دیجی کالا رو با بیرون مقایسه کردم. باور کنید اصلا ارزون نمیدن. مثلا کالای ۲۵۰۰۰ ت میدن ۲۷۰۰۰ ت و روش مینویسن با ۲۰۰۰ ت تخفیف!!!وضع خدمات پس از فروششون هم افتضاحه!! قبل خرید اپراتورهاشون کلی باهاتون گرم و صمیمی برخورد میکنن.اما باور کنید بعد اون اگه تماس بگیرین و بگین از خریدتون راضی نیستین گوشی رو قطع میکنن!! البته برای برقراری تماس ۲ساعت باید تو صف انتظار باشید. به نظرم اصلا ازشون خرید نکنید. ما که خرید کردیم و ضرر کردیم. از ما گفتن بود.

 14. سلام. از دیجی کالا هیچی نخرید!!!! میدونید چرا؟چون اگه کالایی که میخرید مشکلی داشته باشه. دیگه دستتون به هیج جایی نمیرسه. بعد اینکه باهاشون تماس بگیرید و بهشون بگید. اینقدر شمارو میپیچونن تا خسته بشید و دنبالش نرید. به نظرم از مغازه های شهرتون خرید کنید. چون اگه کالا خراب باشه میرید یقه فروشنده میگیرید. اما اگه از دیجی کالا خرید کنید میخاید چیکار کنید؟!! فکر میکنید با تلفن زدن میتونید حق خودتون بگیرید؟!!! فکر میکنید دیگه دستتون به پولتون میرسه؟ بله خرید اینترنتی در کشورهای اروپایی خوبه چون اونا به مشتری واقعا بها میدن. اما دیجی کالا با یه مشت شعار پوچ و کلی طرفند و پیشنهاد شگفت انگیز و…. فقط دنبال اب کردن اجناس تو انباراشون و پرکردن جیبشون هستن. اما رضایت مشتری چی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
  ………………قضاوت با خودتون……………………..

  1. با سلام با تمام نظرات شما موافق ام من از مدتها پیش تا به امروز از دیجی کالا خرید کردم روز به روز بدتر می‌شود یه مشت دروغگو ی رذل مثلا در خرید آخرم دوشنبه سفارش دادم در تقویم دیجیتالی سایت زده بود زمان تحویل فردای انروز فرداش تماس گفته میگه نمیشه چهارشنبه هم سیستم به من اجازه نمیده پنجشنبه میاد ساعت سه تا ده با اجازه شما پنجشنبه که نیومد مامور دیجی کالا هم الکی گفته بود منزل نبودن تماس هم نگرفته بود اما زده بود تماس گرفتیم شما پاسخ ندادید چند روز منو اسیر کردن تمام برنامه ها رو کنسل کردیم تا چهار شنبه میگه اتمام موجودی آخه این کار درسته انسانیه؟

 15. سلام دیجی کالا خرید نکنید.من امروز ی لپ تاپ ازشون خریدم .من ی مدل دیگه سفارش دادم اونا ی مدل پایین تر فرستاده بودن.گرون تر برام نشست.هر چیم زنگ زدم هی پاسم دادن به این و به اون.کلا از شرش گذشتم.واقعا ناراحت کننده اس.

 16. این اولین و آخرین خرید من از دیجی کالا بود! من روی قیمت ها بحثی ندارم، سایت دیجی کالا هم واقعا خوبه. برای اولین بار که خرید میکردم به ذهنم رسید که چقدر شبیه Amazon هست و واقعا خوشحال بودم که همچین سرویسی در ایران هست. تا ثبت خرید همه چی عالی بود و حتی فکر میکردم اگر امکان خرید با Master,Visa و یا PayPal هم می گذاشتن خیلی عالی میشد چون خود من هدفم گرفتن هدیه برای یکی از دوستان داخل ایرانم بود و مطمنم افراد زیادی هم هستند که استقبال میکنند از این امکانات. با توجه به پیش زمینه ی ذهنی من از آمازون، که دو روز بعد سفارش بسته جلو دره، انتظار داشتم که بسته هرچه سریعتر تحویل پست بشه و دیگه پست پیشتاز هم فوقش ۳ روز طول میده و من انتظار داشتم بعد ۴-۵ روز هدیه تحویل بشه. اما جالبه که ظاهرا یکسری مراحل پردازش دارن که دو روزکاری طول کشید بعد فعلا دو روز دیگه هست که زدن آماده ارسال ، یعنی ۴ روز کاری گذشته و محصولی که در انبار موجود بود هنوز ارسال نشده و اونها به هیچ عنوان به ایمیل ها هم پاسخ نمیدن که آیا مشکلی هست یا این روند عادیشونه! حالا من نمیدونم بالاخره چند روز دیگه بسته ی من خواهد رسید یا اصلا نمی رسد! و اگر برسد همون چیزی خواهد بود که سفارش داده بودم، اما با توجه به همین تجربه ی اولیه من، اونها واقعا پاسخگو نیستند و مطمعنا هرگز دوباره سراغ دیجی کالا نخواهم رفت. دیجی کالا هم با این Costumer Service راه دوری نخواهد توانست رفت.

 17. مشکل در روش تحویل دیجی کالا

  در حال حاضر دیجی کالا هنگام تحویل محصول (فرضا شخصی برقی) حتی یک فرصت چند دقیقه ای برای تست به مشتری نمیدهد و میگوید شما محصول رو تست نکرده تحویل بگیر، پولش رو هم بده بعد اگر کارنکرد با ما تماس بگیر ما طی چند روز دوباره پیک رو میفرستیم محصول رو برگردونه به شرکت تا قسمت فنی چک کنه بعد اگر تایید کنه که خرابی از سوی مشتری نبوده براتون طی چند روز یک محصول دیگر میفرستیم و اگر هم از اون محصول موجود نبود یک نوع دیگر را باید انتخاب کنید و اگر نخواستید در یک فرآیند چند روزه دیگر مبلغ پرداختی رو مسترد میکنیم!!!!  حالا سوال اینه که آقا با این وضعیت اصلا چه کاریه چه اصراریه خرید اینترنتی از دیجی کالا کنیم؟  میریم از همون فروشگاه بصورت حضوری میخریم که هم محصول رو از نزدیک ببینیم و هم جلوی خودمون تست کنند بعد اگر سالم بود تحویل بگیریم و پولشو بگیرند. والا بخدا.

