فروشگاه توییتر قابلیت جدید این شبکه اجتماعی محبوب

فروشگاه توییتر

با پیوستن به خیل عظیم آن دسته از پلتفرم‌های اجتماعی که قابلیت‌های خرید را به امکانات خود می‌افزایند، توییتر نیز دست به ارائه یک قابلیت جدید زده که به فروشندگان اجازه می‌دهد حداکثر 50 محصول را در این اپلیکیشن محبوب و پر طرفدار در معرض نمایش و به تبع آن فروش بگذارند. به یمن تاسیس فروشگاه توییتر، خریداران می‌توانند بر روی گزینه «مشاهده فروشگاه» کلیک کرده و با ورود به پروفایل‌های صاحبان کسب و کار، به مرور محصولات موجود بپردازند.

مطالعه بیشتر: جهان چگونه از توییتر استفاده می کند

از جمله نخستین کسب و کار‌هایی که این کارکرد را آزمودند، می‌توان به شرکت مخابراتی «Verizon»، برند پوشاک «Gay Pride Apparel» و یک شرکت تولید کننده کیف و کوله پشتی موسوم به «Arden Cove» اشاره کرد. امکان دسترسی به این قابلیت برای کاربران آیفون در ایالات متحده آمریکا در حال حاضر وجود داشته و پس از اعلام خبر اجرای آزمایشی طرح فوق توسط توییتر، عرضه می‌شود.

راه اندازی قابلیت فروشگاه توییتر نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی در حال پیوستن به همتایان خود در مسیر ارائه روز افزون پیشنهادات خرید و فروش در شبکه های اجتماعی است. جولای گذشته، این شرکت از ابزار «Shop Module» خود رونمایی کرد که محصولات فروشندگان را در بالای پروفایل آن‌ها نشان می‌داد. در ماه نوامبر، این پلتفرم موفق شد تا با همکاری Walmart، دست به پخش اولین مراسم پخش زنده با امکان خرید در پلتفرم خود به میزبانی هنرمند، خواننده، ترانه سرا و رقصنده آمریکایی به نام «جیسون درولو» بزند.

فروشگاه شبکه اجتماعی توییتر

به گفته جاستین هوانگ مدیر محصول کارکنان در توییتر و «دیوید لیه-تجایو» مدیر محصول در توییتر، این شبکه اجتماعی در مسیر آزمون و خطای خود به بررسی بیشتر پرداخته و راه‌های جدیدی را برای بیان داستان برند از طریق فروشگاه‌‌ها به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می‌‌دهد. در ادامه توییتر بر آن است تا تعداد محصولاتی را که فروشندگان می‌توانند به این روش به نمایش بگذارند را بالا برده و بر تعداد فروشگاه‌ها در توییتر بیفزاید. در نهایت ارائه خدماتی جدید در این راستا نیز از قبل پیش بینی شده است.

فروشگاه توییتر به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا 50 محصول انتخابی از پروفایل خود را به کاربران عرضه کنند. سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، اسنپ چت و فیسبوک سال‌هاست که چشم به خرید و فروش کالا در شبکه‌های اجتماعی دارند. این نوع خرید و فروش زمانی رشد کرد که مصرف کنندگان در خانه در طول دوران همه گیری کرونا از مراجعه حضوری به فروشگاه‌ها اجتناب ورزیدند.

راه اندازی فروشگاه در توییتر

با توسعه تجارت الکترونیک، شبکه‌های اجتماعی شروع به آزمایش قابلیت‌های مختلفی مانند ویدئو‌ها و پخش زنده مراسم با امکان خرید از راه دور کردند. نوامبر گذشته Pinterest از برند‌هایی نظیر «Allbirds» (تولید کننده پوشاک و کفش از مواد طبیعی)، «Crown Affair» (تولید کننده محصولات مراقبت از مو) و «Outdoor Voices» (تولید کننده پوشاک) خواست تا برای معرفی محصولات خود در قالب ویژگی «Pinterest TV» در این راه گام بردارند.

علاوه بر فروشگاه توییتر، Walmart در کنار آن با همکاری تیک تاک میزبان یک مراسم پخش زنده شامل ارائه محصولاتی در شاخه زیبایی و آرایشی از برند‌های «L’Oréal»، «The Lip Bar» و «NYX Cosmetics» شده که مایل به دسترسی به مشتریان جوان از طریق پخش زنده مراسم است. این شرکت در سال 2020 نیز میزبان یک مراسم پخش زنده با همکاری اولین پلتفرم خرید ویدئویی موبایل، «Ntwrk»، بود که هدف از انجام حرکت فوق جذب نسل Z خریداران به سوی خود عنوان شد.

منبع: www.reatildive.com