 18. با سلام
  من اولین بار هست که در این سایت مطلب می نویسم. اون هم برای شرح ماجرایی که بر من رفت. امیدوارم بقیه دوستان هم در موقع خرید از سایت دیجی کالا دقت کنند.
  من ۳ روز پیش یعنی ۴شنبه از این سایت یک لپ تاپ خریدم به قیمت ۲٫۲۰۰ که قیمتش با بازار هیج تفاوتی نداشت اون هم به خاطر اینکه ضمانت ۷ روز بازگشت کالا داشت. با این تفاوت که معمولا در بازار به شما ۴۸ ساعت مهلت تعویض می دهند ولی در سایت دیجی کالا عملا ۲۴ ساعت هست که توضیح خواهم داد.
  با توجه به اینکه دستگاه سیستم عامل نداشت من در موقع تحویل از لحاظ ظاهری و در حد روشن خاموش کردن دستگاه را تست کردم که مشکلی نبود تا اینکه دیروز یعنی ۲ روز بعد از خرید فرصت شد تا ویندوز روش نصب کنم. جدا از صدای وحشتناکی که درایو دی وی دی در موقع لود می داد و عملا از حالت نرمال خارج بود(من بیخیال این مشکل شدم چون استفاده ای از درایو ندارم) بعد از نصب ویندوز متوجه چند پیکسل سوخته که یکیش به صورت لکه سیاه هست در گوشه صفحه شدم و بلافاصله تماس گرفتم با این شرکت و گفتند چون جمعه هست کارکنان مربوطه نیستند و شنبه از ساعت ۹ تا ۵ تماس بگیرید برای مشکلتون با اینکه ادعا می کنند ۲۴ ساعته پاسخگو هستند. تا اینکه امروز تماس گرفتم و با کمال تعجب گفتند که این مشکل فیزیکی هستی و تا ۲۴ ساعت شما مهلت تعویض داشتید.
  لازم به ذکر است که من چند روز قبل در یکی از پاساژ های تهران لپ تاپی رو خریدم که در موقع تست همانجا وقتی مشخصات کارت گرافیک با چیزی که گفته بودند مغایرت داشت با عذرخواهی پس گرفتند.
  فقط خواستم چند نکته رو در مورد خرید لپ تاپ بگم تا کسی مثل من کلاه سرش نره:
  ۱) حتما لپ تاپ رو حضوری از مغازه بخرید چون هم آنجا براتون رایگان ویندوز می ریزن و اگر مشکلی در ال سی دی یا مشخصات سخت افزاریش باشه همونجا بدون هیچ دردسری تعویض میشه براتون
  ۲) بر خلاف دی جی کالا که عملا ۲۴ ساعت مهلت تست داره اکثر مغازه دارها ۴۸ ساعت مهلت تست میدهند.
  ۳)قیمت مشابه با بازار
  ۴)تنها در صورتی که در شهرستان هستید و دسترسی به مدلی که می خواهید در بازار نزدیک محل سکونت ندارید این ریسک رو بکنید.

  البته من بیخیال این موضوع نمیشم و فعلا از طریق انجمن ها و سایت enamad موضوع رو پیگیری می کنم و از طریق مراجع قضایی هم پیگیری خواهم کرد.

 19. با سلام
  من اولین بار هست که در این انجمن مطلب می نویسم. اون هم برای شرح ماجرایی که بر من رفت. امیدوارم بقیه دوستان هم در موقع خرید از سایت دیجی کالا دقت کنند.
  من ۳ روز پیش یعنی ۴شنبه از این سایت یک لپ تاپ خریدم به قیمت ۲٫۲۰۰ که قیمتش با بازار هیج تفاوتی نداشت اون هم به خاطر اینکه ضمانت ۷ روز بازگشت کالا داشت. با این تفاوت که معمولا در بازار به شما ۴۸ ساعت مهلت تعویض می دهند ولی در سایت دیجی کالا عملا ۲۴ ساعت هست که توضیح خواهم داد.
  با توجه به اینکه دستگاه سیستم عامل نداشت من در موقع تحویل از لحاظ ظاهری و در حد روشن خاموش کردن دستگاه را تست کردم که مشکلی نبود تا اینکه دیروز یعنی ۲ روز بعد از خرید فرصت شد تا ویندوز روش نصب کنم. جدا از صدای وحشتناکی که درایو دی وی دی در موقع لود می داد و عملا از حالت نرمال خارج بود(من بیخیال این مشکل شدم چون استفاده ای از درایو ندارم) بعد از نصب ویندوز متوجه چند پیکسل سوخته که یکیش به صورت لکه سیاه هست در گوشه صفحه شدم و بلافاصله تماس گرفتم با این شرکت و گفتند چون جمعه هست کارکنان مربوطه نیستند و شنبه از ساعت ۹ تا ۵ تماس بگیرید برای مشکلتون با اینکه ادعا می کنند ۲۴ ساعته پاسخگو هستند. تا اینکه امروز تماس گرفتم و با کمال تعجب گفتند که این مشکل فیزیکی هستی و تا ۲۴ ساعت شما مهلت تعویض داشتید.
  لازم به ذکر است که من چند روز قبل در یکی از پاساژ های تهران لپ تاپی رو خریدم که در موقع تست همانجا وقتی مشخصات کارت گرافیک با چیزی که گفته بودند مغایرت داشت با عذرخواهی پس گرفتند.
  فقط خواستم چند نکته رو در مورد خرید لپ تاپ بگم تا کسی مثل من کلاه سرش نره:
  ۱) حتما لپ تاپ رو حضوری از مغازه بخرید چون هم آنجا براتون رایگان ویندوز می ریزن و اگر مشکلی در ال سی دی یا مشخصات سخت افزاریش باشه همونجا بدون هیچ دردسری تعویض میشه براتون
  ۲) بر خلاف دی جی کالا که عملا ۲۴ ساعت مهلت تست داره اکثر مغازه دارها ۴۸ ساعت مهلت تست میدهند.
  ۳)قیمت مشابه با بازار
  ۴)تنها در صورتی که در شهرستان هستید و دسترسی به مدلی که می خواهید در بازار نزدیک محل سکونت ندارید این ریسک رو بکنید.

  البته من بیخیال این موضوع نمیشم و فعلا از طریق انجمن ها و سایت enamad موضوع رو پیگیری می کنم و از طریق مراجع قضایی هم پیگیری خواهم کرد.

 20. دیجی کالا هم مثل خیلی از تجارت های وطنی بعد از اینکه رشد چشمگیری کرد، افت قابل توجهی هم داشته. من شخصا در خصوص پس گرفتن کالا تا بحال هیچ مشکلی باهاشون نداشتم چون همیشه شخصا میبرم و تحویل دفتر میدم و خیلی زود مبلغش برگشت میخوره به حسابم.
  مشکل اصلی یکی در خصوص زمان تحویله که خیلی بی نظم شده (برای تهران) و تقریبا ۹۰ درصد مواقع در زمان درخواست شده، کالا نمیاد و حتی گاهی که مشکلی در موجودی هست، زحمت نمیدن به خودشون و مشتری رو آگاه کنن، یوقت میبینی سه روز بعد هنوز حمل نشده و شما هم بی خبری!
  مشکل دیگه سیستم نظر دهی و امتیاز دهی کالاست که با توجه به اینکه خرید انلاین به نظرات خریدارای قبلی خیلی وابسته است، دیجی خیلی از نظرات رو منتشر نمیکنه یا جوری برخورد میکنه که مشتری ایراد کالا رو نبینه، بطور کلی این سیستمشون خیلی شخمی هست

 21. من هم از روزی که احساس کردم دیجی کالا داره از صداقتم سوء استفاده میکنه و منو…. فرض کرده ، دیگه ازش خرید نمیکنم بعنوان مثال کالایی را به قیمتی بالاتر از بازار اعلام میکنه بعد از چند روز یه قیمت میزنه که این جنس را با تخفیف ۴۰درصدمی فروشیم بعد کلاس میذاره که ۸ساعت و۱۳ثانیه به پایان حراج مانده وقتی همان قیمت حراجی اش رو با قیمت بازار شهرتون مقایسه میکنید می بینید بازم ۲۰در صد از قیمت معمولیش گرونتره…برای خرید از دیجی کالا حتما قیمت قبلی داشته باشید تا کلاه سرتان نگذارند.

 22. سلام
  من خیلی این سایت رو بررسی می کنم و قیمتاش رو. متاسفانه بعضی وقتها تخفیفهایی که داده میشه غیر واقعی هست. مثلا قیمت کالایی در سایتهای مشابه ۱۰۰ هزار تومنه اما دیجی کالا قیمت زده ۱۳۰ ت بعد روش خط کشیده و نوشته با تخفیف ۹۰ ت. اینطوری مشتری ذوق زده میشه و فکر می کنه دیجی کالا چقدر تخفیف بهش داده در حالی که فوقش دیجی کالا ۱۰ ت تخفیف داده و قیمت قبلی که خط زده الکیه.
  یک مثال عینی می زنم. برید به صفحه زیر:
  https://www.digikala.com/Product/DKP-193792/Bosch-GBM-10-RE-Drill/%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D9%84-%D8%A8%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%AF%D9%84-GBM-10-RE

  قیمت دریل بدون تخفیف ۲۷۹۰۰۰ ت هست و با تخفیف ۱۹۹۰۰۰ ت. حالا برید به صفحه زیر:
  http://www.abzarmohsen.com/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-10-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%AF%D9%84-GBM-10

  قیمت همون دریل که دیجی کالا با افتخار و مثلا با تخفیف ویژه داره می فروشه در این سایت بدون تخفیف کمتر از قیمت تخفیف خورده دیجی کالاست!!!!!

  این کارهای دیجی کالا منو ناراحت می کنه که فکر می کنه مردم گیجن نمی فهمن. متاسفانه بعضیا هم هستند بدون بررسی فورا از دیجی خرید می کنند بخاطر اعتمادی که بهش دارن. پس دیجی هم باید به اعتماد مردم احترام بگذاره.
  یا حق

 23. دیجیکالا یه زمانی خیلی خوب بود. الان از فروشگاه های اینترنتی تازه کار هم تجربه کاربری بدتری داره. متسفانه دیجیکالا هم مثل تمامی کسب و کارهای ایرانی دیگه وقتی که به پول رسید و معتبر شد مشتری رو به کل فراموش کرد و رضایت مشتری براش بی اهمیت شد. دو تجربه اخیر خودم رو می نویسم و همه رو هم مستند می نویسم:
  خرید با شماره سفارش: DKC-14634447
  این سفارش در روز یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱ صبح ثبت کردمو اولین نوبت تحویل محصول ساعت ۹ تا ۱۵ روز یکشنبه ۱۲ بهمن بود که انتخاب و پرداخت کردم. روز یکشنبه ساعت ۱۴ بسته تحویل شد که یه تبلت ارزون قیمت از یه برند نسبتا معتبر بود. بعد از اینکه بسته رو باز کردم دیدم زیر ال سی دی یه تیکه پلیسه پلاستیکی یک سانتیمتری پرس شده و بخش پایین سمت چپ قابل دیدن نیست. همون لحظه با پشتیبانی تماس گرفتم و بعد اینکه حدود ده دقیقه تو صف منتظر بودم یکی از پشتیبانا جواب داد و هی اصرار داشت که آیا شما مطمينی که نمیشه از همون تبلت استفاده کرد؟! خلاصه بعد از اصرار من قرار شد روز دوشنبه ساعت ۹ تا ۱۵ یه پیک بیاد محصول رو ببره که اونم ساعت ۱۴ دوشنبه اومد بسته رو تحویل گرفت و رفت. بعد از کلی ایمیل زدن و تماس گرفتن با پشتیبانی روز چهارشنبه ساعت ۷ شب بهم جواب دادن که بررسی شد و مشکل تایید شده الان پولتون رو می خواید یا یه محصول دیگه که گفتم من همونو می خوام. برام برای روز شنبه ۱۶ ام بهمن ساعت ۹ تا ۱۵ تنظیم کردن که محصول جدید به دستم برسه. بعد از یک هفته تونستم یه تبلت بخرم! کل لذت خرید رو زهر مار کردن و هم وقت و هم پول منو هدر دادن. در صورتی که اگر من رفته بودم یه مغازه حتی تا ۲۰ درصد هم گرونتر همون محصول رو می خریدم در وقت و هزینه ام صرفه جویی شده بود. چرا که اگر همون مشکل رو تو مغازه ببینید فروشنده بدون بهانه آوردن و اتلاف وقت یه محصول جدید باز می کنه و بعد از تستس صحت سلامت اوو بهتون میده که با در نظر گرفتن زمان رفتن برای خرید و برگشتن بیشتر از ۴ ساعت تو اوج ترافیک تهران طول نمی کشید

  خرید بعدی با شماره سفارش:DKC-15234159
  این سفارش که مجموعا سه کتاب بود ساعت ۱۳ چهارشنبه ۴ اسفند سال ۱۳۹۵ ثبت شد و طبیعتا اولین موعد تحویل صبح شنبه هفته بعد بود که منم ساعت ۹-۱۵ روز شنبه ۷ اسفند رو انتخاب کردم. این سفارش قرار بود کادوی تولد کسی باشه. تا ساعت ۱۷ بسته تحویل نشد و تماسی مبنی بر علت موضوع برقرار نشد. ساعت ۱۸ که از محل کار رسیدم خونه دیدم که از یه شماره ناشناس ساعت ۱۷:۳۴ دقیقه دو بار تماس ناموفق داشتم که احتمالا پیک دیجیکالا بوده. با پشتیبانی تماس گرفتم و با عرض تعجب ۱۴ نفر تو صف بودن (میزان رضایت بیش از حد مشتریان قابل لمس بود) بعد از چند دقیقه که صف تکون نخورد منصرف شدم و به ایمیل شکایات یه ایمل زدم و علت تحویل ندادن سفارش تو زمان مقرر رو جویا شدم که همین الان که ۱۸ ساعت از اون ایمیل می گذره هیچ پاسخی دریافت نکردم.

  دیگه قضاوت با خودتون. به نظر میرسه تنها چیزی که برای دیجیکالا اهمیت داره پوله و تنها چیزی که اهمیت نداره رضایت مشتری و تجربه کاربریه. این کارها رو زمانی انجام می دادن که اعتبار نداشتن الان دیگه براشون اهمیتی نداره.

 24. اصلا ازدیجی کالا راضی نیستم. گوشی خریدم خراب بود یک هفته است که گوشی را بردن سرویس. به جای اینکه معذرت خواهی کنن که گوشی خراب فرستادن و پول رو پس بفرستن. گوشی رو بردن که سرویس بشه بعد گوشی سرویس شده برام بفرستن. من اشتباه کردم شما تکرار نکنید.

 25. دوستان من با اطمینان کامل میگم این فروشگاه یک کلاه بردار بزرگ است.
  سفارش شما رو از مغازه های دیگه با سود کم میگیره و عملا انباری با این وسعت سفارشات نداره.
  لطفا دقت کنید غیر از بعضی از کالا ها که به جهت حفظ وجهه هستش بقیش از بازار که هیچ از خیلی از سایتهای تخصصی یک کالا گرانتره.
  شما غیر از موبایل بقیه کالاهوشو در سایت های دیگه هم سرچ کنید یا ارزانتر یا هم قیمت دا میکینید.
  لطفا گول تبلیغات عظیم این سایتو نخورید.
  فقط تبلیغات کردند و روش خوبی هم یافتن واسه جلب مشتری.
  یاد گرفتن چطور تمام کالا های موجود بازار رو بذارن توسایتشون و با توجه به رنک بالای سرچ گوگل هر چی سرچ کنید میرید تو این سایت در صورتی که خیی از کالا ها رو ندارند و اصلا نیست تو سایتشون.
  روششون هم که گفتم شما لیست کالای سایت رو ببینید اصلا همچین گستردگی در انبارشون نیست.

 26. من یه خودنویس پارکر از سایت دیجی کالا گرفتم که بعد از یک ماه جوهر پس داد. پس از مراجعه به فروشنده نوشت افزار که تعمیر خودنویس هم قبول میکرد متوجه شدم که پارکر تقلبی (فیک) است.
  یکی از شعارهای سایت دیجی کالا تضمین اصالت کالاست!!!

 27. سلام خدمت دوستان خواستم بگم که به هیچ وجه به دیجی کالا و عکسایی که ازش تو سایت می بینید اعتماد نکنید من و چند تا از فامیلامون که از دیجی کالا خرید کردن همه ناراضی هستن یا کالا بعد از مدتی خراب شده یا شکسته و جنس قلابی بهشون تحویل داده شده. پشتیبانی شون هم اصلا پاسخ گو نیست خلاصه نخرید پشیمون میشید.

 28. سلام.دیجی کالا به هیچ عنوان به کار کناش اهمیت نمیده فقط به فکر پول در اوردن من همسرم دیجی کالا کار میکنه پدرشو در اوردن تا۹۵/۱۲/۲۹سرکار بوده و از۹۶/۱/۱رفته سرکار این چه کاریه اخه ما زندگی نداریم .صبح از ساعت ۷باید بره تا ۱۰ شب مثلا عیده ما خانواده نداریم بریم دیدنش یه ذره واسه خانواده های کارکناتون ارزش قائل بشید

 29. با سلام با تمام نظرات شما موافق ام من از مدتها پیش تا به امروز از دیجی کالا خرید کردم روز به روز بدتر می‌شود یه مشت دروغگو ی رذل مثلا در خرید آخرم دوشنبه سفارش دادم در تقویم دیجیتالی سایت زده بود زمان تحویل فردای انروز فرداش تماس گفته میگه نمیشه چهارشنبه هم سیستم به من اجازه نمیده پنجشنبه میاد ساعت سه تا ده با اجازه شما پنجشنبه که نیومد مامور دیجی کالا هم الکی گفته بود منزل نبودن تماس هم نگرفته بود اما زده بود تماس گرفتیم شما پاسخ ندادید چند روز منو اسیر کردن تمام برنامه ها رو کنسل کردیم تا چهار شنبه میگه اتمام موجودی آخه این کار درسته انسانیه؟

 30. بنده یک دستگاه لنوو یوگا۲پرو از دیجی کالا خریدم. در اثر ضربه مکانیکی و خطای خودم، نمایشگر آن شکسته. دیجی کالا میگوید خدمات پس از فروش در این مورد ندارد. بدلیل نداشتن گارانتی، هیچ شرکت دیگری هم (حتی با وجود پرداخت هزینه) به این دستگاه سرویس نمیدهد و عملا دیگر دستگاه قابل تعمیر و استفاده نیست. لطفا در هنگام خرید از دیجی کالا تجربه بنده را در نظر بگیرید.

 31. کالایی خریدم که کار نکرد. تماس گرفتم تا آن را پس بدهم. سعی کردند من را به نحوی توجیه کنند که دستگاه اگر پس هم داده شود، تست شده و برگردانده می شود؛ یعنی هیچ دستگاهی خراب نیست، دستکم در لابراتوار دیجی کالا همه چیز مثل ساعت کار می کند. من هم اصرار کردم که کالای خراب را چه کنم، مگر ۷ روز ضمانت بازگشت نیست؟! دست آخر هم وقتی دیدند نمی توانند من را ناامید کنند، پذیرفتند که کالا برگردانده شود تا تست کنند. هرچند قول دادند که کالای خراب را به سرعت پس خواهند داد! خواستم زیر کالا نظرم را بنویسم که دیدم بسته شده است. با گوشی، نظرات دیده نمی شد، با کامپیوتر نظرات دیده می شد. اگر زودتر دیده بودم که ۹۰ درصد از این کالا ناراضی بوده اند، نمی خریدم. با این حال دیجی کالا اگر خدماتی هم داشته باشد، همینجا خود را نشان می دهد. جالب است که در سایت ها می خوانیم که بانیان دیجی کالا از خریدن لنز گوشی خراب به طرح دیجی کالا رسیده اند و من امروز باید اثبات کنم که کالای خراب، طبعا و منطقا، خراب است.

 32. با سلام
  دیجی کالا هم یک شرکت ایرانی است و مثل بقیه کلاهبردار
  بنده به تازگی پرینتر خریدم و کلی از اقلام همراه پرینتر که در کاتالوگ ذکر شده در کارتن پرینتر نبود، بعد از کلی تماس اخرش گفتن خودت باید بری بخری از بیرون
  هنوز که نشده باهاش کار کنم ببینم اصلا سالمه یا نه

 33. دی جی کالا ی ک دروغ بزرگ یعنی که حروم کردن پول یعنی حقه بازی به همه توصیه میکنم گول ظاهر کالا هارو نخورین تو عکس ی چیزدیگست وقتی میارن خونه ی چیز آشعال

 34. من به نظر دوستانی که از دیجی کالا خرید کردن و راضی نیستن احترام میذارم
  ولی باتوجه به تجربه شخصی خودم که چند بار از دیجی کالا خرید کردم به نظرم سایت خیلی خوبیه من از همه ی محصولاتی که خریدم کاملا راضی ام خیلی از دوستان از قیمت های بالا یا خراب بودن محصولات گفتن شخصا از دیجی کالا یک کالا ۲ میلیون تومانی خریدم و همون محصول در فروشگاه کاملا معتبر شهرم ۲٫۵ میلیون تومان بود همچنین غیر از ۷ روزی که پس از گرفتن کالا میتونستم اونو پس بدم یا تعویض کنم گارانتی اصلی خود کالا که ۱۸ ماهه بود هم همراهش بود و کاملا معتبر هم بود
  تنها اشکالی که من طی این چند خریدم از این سایت دیدم این بود که یکی از کالاهام ۱ روز دیرتر رسید همین

 35. با سلام
  نظر بنده در مورد شركت ديجيكالا اين است كه در دو بار اخري كه سفارش دادم، در بازه ساعت تعيين شده(٩-١٥) تحويل نگرفتم.
  بعد از تماس با مركز بعد از اينكه متوجه شدم پيك در ساعت ١٢:٣٠ كه من در منزل بودم تشريف اوردن و اعلام كردن كه مشتري منزل نبوده!!!!!!
  بعد از دو روز از زمان سفارش برايم ارسال شد، با ٦-٧ بار تماس و پيگيرى
  واقعا مديران اين شركت، براي حل اين مشكل چه راحلي را پيدا ميكنن
  نيروي وفادار و مسئول تر براي ابرو مديران بهتر نيست از ادمهاى دروغو و بي مسئوليت؟

 36. اصلا رضایت ندارم . من به عنوان کسی که نزدیک به یک و نیم ملیون خرید از شون داشتم باید بگم که فقط کلاهبردارن.یه گهواره خریدم که کلی ایراد داشت.تماس هم گرفتم فقط از سرشون باز کردن. جنسای معیوب بازار رو میدن ملت و یه تخفیف ناچیز کنارش. من یک عمرا دیگه خریدی ازشون بکنم. ولی اشتباه بزرگی میکنن.یه مشتری ناراضی ده نفر رو میتونه از خرید منصرف کنه.

 37. بعد از خریدم از دیجی کالا متاسفانه با کالای معیوب مواجه شدم و علیرغم پیگیری طولانی موفق به بازپس فرستادن نشدم . نظرات من درباره کالای مذکور منتشر نشد تا دیگران اونو نخرن و مجموعا یک کلاهبرداری کامل بود .
  اگر همچنان ممکن باشه حاضرم درباره خریدم با سایرین شکایت کنم

 38. دیجی کالا یک کارتریج رنگی اچ پی ۶۱ به من فروخت به قیمت ۱۰۰۰۰۰ تومان که به دلیل
  اوریجینال نبودن کار نکرد وقتی تماس گرفتم گفتند قابل عودت نیست.از کمرنگ کالا خریدم
  هم ۱۴۰۰۰تومان ارزانتر از دیجی کالا حساب کردند هم یک بسته کاغذ عکس ۲۰ تایی هدیه
  دادند هم سریعتر از دیجی کالا برایم اوردند و مهمتر از همه اینکه اریجینال و سالم بود.
  اکثر کالاهای دیجی کالا گرانتر از جاهای دیگر و حتی بازار است به کیفیت و کارایی اجناس
  دیجی کالا هم نمیشود اطمینان کرد.

 39. ببخشین من درمورد خرید از دیجی کالا سوال داشتم اونم این بود که مثلا اگه دوتا وسیله برای یه مکان بخریم که جمع هزینه ی اون دو وسیله میشه ۱۰۰ هزار بازم باید هزینه ی پست رو پرداخت کنم یا نه

  1. ما اطلاعی از این موضوع نداریم. بهتره این موضوع رو از خود دیجیکالا جویا بشید
   با تشکر از توجه شما

 40. سلام به همه .
  من واقعا از همه شما عزیزان تشکر میکنم که نظراتتونو اینجا ذکر کردین همینطور تشکر از سایت .
  من میخواستم یک مانیتور از دیجی کالا بخرم بعد نظرات رو که خوندم چشمم باز شد و خرید کالا رو لغو کردم واقعا از همتون ممنونم که چشممو راجب این سایت(دیجی کالا) باز کردید ایشالله خدا خیرتون بده به همه اونایی که از این سایت میخوان خرید کنن میخوام بگم قبلش خوب فکر کنید وگر نه ظرر میکنید لا عقل به نظرات این بنده خدا ها یه نگاه بندازید
  یا علی.

 41. سلام به همه .
  من واقعا از همه شما عزیزان تشکر میکنم که نظراتتونو اینجا ذکر کردین همینطور تشکر از سایت .
  من میخواستم یک مانیتور از دیجی کالا بخرم بعد نظرات رو که خوندم چشمم باز شد و خرید کالا رو لغو کردم واقعا از همتون ممنونم که چشممو راجب این سایت باز کردید ایشالله خدا خیرتون بده به همه اونایی که از این سایت میخوان خرید کنن میخوام بگم قبلش خوب فکر کنید وگر نه ظرر میکنید لا عقل به نظرات این بنده خدا ها یه نگاه بندازید
  یا علی.

 42. حدود دو ماه است مودمی را از دیجی کالا خریداری کرده ام.درخواست فاکتور کرده بودم و تمام مراحل قبل از خرید هماهنگی لازم را کرده بودم-جنس با تاخیر در یافت شد وبدونه فاکتور-جهت در یافت فاکتورچندین مرتبه ایمیل و چندین مرتبه تماس تلفنی با بخش فروش و بخش خدمات فروش و حتی در سیستم تلفنی بخش شکایات این مورد را گفتم-اما هر بار به دروغ گفتند- پیگیری میکنیم-حتی در ایمیل نیز نوشته شد -به بخش مربوطه ارجاع داده شد—–فقط دروغ میگویند خدا نکند جنس ایراد داشته باشد -کسی نیست که پاسخ گو باشد -دروغ گو هستند۲۸-۰۸-۹۸
  دشتی

 43. متاسفانه دیجیکالا در زمینه marketplace بسیار ضعیف است و نمیتونه نظارت صحیح و کاملی بر روی تامین کنندگان داشته باشد . بنده بارها در خرید کالا از فروشندگان دیجیکالا به مشکل خوردم و مشکلم رو هم برطرف نکردند . یکی از مشکلات عمده خرید از فروشندگان دیجیکالا ارسال کالای اشتباه و یا مشکل دار توسط فروشندگان بوده که وقتی مرجوع کردم با بهانه های مختلف از پس گرفتن اون کالا طفره رفتند . در کل به نظر من دیجیکالا از سال ۹۶ کیفیتش افت شدیدی پیدا کرده .

 44. سلام من یک لباس نوزاد برند کارترز سفارش دادم
  ۱-سایز مطابق راهنما سفارش دادم ولی خیلی با سایز راهنما فاصله داشت
  ۲-لباس حد اقل ۱۰ سال در انبار مونده بود که رنگ ان کاملا عوض شده بود
  ۳-خدمات پس از فروش دیجی کالا به من گفت:مرجوعی نداریم
  و ما نظارتی بر کالاها نداریم
  سوال: پس پولی که(درصد) از فروشنده میگیرید بابت چیه؟مگر مشتری این پول رو تامین نمیکنه؟نقش دیجی کالا این وسط چیه؟مگه فروشنده ومشتری چلاق هستند که خودشان به صورت حضوری ویا سایت خود فروشنده معامله کنن؟
  شاید هم کلمات معنی دیگری برایشان توسط فرهنگستان تعریف شده!
  شاید هم دزدی تعریف دیگری دارد؟

 45. دوستان عزیزم, میخواستم از تجربه بسیار بد خود از خرید در دجی کالا Digikala همه شما عزیزان را مطلع نمایم. شاید کمکی باشد تا در خریدهای آینده خود از این موسسه تجدید نظر نمائید.
  به هیچ وجه به ۷ روز گارانتی مرجوع نمودن کالا باور نداشته باشید, زیرا که فقط انها اجناسی را پس میگیرند که بقول خودشان آکبند باشد و در عرض ۷ روز باز نشده باشد. ولی چطور امکان دارد که از صحت و مطابقت کالا با آنچه در توضیحات کالا در سایت درج شده بدون باز کردن و استفاده نمودن مطلع شد, لذا نمیشود مطابقت محصول را بدون باز نمودن و استفاده از کالا تایید نمود.
  من یک پارچ و یا کتری تصفیه آب خریدم و در همان روز اول که تحویل گرفتم باز کردم و متوجه شدم که برخلاف آنچه در توضیحات مندرج در سایت نوشته بوده اند که گنجایش ۲/۵ لیتر آب را دارد متوجه شدم که آب تصفیه شده نهایی کمی بیشتر از نیم لیتر میباشد که کاملا خلاف آنچه در تبلیغ این محصول قید شده میباشد. هر چه سعی در قانع نمودن کارگزاران این شرکت در پس فرستادن این کالا کردم بجائی نرسیدم. من ضرر دادم ولی شما به همه دوستانتان اطلاع رسانی نمایید تا اشخاص دیگری در تایید سلامت کالا و پس فرستادن کالا در مدت ۷ روز این شرکت را باور نکنند و محصول خود را از جایی دیگر تهیه نمایند.

 46. کارت گرافیکی خرید به ارزش پنج میلیون و چهارصد هزار تومان اما متاسفانه یک ضربه گیر ساده هم داخلش نذاشته بودن! جعبه پستش هم به شدت داغون شده بود قعطا کارت گرافیک ضربات بسیار مهلکی بهش وارد شده. واقعا شرم آوره که برای کالای تا این حد گران و حساس و شکننده یک ضربه گیر ساده هم قرار نداده بودن.

 47. چقدر دوستان از قیمت بالای دیجی کالا نسبت به بازار شکایت دارن ولی دلیلش رو بزارید بهتون بگم

  اول اینکه وقتی میخواین ببینین قیمت بالا هست یا نه ببینید فروشندش دیجی کالاست یا شرکتی دیگه، چون اگر کسی دیگه باشه کلا قیمت دست اونه نه دیجی کالا (من خودم هم خریدارم هم فروشنده)

  اما اینکه فروشنده ها قیمت رو در دیجی کالا بالا میزارن همش تقصیر اونها نیست و به دلیل سیستهای کاملا غلط دیجی کالاست که شامل موارد زیره که چون من خودم در دیجی کالا فروشنده هم هستم، مشکلات رو بهتون میگم

  ۱ – برای ارسال کالا به انبار دیجی کالا باید بری نوبت بگیری و گاها برای ارسال یک کالا نصف روز یا بیشتر تو صف معطل میشی و قاعدتا فروشنده نمیتونه خودش بره و باید با پیکی چیزی بفرسته که هزینه اون الان حداقل ۶۰ هزار تومن بسته به انباری که میفرستی و میزان معطل شدن پیک میشه و فروشنده ناچاره این هزینه رو روی کالا بیاره

  ۲ – شاید بگین خب فروشنده یه دفعه کلی جنس میفرسته و هزینه کرایه روی کل کالاها سرشکن میشه ولی اولا ممکنه فروشنده همیشه تعداد زیاد جنس نداشته باشه ولی از این که بگذریم قبلا اینطور بود الان دیگه اینطوری نیست و دیجی کالا یه سیاست خیلی خیلی مسخره گذاشته، الان دیگه اجازه نمیده جنس زیاد بفرستی، میگه حتما باید سفارش ثبت بشه بعد بفرستی، یعنی مثلا من اگه بخوام یه خودکار ۳۰۰۰ تومنی بفروشم باید صبر کنم کسی سفارش بده بعدش ۶۰ هزار تومن پول پیک بدم تا خودکار ۳۰۰۰ تومنی رو بفرستم دیجی کالا !!!!!!!، یعنی عملا دیگه اجناس ارزون رو نمیشه فروخت، این اجناس ارزونی هم که الان داره موجودی از قبل بودن

  البته اگر مثلا شما در ماه گذشته از همین خودکار ۲۰۰ تا فروخته بودید الان می تونین یکجا ۲۰۰ تا ارسال کنین ولی اگر فروشتون کم بوده یا اصلا کالای ارزون جدیدی قراره بزارید دیگه با این وضع اصلا نمیشه فروختش چون هزینه ارسال چند برابر هزینه کالا میشه، مگر اینکه فروشنده کالاهای دیگه خودش رو گرون کنه تا این هزینه رو روی اونها پوشش بده و خب اینم سیاست بسیار مسخره و غلط دیجی کالاست که باعث میشه فروشنده اینکارها رو کنه، خودشونم اعتراف دارن و همش میگن داریم فکر میکنیم سر این موضوع !!!

  ضمنا تازه که دیجی کالا اجازه ارسال جنس زیاد به انبار رو دوباره بده کلا برای انبارداری کالا بعد از یه مدت که فروش نرفت، هزینه اجاره دریافت میکنه و این هم روی قیمت کالا تاثیر میزاره

  ۳ ـ مورد بسیار بسیار مهم و اذیت کننده دیگه اینه که دیجی کالا به هر روشی شده تخفیف ها و امتیازاتی که بر اثر فروش بدست آوردین رو نابود میکنه، من خودم به عنوان خریدار کلی خرید داشتم و کلی امتیاز جمع کردم که باید برای خریدهای بعدیم تخفیف اختصاص میداد، اما سیستم سایت اینقدر اختصاص نمیده که ۹۰ درصد امتیازاتم از بین رفت با اینکه خریدهای متعدد بعد از اون در زمان مقرر داشتم، همین چند روز پیش هم یکباره حدود ۲۴۰۰۰ امتیازم شد ۶۰۰ امتیاز !!! و این خیلی خیلی بده

  ۴ ـ از همه موارد بالا که بگذریم نسبت به فروشگاه های اینترنتی دیگه آدم از اصالت کالا مطمئن تره (نه ۱۰۰ درصد ولی خیلی مطمئن تره)، چون دیجی کالا جریمه های بسیار سنگینی برای فروشندگانی که بخوان کالای اصل رو به جای تقلبی بفروشن در نظر گرفته و دائم در پنل فروشندگان روی این موضوع تاکید داره

  ۵ ـ در مورد گارانتی هم معمولا گارانتی دیجی کالا بهتر از گارانتی خود فروشنده هست، من خودم دو بار موردی که در کارت گارانتی نوشته شده بود پشتیبانی نمیشه برام پیش اومد ولی چون از دیجی کالا گرفته بودم دستگاه برام تعویض شد، البته این مورد برای الان نیست و ممکنه طبق نظر دوستان الان دیگه به اون خوبی نباشه، حتی بخاطر سختگیری دیجی کالا ما خودمون کالامون رو در دیجی کالا با گارانتی ۷ روزه اصالت و سلامت فیزیکی میفروشیم ولی در عمل گارانتی ۱ ساله واقعی خودمون رو برای مشتری در نظر میگیریم برخلاف بسیاری از کالاهای گارانتی دار که گارانتیشون الکیه

  ۶ – در کل نظر من اینه که با این سیاستهایی که دیجی کالا در پیش گرفته مطمئنا در آینده نه چندان دور خیلی خیلی اعتبارش پایینتر میاد، اینو منی دارم نظر میدن که هم خریدار و هم فروشنده هستم

 48. من فکر میکنم یکی از دلایل افزایش تجربه خرید ناموفق
  دیجیکالا تو این یک سال اخیر استفاده از مارکت پلیس و همکاری با تامین کنندگانی هستش که به فکر سود شخصی هستن و کاهش تمرکز در لجستیک و زنجیره تامین بدون آمادگی کامل برای ورود به بازار مارکت پلیس بوده.
  دلیل دیگه هم نبود یک رقیب خوب و جسور در این بخش بازار و تعطیل شدن بامیلو باعث شده که دیجیکالا مثل گذشته، دنبال رضایت مشتری پس از خرید نباشه
  فعالیت بدون وجود رقابت حاشیه امنیت کاذب ایجاد کرده فعلا واسه دیجیکالا .

 49. قبل از مارکت پلیس شدن دیجیکالا تنها منبع خرید من و کل دوستان و همکاران بود، اما الان دیگه نمیشه خرید کرد. به دلیل قیمت بالا و کیفیت پایین اجناس. هیچ نظارتی روی قیمت و کیفیت کالاهای تامین کنندگان نیست…

  حالا کاری که من جدیدا انجام میدم اینه، کالای مورد نظرتون در دیجیکالا پیدا کنید. نظرات را مطالعه کنید. اگر تصمیم به خرید داشتید به سایت تامین کننده مراجعه کنید!!!! (در مورد کالاهای دیجیتال مخصوصا، مثلا اسپیکر بلوتوث)
  با کمال تعجب میبینید که همان تامین کننده کالا را در سایت خودش با قیمت بسیار پایینتر قرار داده!
  *****عقل سلیم میگه از واسطه ای که قبول مسئولیت نمیکنه نباید خرید کرد*****

 50. دوستان مدتیه که دیجی کالا کاملا عوض شده و سر مردم کلاه میذاره. من خیلی از خریدهامو از دیجی کالا انجام میدادم و بد نبود ولی اواخر تقریبا همه خریدها بده. همه همکارام و دوستام هم همینو میگن. مواد غذایی فاسد تحویل میدن و مسولیتشو هم قبول نمی کنن. گاهی اوقات اصلا یادشون میره و تحویل نمیدن. یه هندز فری هم تازگیا خریدم که قبلا داشتم و راضی بودم ولی از دیجی کالا که سفارش دادم کاملا متفاوت هست. صدای یک گوشی کمتر از گوشی دیگه و کیفیت صداش افتضاح و به وضوح فیک هست.صداهارو کاملا عوض میکنه و نمیشه موسیقی باهاش گوش کرد. بلافاصله بعد کمتر از یک ساعت از زمان تحویل درخواست مرجوعی کردم و قبول نکردن.جالبه گارانتی برگشت هم داشت. این یعنی گول زدن و کلاه گذاشتن سر مردم. از اعتماد مردم دارن سو استفاده میکنن.

 51. تجربه اخیر یکی از دوستان رو عینا نقل میکنم:
  حکایت همچنان باقی است…
  مثل اینکه قصه تخلفات و کلاهبرداری شرکتهای فروش کالای اینترنتی مثل دیجی کالا و … تمومی نداره!
  جو دادن و کلاهبرداری بنام جمعه سیاه بماند …
  افزایش بی مورد و شدید قیمت حتی تا ۳۰ درصد و پیشنهاد شگفت¬انگیز خرید آن با ۵ یا ۱۰ درصد، بماند …
  تاخیر در ارسال کالا بماند …
  عدم پاسخگویی صحیح و مسئولیت ناپذیری و مشتری نداری بعد از خرید جنس و تحویل کالای شکسته، معیوب، اشتباهی و … هم بماند …
  یه مدل هم دیدم، در اصل تجربه کردم، که برای من تازی داشت؛ شما رو نمیدونم!
  اخیراً کالای “الف” رو سفارش دادیم برای یکی از اعضای خانواده. مبلغ رو هم آنلاین پرداخت کردیم. جنس رو تو کارتن دربسته تحویل گرفتم. پیش خودم نگه داشتم و باز نکردم (چون مال من نبود). سه روز بعد به ایشون تحویل دادم و همونجا باز کرد و در نهایت تعجب دیدیم که کالایی در کارتن نیست!!!!!
  به عبارت دقیق تر، بجای کالای “الف”، قوطی خالی کالای “ب” بود که روی اون هم برچسب نارنجی بارکد و نام کالای “الف” چسبیده بود!
  بلافاصله با شرکت تماس گرفتیم و موضوع رو مطرح کردیم. فرد پاسخگو خیلی سریع صرفاً به مقررات دیجی کالا استناد کرد که باتوجه به اعلام موضوع پس از “فرجه ۲۴ ساعته”، هیچ اقدامی نمیشه کرد!
  دوباره تماس گرفتم و مجددا توضیح دادم که من کارتن رو تازه باز کردم و به محض برخورد با موضوع، تماس گرفتم. مجددا همون توضیحات رو تکرار کردند. گفتم که همین بسته ای که فرستادید، حتی کارتن خالیش اشتباهه، یعنی امکان اشتباه رو برای خودتون قائل بشید، چون این دیگه مشخصه و قابل اثباته. کارشناس باز هم محترمانه اصل “فرجه ۲۴ ساعته” رو به من تذکر داد!
  گفتم برفرض من ظرف ۲۴ ساعت اول به شما اطلاع میدادم که کارتن خالی ارسال کردید؛ آیا شرکت میپذیرفت؟! پاسخ این بود که نمیدونم، تاحالا به این موضوع بر نخوردیم!
  گفتم اعتماد من به شرکت در خرید اینترنتی، پرداخت کامل پول پیش از دریافت کالا، ورود شماره کارت و رمز دوم و سایر اطلاعات محرمانه کارت بانکی در درگاه معرفی شده شرکت و دریافت کارتن از پیک شرکت بدون کنترل محتویات داخل آن و … اثبات شده.
  اما شرکت هیچ اعتمادی به مشتری خود ندارد؛ چرا؟!
  نهایتا کارشناس مذکور قانع نشدند و تماس پایان یافت. بنده در نظرسنجی خود شرکت مجددا موضوع را گزارش کردم. دو روز بعد، تماس گرفتند و خواستار ارسال عکس کارتن و ضمائم ارسالی شدند که ارسال کردیم. آخرش هم گفتند شکایت شما وارد نیست، چون “فرجه ۲۴ ساعته” رو رعایت نکردید!
  بنده و اعضای خانواده ام، به عنوان یکی از مشتریان خرد، اما ثابت شرکت، ضمن وداع با این شرکت خودشیفته کلاش و کلاهبردار و ریاکار، از شما تمنا دارم درصورت خرید از این شرکت یا سایر شرکتهای مشابه، هنگام تحویل کالا، بدون اعتماد کورکورانه و با حوصله ، جنس خود را دقیقا و از تمامی ابعاد (وجود کالا!!!!، تعداد، سلامت ظاهری، کارکرد، متعلقات و…) کنترل کنید، چون قوانین این نوع شرکتها بر مبنای مشتری نداری است و نه مشتری مداری!!!

 52. سلام
  ۱- من دو تا اسپیکر بلندگویی سفارش دادم که برای کادو تولد ببرم . من عصر همان روز تحویل کالا باید به مهمانی میرفتم. ظهر پیام رسید که ۲۴ ساعت تاخیر بعد تازه اعلام میکنند کالا کی میرسد و مجبور شدم درخواست را لغو و به مرکز خرید پناه ببرم جهت تهیه کادو با عجله !!!!!
  ۲- درمارولر سفارش دادم ساعت سفارش ۱۸-۲۰ بود منتظر موندم نه خبری نه پیامی جایی نرفتم ساعت ۹ شب تماس گرفتم خیلی راحت گفتن مشکل در تامین کالا بوده !!!!
  ۳- کیف سفارش دادم زنگ زدم پیگیری کنم گفتن لغو کردم چون هزینه پرداخت نشده حسابم راچک کردم پرداخت شده بود دوباره تماس گرفتم کارشناس دیگه گفت لغو نشده در حال پردازش است !!!حالا این بار ببینیم چه خواهد شد قراره فردابرسه بقیه داستان را فردا میگم براتون ………

 53. به دلایل متعددی که دوستان در نظراتشون مطرح کردن و کاملا درست است بنده نیز به عنوان یک فروشنده در دیجی کالا و یک خریدار از این سایت دیگه علاقه ای به همکاری باهاشون ندارم و امیدوارم هرچه سریعتر این رویه تغییر بدن

 54. به تازگی با استارت آپ جدیدی آشنا شدم به اسم “معتبره”. توی وب سایت این استارت آپ به راحتی میتونید تجربه خوب و یا بدی که از استفاده از خدمات یک وب سایت یا پیج اینستگرام داشتید رو در یک محیط خیلی ساده و شیک ثبت کنید.
  اینطوری بقیه هم متوجه میشن که میشه به این کسب و کار اعتماد کرد و کسب و کار خوب و معتبری هست یا نه. همچنین کسب و کارهایی بد خیلی سریع شناسایی میشن و دیگه افراد بیشتری به دامشون نمیفتن که واقعا خوبه!
  مزیت معتبره در اینه که اختصاصن برای چنین کاری طراحی شده و همچنین چون یک سایت واسطه هستش، نگرانی از بابت حذف و سانسور شدن نظرات منفی وجود نداره و همه نظرات خوب و بعد نمایش داده میشن.
  همه رو دعوت میکنم که توی این جامعه کاربری شرکت کنیم (www.motabare.ir) و با کمک همدیگه کسب و کارهای بد رو از کسب و کارهای خوب متمایز کنیم تا بقیه هم به دامشون نیفتن.

 55. خدمات پس از فروش دیجی کالا اصلا نداره اغلب جنس ها هم بنجوله با خرید از دیجی کالا پولتون و دور ریختید

 56. یک فروشنده مالباخته دیجیکالا هستم.
  یه زمانی فکر کردم که باید کسب و کار خودم رو گسترش بدم و اومدم تو دیجیکالا شدم فروشنده و به نوعی تامین کننده کالا, اولش بد نبود-رفتم دبی و ترکیه جنس زیاد آوردم و کلی پول قرض کردم. دیجیکالا هم که دید فروشم رفته بالا واسم پرونده سازی کرد و پولم رو نداد. به دلایل الکی و پرونده سازی های دروغی…
  بعد از کمی گشتن تو سایت ها و شبکه های اجتماعی کلی مثل خودم واردکننده پیدا کردم که همینجوری چند صدمیلیون و میلیاردی پول فروشنده ها رو خورده
  #دیجیکالا_دزد_است

 57. درود. دو فروشگاه اینترنتی لولاک و پت شاپ شاپرک تنها ادای فروش اینترنتی را در می اورند. سایتهایی بسیار ضعیف همراه با پاسخگویی زشت فروشنده ها. این دو که به ناچار چندین بار از آنها خرید کرده ام کالا ها را چنان با بسته بندی های نادرست میفرستند که زمان دریافت شوکه میشوی و با ترس بسته را باز میکنی که مبادا کالا نابود شده باشد اگر هم کالا آسیب دیده باشد میگویند به ما ربطی نداره میخواست شهرستان نباشی یا ما که درست به باربری دادیم برید از باربری شکایت کنید یا مشکل از شهرتون هستش که تیپاکس نداره و ـــ شاپرک کار دیگری نیز میکند همیشه کالا را یا نصفه میفرستد یا از همان سفارش با وزن کمتر. اگر شما نفهمیدید که سود کرده به جای ۷۰۰ هزار تومان ۱۰۰ تومان گرفتید ۶۰۰ به سودش شده و اگر دریافتید این شمایید که بیچاره میشوید با هزار سختی و زنگ بتوانید کالایتان را بگیریدـ با پررویی نیز میگویند اگر میخواهید کالای سفارشیتان را پس بگیرید باید با پول خودتون اونی که براتون فرستادیم رو بفرستید یا پولشو بدید(که همیشه هم رقم بالاتر از سایتشان را میخواهند برایشان واریز شود) تا ما براتون با هزینه خودتون( یک بار زمان سفارش هزینه را گرفته اند و اینبار میشود بار دوم) برایتان بفرستیم. دو تا سه هفته درگیرید تا به حق خود برسید. آنهم با هزاران بدو بیراهی که از این دو فروشگاه میشنوید.
  دیجی کالا که نگویید دزد بزرگی در قیمتهاست.
  ایسام بسیار خوب و زیبا کار میکند.
  پت لند بسیار درجه یک است. ایسام و پت لند برترین های ایران هستند. از برخوردهای دلنشین تا پاسخگویی های زیبا و فرهنگ مدارانه. همه دریافتها و پرداختها نیز در زمان است. بسته بندی ها درست و کالا بدون کمترین ایراد.
  فروشگاه مدیسه نیز خوب بوده هر چند که قیمتهایش گاه سر به فلک میزند.
  ولی برترین از دید من به دلیل ساختار سایت و بیان درست و ریز ویژگی های کالا و کاربری ساده و وجدان کاری گردانندگانش که به خوبی با برترینهای اروپا و آمریکا برابری میکند پت لند است.

 58. دیجی کالا قدیما خوب بود
  الان بی شرمی و دزدی رو از حد گذرونده
  چند روز پیش من کرم ۵۰ میل سفارش دادم و قیمت ۵۰ میل رو پرداخت کردم.
  برام ۳۰ میل فرستادن،من بسته بندی رو باز کرده بودم و شرایط مرجوعی نداشت و این موضوع رو اعلام کردم و گفتم اختلاف قیمت رو به من برگردونن.بعد چند روز تماس گرفتن و گفتن ما پول پس نمیدیم و کالا رو پس میگیریم اگه تو شرایط اولیه باشه منم که گفته بودم بسته بندی ندارم.خلاصه این که در عرض یک ساعت کلای ۵۰ میل رو از رو سایتشون هم حذف کردن و به من پولی هم پس ندادن
  من هم فاکتورشون رو دارم که کرم ۵۰ میل به من فروختن و هم شات اسکرین از تمام مراحل خریدم گرفتم.
  کلا دیجی کالا دزد شده
  یک دزد به تمام معنا
  ازش خرید نکنید

 59. دیجی کالا واقعا خیلی دزده.قیمت کالاهاش خیلی گرونن مخصوصا گوشی هاش.در اصل باید ارزون تر باشه از جاهای دیگه. سایت به این بزرگی.تجارت به این بزرگی.متاسفانه جای اینکه سود کمتر ببرن به فکر مردم باشن برعکسه. دلار هزار تومن بالا رفت هفتصد تومن کشید روی قیمت گوشی هاش.واقعا هفتصد تومن خیلیه.هرساعت قیمت هاش تغییر میکنه.گوشی تو سایت موجود بود چهار میلیون. دو روز بعد ناموجود شد. بعد ده روز گذاشتن چهار و هفتصد. سیاست خیلی کثیفی داره دیجی کالا. زمانی که دلار داره میره بالا گوشی هاشو ناموجود میزنه. دلار که قشنگ کشید بالا توی سایت موجود میشه گوشی هاش.من دو سه، بار خرید کردم ازش در کل نزدیک به هفتصد هشتصد اینا خرید کردم.ولی واقعا پشیمونم.درسته شاید هفتصد هشتصد پول زیادی نباشه ولی واقعا با روحیاتم سازگار نیست وقتی میبینم از همچین افراد دزد و بی رحمی خرید کردم. پشتیبانی دیجی کالا هم به هیچ وجه پاسخگو نیست.

 60. سلام
  به همگی
  والا من هم یه ماشین لباس شویی سفارش دادم
  از ماشین لباس شویی هم راضی هستم اما بنده یه مکافاتی داشتم برای فرستادن این محصول اولش که مشخص شده بود ۱۳آذر بیارن دیدم که هیچ خبری نیست زنگ زدم. گفتن مشکل سیستمی هستش بعدش ۲۰ روز من رو سرکار گذاشتن و همش میگفتن که فروشنده به دلیل اینکه گفتن پول پستش رو نمیدن (بنده شهرستانم)(والبته پست به محصول من مجانی بود)و بعد که قبول کردم پول پستش رو میدم و باز دوباهر دبه کرده بود به دلیل اینکه اجناس گرون شده و فروشنده نمیفرسته
  والبته اینو هم بگم که ۲بار تلفن رو رومن قطع کردن تا اخر سر منو به شکایت وصل کردن و جوابما از اونا گرفتم. واقعا خیلی اذیت شدم و الان بعد از یک ماه تازه ماشین لباس شویی رو به بنده رسوندن
  واقعا من که ازشون راضی نیستم
  به عنوان اولین خریدم به من اثبات شد که واقعا خرید از دیجیکالا واقعا اشتباهِ

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
در مقالات اول و دوم به معرفی دو راهکار استفاده…